Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy forum umarło?


nie po katolicku

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna jakie zabory ?? wczoraj w TVP mówili , że to było 100 lat temu . 100 lat , to co najmniej 4 pokolenia , to jak jedni nadludzie , a drudzy ??? , te samo państwo , szkoły , nawet kanały w TV  . Bardziej chodziło mi o krajobrazy i wychodzi na to ,że , gdzie jest ładnie jeżdżą motocykliści ,robią ruch i jest na bogato :) . Własnie wróciłem z Brennej ,wstyd się przyznać , ale dopiero dzisiaj zajechałem na koniec tej ichniejszej drogi . Warto było bo spokojniej , a na końcu samochodów od groma ,chyba się szlaki tam zaczynają . Na razie jestem za zgniły na deptanie , ale wszystko przede mną :) (mam nadzieję ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, powolny napisał:

W weekend przejechałem puszką naszą Polskę w okolice Kazimierza przez Puławy , a wracałem dołem . Napiszę Wam , że jesteśmy szczęściarzami mieszkając tu gdzie mieszkamy :) . Oczywiście szczęście to ma mieć związek z naszą pasją . Tam krajobrazy są tak nudne jak flaki z olejem .W nawi miałem wbite trasy przez zadupia bo chciałem znaleźć jakąś inspirację ,żeby wrócić tam motocyklem ,bo wiadomo samochodem to tak jak w kondonie :( . Niestety ,fajne klimaty dopiero w okolicach Jury ,a to już nasz komin .

A ja tam się nie zgadzam. Znam dosyć dobrze okolice Kazimierza i uważam, że to fajne rejony do pokręcenia się na motocyklu.

3 godziny temu, grzesiek_73 napisał:

 

Byłem ostatnio w Bieszczadach i ludzi było OGROM!!!   -  Były korki na drogach, w knajpach o noclegu w okolicach Ustrzyk Górnych,Polańczyka można było pomarzyć (jak w Zakopcu)

Jakiś czas temu,byliśmy zimą w Bieszczadach.Braliśmy udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy.

Opowiadano nam przy okazji o tym, jak potężny napływ turystów rejestrują w ciągu ostatnich lat.Boom jest przeokropny,nie da się tego uniknąć,ale jest to problematyczne.Turyści zadeptują tamtejsze rejony, napływowi budują domy w granicach parku,urzędnicy wydają pozwolenia,zawęża się rejon,w którym zwierzyna może spokojnie funkcjonować.Hałas jaki jest na szlakach,płoszy zwierzynę,która nie potrafi się przemieścić z jednego żerowiska na drugie itp,itd......

Z jednej strony,miejscowi cieszą się z napływu turystów,gminy również,bo to kasa.Ndleśnictwo również w pewien sposób promuje swoje rewiry,bo rejony,szlaki są wspaniałe,ale nawarstwiają się problemy związane z utrzymaniem unikatowości i dzikości tych rejonów....

Trudno pogodzić wodę z ogniem....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, powolny napisał:

Kurna jakie zabory ?? wczoraj w TVP mówili , że to było 100 lat temu . 100 lat , to co najmniej 4 pokolenia , to jak jedni nadludzie , a drudzy ??? , te samo państwo , szkoły , nawet kanały w TV

Zgadza się, ale mentalność zostaje na wieki:D

Ile to już razy, niezgoda Polaków doprowadzała do podziałów ludzi i państwa.

Powinniśmy wyciągać wnioski  a jak widać, nadal jesteśmy podzieleni.

Od kiedy pamiętam 

Komuchy - Solidarnościowcy

Unia Wolności - SLD

AWS - (tu nie pamiętam z kim)

PO - PIS (dodam, że kiedyś wszyscy byli w Unii Wolności:rolleyes:)

Wyznawcy wiary - ateiści

"Łysi" - "tęczowi"

Szkoda, że Polacy dogadują się dopiero po jakiejś wielkiej tragedii.

29 minut temu, Wicher napisał:

Z jednej strony,miejscowi cieszą się z napływu turystów,gminy również,bo to kasa.Ndleśnictwo również w pewien sposób promuje swoje rewiry,bo rejony,szlaki są wspaniałe,ale nawarstwiają się problemy związane z utrzymaniem unikatowości i dzikości tych rejonów....

Trudno pogodzić wodę z ogniem....

Dokładnie tak...

Albo dutki, albo spokój. 

Teraz A4 przybliżyła Bieszczady, nam, Śląsku Opolskiemu, Dolnemu Śląskowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka nasza wielowiekowa tradycja, ze gdzie 2 Polaków tam 3 zdania, jesteśmy kłótliwi, uparci i często niezrównoważeni, ale dzieki temu nie jesteśmy nudni i przewidywalni jak Czesi, nie jesteśmy też dzicy jak Ukraincy i Rosjanie, nie jesteśmy monotematyczni jak Niemcy ... mamy swoje zalety, łączymy w sobie kulturę zachodu z dzikością wschodu, dzieki temu nas Polaków da się albo kochać albo nienawidzieć i żaden naród nie przejdzie obok nas obojętnie ... niemniej jednak jak Europa czegoś konkretnego potrzebuje to wiedzą gdzie się udać, szkoda tylko, że jesteśmy na tyle naiwni, że nie potrafimy tego cynicznie wykorzystać ...

ale ogólnie jest dobrze, wszystkiego najlepszego na kolejne 100 lat ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) , a ja tylko napisałem , że tereny w środkowej Polsce są średnio ciekawe . Chociaż niewątpliwie są też ciekawe miejsca ,przejeżdżałem obok dużej stacji kolejki wąskotorowej i obok potężnych sadów (z jabłkami pod drzewami) . Zauważyłem też , że najczęściej widziałem tam crosowców , ale i tak większe ilości miłośników 2 kółek dopiero były w Juże . Co do powyższego postu ,wniosków i korzyści nie wyciągamy ,bo jak coś robimy to z serca ,ot taki urok :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Taurus napisał:

Super okolice pod namiot :) Mnie chodzi po glowie  wypad w przyszlym zezonie  na pare dni w kierunku Monachium , schwanstein schloss :)

 

No, pod Krzyżtoporem w namiocie bym nie zamieszkał ;) Tam jest strasznie w dzień, a co dopiero w nocy! Jeszcze paru miejscowych wesołków i pikawa odmówi posłuszeństwa. Zresztą w tym zamku się zgubiłem :)

Hm, Niemcy południowe? Masz już jakich chytry plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 15:03, grzesiek_73 napisał:

Byłem ostatnio w Bieszczadach i ludzi było OGROM!!!   -  Były korki na drogach, w knajpach o noclegu w okolicach Ustrzyk Górnych,Polańczyka można było pomarzyć (jak w Zakopcu)

Byłam w tym roku na trochę dłużej w Bieszczadach, padło na Polańczyk, ze względu na jego usytuowanie - fajna baza wypadowa na wszystkie szlaki, które chcieliśmy przemierzyć. Noclegów wcześniej nie rezerwowaliśmy, znaleźliśmy je na miejscu po wykonaniu dwóch telefonów, w dość rozsądnej cenie, więc chyba nie jest aż tak źle ;) Ludzi w samym Polańczyku był tłum, ale już poza tymi okolicami całkiem spokojnie. Przejechaliśmy Małą i Dużą Pętlę Bieszczadzką i momentami droga była całkowicie pusta. I fakt, widać, że turystów przybywa z roku na rok - coraz więcej kramów z dziadami w Solinie i Polańczyku, w Cisnej podobnie. Na drogach większość aut na "zagranicznych" tablicach - najwięcej śląskich i dolnośląskich, tubylców mijaliśmy niewielu. To już nie te Bieszczady, które pamiętam z dwudziestu czy piętnastu lat wstecz. Ale można jeszcze trafić na dzikie, spokojne miejsca, z dala od tego turystycznego jazgotu. ;) 

13 godzin temu, LBG napisał:

Krzyżtopór rzeczywiście robi wrażenie. Jeszcze kilkanaście lat temu ruina, dziś wygląda pięknie i robi wrażenie. :)  Podobnie jak zamek w Chęcinach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LBG napisał:

Hm, Niemcy południowe? Masz już jakich chytry plan?

Szczerze powiedziawszy na wypady motkiem to ja jako takich planow nigdy nie robilem ;).Jak slubna da OK :P jest  wolne , pogoda jako taka i zdrowie dopisuje , pakuje motorek (namiot) i w trase.^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://photos.app.goo.gl/f2svNnLBXvRZnS1o8

Byłem w tm roku na zamku Krzyżtopór.

Zamek duży, ale nie zrobił na mnie jakiegoś wrażenia. Cena za wstęp nieadekwatna do tego, co oferują te ruiny.

Lepiej wybrać się na Spisski Hrad na Słowacji.

Raz, że sam zamek o wiele ciekawszy, to i drogi przyjemniejsze

https://photos.app.goo.gl/K2SvAwz32UtfJZJs6

https://photos.app.goo.gl/pUJgbmBUA9dsFiZB8

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wicher napisał:

Byłem w tm roku na zamku Krzyżtopór.

Zamek duży, ale nie zrobił na mnie jakiegoś wrażenia. Cena za wstęp nieadekwatna do tego, co oferują te ruiny.

Ja tam byłem dobrych parę lat temu (ponad 10?). Było to wszystko dzikie, wstęp jakieś chyba symboliczne 5 PLN. Nawet na dziedzińcu ta trawa za bardzo nie rosła. Teraz widzę, że tam to typowa komercha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LBG napisał:

Ja tam byłem dobrych parę lat temu (ponad 10?). Było to wszystko dzikie, wstęp jakieś chyba symboliczne 5 PLN. Nawet na dziedzińcu ta trawa za bardzo nie rosła. Teraz widzę, że tam to typowa komercha.

Kiedyś były tam zloty motocyklowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki itp zabytki podobają mi się jako kompozycja z krajobrazem . Jakoś niespecjalnie odczuwam potrzebę zwiedzania ich w środku . Dlatego rajem dla mnie są Włochy ,które to zabytkowymi budowlami mogły by obdzielić całą Europę i jeszcze by zostało . W przyszłym roku mam plana zobaczyć jakie wrażenie zrobi na mnie Grecja . Jak dzieci były małe to rokrocznie byłem tam na wczasach , ale nigdy nie własnym środkiem transportu , nie mówiąc( ani myśląc wtedy ) nawet o motocyklu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.