Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy forum umarło?


nie po katolicku

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie o długich remontach motorków . Przypomniało mi się jak wiosną wymieniałem łożysko w moim .Kurna żeby wyciągnąć piecyk ,to trzeba tyle dupsów poodkręcać ,że miałem pół garażu zawalonego gratami . Pomimo ,że był tam rozebrany tylko jeden motor ,to co się części naszukałem   :) ,to moje . Wtedy właśnie kombinowałem jak sobie radzą z tym prawdziwe machaniory ?? samochodowi to wsadzają wszystko do środka auta , a motorowi ?? muszą mieć duuuże garaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima idzie, to jak juz se tak gadamy o rozbieraniu sprzętów to ja swego czasu mialem grundiga kaseciaka, wszyscy go mieli albo przynajmniej raz widzieli na oczy, wiec po kazdej naprawie, a rozbierałem go do goła i składałem kilka razy, to po kazdej naprawie coś mi zostawało, śrubka albo jakaś częśc, a grundig nadal grał i wszystko działało :D ... haha jak gada mój mlody : kurła kiedyś to było pieter!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre czasy :rolleyes:.Wtedy liczyla sie jakos.Zainteresowania mialem w fotografii ,najpierw byl aparat Druh, Smiena 8 i Zenit ttl .Muza tez byla na  szpulowym ZK120 , ZK140  , kasetowy  Unitra  Kasprzak 451 S , no i oczywiscie kopanie przy pizdzikach.Do dzisiaj zainteresowania zostaly , tylko sprzet nieco sie zmienil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Taurus napisał:

Stare dobre czasy :rolleyes:.Wtedy liczyla sie jakos.Zainteresowania mialem w fotografii ,najpierw byl aparat Druh, Smiena 8 i Zenit ttl .Muza tez byla na  szpulowym ZK120 , ZK140  , kasetowy  Unitra  Kasprzak 451 S , no i oczywiscie kopanie przy pizdzikach.Do dzisiaj zainteresowania zostaly , tylko sprzet nieco sie zmienil ;)

Sprzęt w RFN o parametrach polskiego HiFi zaczynał się od 3000 Marek! Na pamięć miałem wszystkie parametry Meluzyny, Kleopatry, Elizabeth HiFi, Radmora, Koncerta, Marcina, M2400 wszystkie wersje do M2405 itd. Mam jeszcze katalogi.

Miałem Smienę od taty, potem wszedłem w kamery 8 mm i super 8mm. Jedna 2x8mm była nakręcana, produkcji DDR. Koledzy przerzucili sie na fotografię barwną i potrzebowali tanio odczynników. Zgłosili sie do dyrektora szkoły z propozycją, w ramach prac społecznych, zrobienie porządku w pracowni chemicznej ;) . Dyrektor miał porządek, a oni odczynniki (połowę chemii wynieśli). A w latach 60-70 pracownie chemiczne to były całe laboratoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak się coś chciało mieć sprawne ,to trzeba się było na tym poznać i reperować samemu .Jak była fala palących się Rubinów ,to rozebrałem ojcowego na części pierwsze i poodkurzałem wszystko .Na te odkurzanie wszedł ojciec i ...prawie zasłabł :) ,składałem pod duuużą presją ,ale się udało . No i nigdy się ni zapalił ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz pierwszy telewizor z 1962. Kosztował 13600 zł, a całe meble do pokoju 13000 zł. Wytrzymał aż do TVC Jowisz do lat 80 tych. Też przy nim grzebałem, tzn NIE przy Jowiszu :D. Miła trzy głośniki, w tym niskotonowy. Rodzice, jak gdzieś szli, to zamykali go na klucz, ale ja umiałem nożem hebelek wsunąć i ogladałem. Tylko chwilę przed ich powrotem musiałem go wyłączyć, żeby się schłodził :)

DDR-Fernseher-s-w-RECORD-4-VEB-RAFENA-_1DDR-Fernseher-s-w-RECORD-4-VEB-RAFENA-_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nocki ,tak ,że mogę przyjechać wcześniej , nawet około 15 . Zajmę np. najbliższy (wolny ) stół obok tego miejsca (w budynku )gdzie sprzedają napoje itp. na stole , tak jak ktoś pisał , kask i butelka Coli ( szklanki zabrać ze sobą :) ). Pogoda lepsza już raczej nie będzie ,tak że ja będę ,jak ktoś przyjedzie ... ,to też będzie  :motor: . Taje hasło FŚM  icon_piwo.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.