Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wheelie / gumowanie


MotoDama

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, Anastasia napisał:

@MotoDama czy udało Ci się już coś poogarniac w temacie gumowania? Też sie nad tym zastanawiam i szukam jakiegoś trupa, na którym mogłabym poćwiczyć to i owo. Może Ty albo ktoś podpowie na jakim moto najlepiej zacząć. Model/ pojemnosc itp. :)

@Anastasia jeszcze nie ale mam pewien pomysł. Odezwę się do Ciebie po majówce w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najepiej mocny singiel albo V2. Jesli taniego trupa to w miare lekka 600 np cbr f1/f2/f3/f4, R6 zx6 nawet zxr 750 spoko gumuje - Tak naprawde wszystkim sie da poświrowac, kwestia wyczucia i swiadomosci. Gdybym przechodzil to jeszcze raz to do nauki wziol bym enduro/super moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie lepiej byłoby zrobić klatkę na własne moto i uczyć się na tym, czym jeździ się na co dzień. I chyba tak zrobię. Jeśli:

Dnia 28.04.2017 o 18:46, TURBO1000 napisał:

Tak naprawde wszystkim sie da poświrowac, 

To moja kawa chyba też da radę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Anastasia napisał:

Jeśli da się to zrobić z palcem w... to jeszcze bardziej mnie to przekonuje :)

 

Takie perwersje na forum motocyklistów?  

Kurcze jak żyje nie słyszałem żeby palec w... Kogokolwiek przekonał i to z ust kobiet... No no 

Czasem warto żyć dłużej... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Anastasia napisał:

Nawet palec w... Może być dobrym argumentem :P

Jeśli Ty się zaliczasz do tych osób dla których palec w... jest dobrym argumentem to pragnę Cię poznać... Co tam poznać wyjdź za mnie :wub: a nie zabraknie Ci argumentów... 

Całe dziesięć sztuk mam pod ręką... Resztę zachowam na później..... 

:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę odbieglismy od głównego wątku :D
Jeśli chodzi o funkcję palca... Może być to dobry argument ale nie jedyny i nie do wszystkiego. W końcu wykorzystasz wszystkie 10 argumentów i co wtedy... haha wiesz, z czasem ten "palec" nie będzie miał już siły przebicia i będę szukała czegoś innego :P

A tak poza tym czy z palcem czy bez i tak to zrobię. Decyzja już podjęta. Oczywiście mam na myśli wheelie bo o tym mowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Anastasia napisał:

W końcu wykorzystasz wszystkie 10 argumentów i co wtedy...

Zawsze pozostaje mi jeszcze jedenaście pozostałych argumentów.

29 minut temu, Anastasia napisał:

z czasem ten "palec" nie będzie miał już siły przebicia i będę szukała czegoś innego :P

liczę jednak na to, że siła argumentu zawsze będzie lepsza od argumentu siły....

31 minut temu, Anastasia napisał:

Decyzja już podjęta. Oczywiście mam na myśli wheelie bo o tym mowa :P

dobrze, że tylko co do wheelie :P tylko co wtedy gdy Ci coś nie wyjdzie ?

 

Dnia 24.03.2017 o 11:01, TURBO1000 napisał:

Najlepiej pojezdzij z kims kto potrafi gumowac- na plecaku, zeby przywyknac do tego co sie dzieje podczas unoszenia  i opadania. Mozemy sie ustawic jak bedzie cieplej i Ci pokaze na moim moto o co kman i czego oczywiscie unikac

 

Polecam przemyśleć tą propozycję  gdyż może zakończyć się tak...

 

Przy własnych próbach polecam rozwagę gdyż zgruzować swój jedyny sprzęt i zamknąć sezon.... Nie sądzę, żeby było  fajne.

 

a jak już się uda to trzeba się utrzymać jeszcze

 

Już nie wspomnę o lądowaniu.....

 

to tyle w zasadzie w temacie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłapouchy powiedz kolego czy poza tym co chciablys zrobic ze swoimi palcami masz cos do dodania w tym temacie? Wydaje mi się ze kazdy uprawiający tego typu jazde jest swiadomy z czym wiąze się błąd w sztuce. Moze przestan wogole jeździc bo mozesz sie wypierdolic i połamać te swoje paluszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, K.Łapouch-y napisał:

Polecam przemyśleć tą propozycję  gdyż może zakończyć się tak...

Napisalem z kims ,kto potrafi gumowac,a nie z takimi zółtkami jak na zamieszczonych przez ciebie filmach, a co do przed ostatniego ze złtej seri- to byla nieudana proba spalenia gumy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TURBO1000 napisał:

Wydaje mi się ze kazdy uprawiający tego typu jazde jest swiadomy z czym wiąze się błąd w sztuce

dobrze, że mówisz, że Ci się wydaje....

Masz rację każdy uprawiający ma świadomość bo popełnił nie raz błąd przy nauce, w związku z czym nabył tej świadomości.Niektórzy nie zdążyli. Młodzi adepci raczej mają wyobrażenia plany szybkiej nauki i nieśmiertelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TURBO1000 napisał:

Nie mierz wszystkich swoja miarą...

ahhh jakie to polskie.... Wy naprawdę macie problem z samooceną... Dobra bez personalnych wycieczek....

Wiesz może być to moja miara, ale jednak jestem tu i żyje i wciąż ciesze się jazdą na motocyklu, niestety każdy sezon zbiera coraz większe żniwo coraz młodszych motocyklistów. Jakieś te pokolenia są coraz bardziej narwane, dlatego warto przypominać wszystkim początkującym i sobie co sezon o zdrowym rozsądku we wszystkim co robimy.....

Taki jest mój pogląd i nie dyskredytuje tu nikogo, nawet jeśli mam być sam w tym poglądzie....

a teraz tak coś od lepszej strony

 

post scriptem

na małym łatwiej się uczyć, a i nieźle to wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie jestem tam jakims pierwszym lepszym mlodzikiem bez wyobrazni. Poczatkujaca-owszem. Ale uważam, że jestem już na tyle duża, że potrafię wziąć odpowiedzialność za to co robie. Mam świadomość jak taka zabawa może się skończyć bez odpowiedniego przygotowania/ zabezpieczenia. 

2 godziny temu, TURBO1000 napisał:

Ochraniacze, klatka i ktos asekuracyjnie w razie W. Cierpliwosci i nic na sile. z czasem samo przyjdzie...aaa i lepiej sie nie przetrenowac-nie wychodzi to na dobre

 

Dzięki! Takie rady mile widziane.

Filmiki z wypadków czy innych takich raczej nie przekonują mnie do zmiany decyzji hyhy :D

Spróbować nie grzech. Na pewno inni na tym nie ucierpią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że masz świadomość i w żaden sposób nie miałem zamiaru odwodzić Cię od pomysłu, bardzo fajnie ze chcesz podnosić swoje umiejętności. Mam nadzieję że będziesz robić to z głową. 

Jednak są tu też inni którzy mają podobne pomysły czytają temat i może nie są 

Godzinę temu, Anastasia napisał:

jestem już na tyle duża, że potrafię wziąć odpowiedzialność za to co robie. Mam świadomość jak taka zabawa może się skończyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było... Nie chodzi tu o to, że jestem teraz dorosła i będę robić co mi się tylko podoba. Wolę uczyć się na cudzych błędach :) ale niestety to własne błędy uczą najbardziej.
Oczywiście cenne są wszystkie zamieszczone tu sugestie i wskazówki ;]

8 godzin temu, K.Łapouch-y napisał:

Jednak są tu też inni którzy mają podobne pomysły czytają temat i może nie są

Tak, masz rację, na pewno jest dużo młodych osób, które chciałyby spróbować takiej jazdy. Bo przecież na filmikach wydaje się to dość łatwe. Tylko jaki my możemy mieć wpływ na decyzje innych? Powiem w tajemnicy, myślenie nie boli. Jeśli ktoś nie potrafi podejść do tematu z głową, niech lepiej zostanie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.