Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ciekawe skąd Google to wie ?


DanielSG

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys zabitoby smiechem osobnika któryby nawiązywał do teorii spiskowej rodem z Orwella 1984..
Dzis wiele rzeczy stało się faktem.. głupcem jest ten który nadal mysli iz jest wolny w swoim poczuciu zachowanej prywatności.

Rozwine temat i dopowiem "co google wie na Twój temat"

-Zna Twoje komendy głosowe, Twój głos i Twoje przyzwyczajenia.
-Wie gdzie mieszkasz, w jakich miejscach przebywasz oraz to z jaka prędkościa podrózujesz i czym.
-Może znać stan Twojego konta, gdzie i jakie zakupy robisz.

poprzez rozbudowane algorytmy wie znacznie więcej niz nam sie wydaje..
Google ma stworzony podstawowy profil każdego użytkownika, 
w którym zapisana jest jego płeć, wiek, a nawet zainteresowanie konkretnej osoby. 
Google przechowuje każde zapytanie, jakie kiedykolwiek wyszukiwaliśmy. 
Wszystkie zdjęcia jakie upubliczniasz.. google wie i oznacza osoby na nim..
Rozpoznawanie twarzy.. siec kamer która współdziała z google.


Są narzędzia w internecie które pokazuja pewien zbiór danych na nasz temat.
Znajduje się tam m.in. zestawienie wszystkich kontaktów, 
dokumentów, e-maili, historie chatów, informacje o subskrypcjach RSS, 
a także zbierane są ostatnie zapytania wpisane w wyszukiwarkę. 

gallery_1416576406_904325.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, LBG napisał:

Może powiązał trasę z obrazem z kamer w mieście?

Może na pejsbuku napisałeś coś o moto?

Masz też samochód na siebie rejestrowany?

Powiązał Cię z tym forum?

Czyta Twoje maile i posty?

 

Wątpię by mieli dostęp to kamer, na Fb napisałem dopiero jak wróciłem :)

Samochód mam na siebie - ale to CEPiKu też pewnie dostępu nie mają/ nie korzystają

Pytanie skąd wiedzieli akurat, że jechałem własnie motocyklem a nie autem ?

Zobacz tutaj. Rozróżnili auto i moto. Nic nikomu nie pisałem, nawet nie miałem zamiaru jeździć - ale potem pomyślałem, że przejadę się tylko 

zatankować :) No tylko wróciłem okrężną trochę drogą :D:D:D

 

 

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, jak może się różnić dla google jazda moto od auta

Jechałem V-stromem turystycznie więc prędkości dużych nie było...

Przyśpieszenia też powiedzmy, że samochód może osiągnąć podobne.

 

Jedyne to może być inne to jazda w korku, gdzie google "widzi" inne pojazdy grzecznie stojące w korku a tutaj jeden pojazd przejeżdża między nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dał mi linka ,który po otworzeniu pokazał mi wszystkie moje zdjęcia z G+ uporządkowane tematycznie np camping i w folderze wszystkie fotki z widokiem namiotów ,camperów  itp. ,oraz mnóstwo podobnie posegregowanych zdjęć ,Ciekawostką dla mnie była zakładka z nazwą greckiego miasta ,po otwarciu było tam zdjęcie motora na gr. blachach ,masakra z tą inwigilacją ,zaczynać się bać ,czy jeszcze poczekać ?? :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a srać na to wszystko, dalej jeździć i w dupie mieć czy cie inwigilują czy nie. coś zmienisz?? możesz z domu nie wychodzić i leżeć pod kołdrą, ale to tez namierzą. pozostaje więc w banku na koncie mieć tyle kasy, żeby starczyło do nastepnego miesiąca, nie przesadzać z wydatkami nie kupować brylantów zbyt często i tak dalej...

chyba ze ma sie tyle kasy, żeby to google pracował dla nas to wtedy można jeszcze bardziej srać na wszystko.

grunt, zeby nie dać sie zwariować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede tutaj zgadywał, ale zaczytując dane z masy telefonów stojących w korku jeden za drugim (dane o korkach) pewnie zauważył, ze pomykasz pomiędzy innymi stojącymi nadajnikami gps. Albo po prostu wyszukiwałeś gdzieś trasę ustawiając motocykl jako rodzaj pojazdu i tak to zapamiętał, albo "both is true".
Wszystko dla lepszego "user exprerience" i późniejszej monetyzacji userów u reklamodawców.

Z ciekawostek tym razem o Facebooku, będąc "zalogowanym" przeglądając coś w innych zakładkach, dalej jesteśmy śledzeni.

Bonusowo, Obydwie firmy udostępniają "kody śledzące" dla reklamodawców (Statystyki, czy ktoś coś kupił itd) i obydwa są zainstalowane na tym forum:) 
[nic dziwnego, prawie na każdej są]

A żeby nie przerabiać tego tematu na "Teorie Spiskowe" to owszem, fizycznie istnieje możliwość zbierania danych "o wszystkim co robisz", ale te dane trzeba gdzieś najpierw zebrać, a potem obrobić wiec masa tych danych musi zostać "zignorowana" by starczyło mocy obliczeniowej/Opłacało się to. Wiec do momentu, aż nie zainteresuje się Tobą NSA jesteś kolejnym statystycznym osobnikiem który "lubi" Motocykle, Podróże,  w wieku 24-35 lat i trafiasz do koszyka  ( 30-100 tyś Osób, w Polsce <minimum kierowania reklam 100\1000 cookies dla G+)


żeby lepiej zobrazować "ilość danych", to weźmy pod uwagę że na YT w ciągu 1 min jest wrzucane ponad 500h filmów, obejrzenie wszystkich z jednego dnia , zajęło by wam 82 lata zakładając, ze nie śpisz/ nie jesz, nie odrywasz wzroku.

mam trochę nieaktualne/niezweryfikowane dane, ale przeciętny użytkownik FB jest warty dla tej kompanii jakies 12 dolarów ( na tyle można wycenić prywatność btw) wiec taki też będzie koszt krańcowy "obróbki danych" a komputery nie pracują na powietrze.
- TV lovers,
- Movie Lovers,
- Shutterbugs etc ( nie dodaje mi obrazków :(( )

Tak wiec, przeciętny kowalski dalej może sobie polerować torpedę do czego mu się podoba, najwyżej nieopatrznie wpadnie do kategorii:

- Pet Lovers

i zacznie mu się wyświetlać karma dla konia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 08:43, DanielSG napisał:

Myślę, jak może się różnić dla google jazda moto od auta

Jechałem V-stromem turystycznie więc prędkości dużych nie było...

Przyśpieszenia też powiedzmy, że samochód może osiągnąć podobne.

Instalując praktycznie każdą aplikację, wyrażasz zgodę na dostęp do kamery, mikrofonu itd itp.:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 1.03.2017 o 18:13, Regulus napisał:

Powiem wam panowie że wytłumaczeniem nie jest przyśpieszenie, ponieważ google wykrył jak jechałem sobie motorowerem

wciskanie się na trzeciego w korkach to też nie jest, bo jakimś sposobem mnie wykryli jak jeździłem na moto z elką na plecach 

wydaje mi się że chodzi tutaj o odczyty żyroskopu w telefonie, na pewno są inne przy jeździe samochodem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mnie też zaciekawił ten sam temat... Moja teoria jest taka, że google rozpoznał pojazd najnormalniej w świecie, tak jak człowiek rozpoznaje pojazd, nie widząc go - po odgłosie ?. Szum wiatru i charakterystyczny dźwięk silnika może dawać dobrą wskazówkę wujkowi, który porównuje je z zapewne dosyć bogatej bazy danych. Nie od dziś wiadomo, że informatyczny gigant zbiera dźwięki z otoczenia naszych smartfonów i dedykuję nam wyświetlane reklamy. Z odróżnieniem pojazdu może być podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Z nudów przeglądam stare tematy i co do rodzaju pojazdu . Po zeszłorocznym wypadzie na południe Europy przyszło mi podsumowanie m-ca 

https://photos.app.goo.gl/KiK23RTgNLaTbc9z6

Z Cortiny do domu wracałem jednego dnia ,a w opisie w/w trasy Googl wpisał ,że 400 parę jechałem motocyklem ,a drugą połowę samocodem  :) . Czyli chyba rzeczywiście żyro ,bo połowa na motku to wyjazd z Włoch i droga na Linz i winkielki ,a później już bana .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ludzie zawsze byli śledzeni, są śledzeni i nadal będą śledzeni. Albo trzeba z tym żyć, albo popaść w paranoję. Zadaj sobie pytanie, jak bardzo przeszkadza ci to w życiu? Jeśli się boisz, to powinieneś wyrzucić cały sprzęt i zamieszkać w lesie (ale nawet tam satelita będzie Cię śledził). Więc po prostu zaakceptuj to i ciesz się życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest sam fakt śledzenia ale jego otoczka. Mi np nie przeszkadza że system sterowania światłami w mieście śledzi mnie na moto/aucie w celu optymalnego sterowania takowymi by jak najszybciej rozładować ruch drogowy. Nie przeszkadza mi że google przez swoją nawigację informuje innych że na tej drodze auta stoją bo zdarzyło się coś i zaleca objazd. Przeszkadza mi np to co zrobiło KZKGOP czyli zlikwidowało bilet papierowy okresowy na rzecz elektronicznego dzięki czemu wiedzą dokładnie na którym przystanku wsiadam, na którym wysiadam. Oni takiej wiedzy nie potrzebują a jednak zbierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.