Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

3-4 dniowy wyjazd


meteora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w okolicach maja-czerwca chcemy się wybrać z moim na jakąś dłuższą (przynajmniej dla mnie :P) trasę na moto - wstępnie bierzemy pod uwagę Mazury i/lub Bieszczady. W sumie może być coś jeszcze innego, grunt, żeby trasa nie była jakoś baaaardzo długa - mój towarzysz podróży uparł się na te Mazury, ale jak na mój pierwszy taki dłuższy wypad nie wiem, czy nie za daleko. Pożyjemy - zobaczymy ;)

Stąd mam klika pytań:

Ma ktoś jakąś ciekawą trasę w te okolice? Pewnie sporo osób je już zaliczyło, więc może ktoś mógłby się podzielić, gdzie warto podjechać, co zobaczyć, może jakieś sprawdzone noclegi? Zależy mi na ładnych widokach i świętym spokoju. ;)

Proszę o podzielenie się doświadczeniami i trasami zarówno nt. Mazur i Bieszczad, jak i innych ciekawych miejsc na taki wypad. Fajnie by było gdyby padło kilka ciekawych propozycji, bo chcemy w tym sezonie w końcu trochę pojeździć, a nie tylko wokół komina :)

Poprzeglądam sobie jeszcze Wasze relacje z takich wypadów, bo znalazłam kilka na forum.

Pozdrawiam, Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord, a na ile motocykli planujecie jechać? Nie lubię latać w dużych grupach, ale jak w takim składzie jak wtedy w Cieszynie, czy gdzie to tam byliśmy, to może moglibyśmy się przyłączyć ;> Chociaż to trochę daleko, ale do czerwca już się zorientuję, czy dam radę taką trasę strzelić ;) i na ile dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato, Mazury to jedna wielka trasa. W okolicy jest Wilczy Szaniec - baza niejakiego Aldka H., fajne mosty w Stańczykach, w Giżycku potężne tężnie solankowe...

Wszędzie pięknie.

Tu masz link do mojego rejestratora tras.

http://www.trasser.pl/trasa/5650/obj

Jak poszukasz to mam tam trasy i z Mazur i Bieszczad a także wyjazdy zagraniczne takie jak Bałkany, Norwegia, Białoruś czy Korsyka.

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bardzo ważne dokąd pojedziecie na Wasz pierwszy dalszy wypad ,ważne jest to ,że _bezradny.gif  ( najprawdopodobniej niestety ) zarazicie się DROGĄ i wszystkim tym co ona z sobą niesie :) .Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok ,a potem to już z górki  .Ja najbardziej żałuję ,że tak późno na to wpadłem ,ale dzięki temu już niedługo będzie czwarta "przygoda życia" _hura.gif  .Powodzenia życzę i nie patrzcie w stronę komina ,bo przygoda zaczyna się jak już go nie widać  :motor: .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) skoro już mowa o tamtych rejonach to własnie jak wyżej pisano to mogę polecić Stańczyki warte odwiedzin skoro jest się juz tak daleko , przed stańczykami jest miasto Gołdap w którym znajduje się zabytkowa wieża ciśnień , jezioro,tężnie solankowe , jest to miasto uzdrowiskowe . A znów za Gołapem i Stańczykami znajduje sie Trójstyk granic Litwa Rosja i Polska . Już pozniej w Suwalskim jakbyście przejezdżali to  najgłebsze jezioro w Polsce Hańcza . Mazury :Tak jak kolega wspomniał to właśnie Giżycko ,  Wilczy Szaniec, Mamerki, Twierdza Boyen też godna uwagi :)  Co do Bieszczad to byłam jeden dzień  i nie zdążyliśmy obcykać tych terenów także nie pomogę , jedynie co to znana zapora Solina co każdy zna :)  Wiadomo co kto lubi a w tamtych rejonach  Mazurskich jest co zwiedzac .

 

Udanej wyprawy ,Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord, dołączacie się do Aliena Tours ? Jeśli tak, zakwaterowanie będziecie mieć z lekka kijowe. W mieście Czarnobyl kompletnie nic nie ma oprócz prohibicji, chociaż przymykają oko. ;) Miałem ponownie w tym roku jechać do Czarnobyla, ale wybór padł na Finlandię, plus ewentualnie Petersburg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się już dwa lata w Bieszczady (niestety bez skuteczniedefault_sad.png)

ale przeglądając internet znalazłem taką miejscówkę - wygląda ciekawie.

Czy ktoś tam był?

http://www.motocyklemwbieszczady.pl/

Gorąco polecam. Co roku jestem u Marka.

ea4b627c9b2e2bb62b8590aef7454a38.jpg2702e161e7caafc1f55e4c8e07e6a023.jpg7d0455a76795297b2e5aec64defc5199.jpg

Końcem lutego 3 lata temu byliśmy u nich pierwszy raz. W zimie :)

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat Meteory i podałem link do Bieszczadzkiej Przystani Motocyklowej, bo wydawało mi się, że jest to ciekawe miejsce dla motocyklistów.

Żużu to potwierdza i poleca a Wicher tam był kilka razy i .....? (nie napisał czy poleca czy jest masochistą :)

Chyba najbardziej spodobał mi się wpis na poprzedniej wersji strony B.P.M. 

nie jest to cytat, ale brzmiało to mniej więcej tak:

kto przyjedzie starym motocyklem, (chyba był podany wiek) to jego moto nocuje na honorowym miejscu przy kominku - to mnie bardzo ujęło :wub:

13 godzin temu, piotr.mar73 napisał:

Cześć  Grzechu 73 a te bieszczady to kiedy planujesz czy ten rok bierzesz pod uwage chetnie bym się podłączył.

Na chwilę obecna, przemieszczamy się na odległość "jednego dnia" ze względu na trzynastoletniego syna i brak możliwości skorzystania z "instytucji babciowo-dziadkowej"

Czekamy aż się trafi zbieg kilku okoliczności :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Wiem już, że na pierwszy strzał pójdą Bieszczady najprawdopodobniej w maju, a dalej się okaże ;)

Żużu jeszcze nie miałam czasu, żeby dokładnie poprzeglądać trasy przez Ciebie proponowane, ale w wolnej chwili nadrobię - dzięki za link;)

Co do przystani motocyklowej, wygląda na ciekawe, klimatyczne miejsce - fajne żeby posiedzieć większą grupą znajomych. My jedziemy sami i preferujemy spokojne miejsca, przynajmniej na ten pierwszy wypad w sezonie, ale nie wykluczam zahaczenia o tą miejscówkę;)

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi i jak ktoś zna jakieś fajne miejsca warte odwiedzenia w tamtych stronach, to proszę o dalsze dzielenie się nimi ;)

Pozdrawiam serdecznie !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie się nudzić, to warto zwiedzić Przemyśl. Warto wdrapac się na Kopiec Tatarski i zobaczyć miasto z góry ;)

Oczywiście warto pojechac tam drogą nr 28. Odcinek Sanok-Przemyśl obfituje w dużo ciekawych, technicznych zakrętów ;)

Warto również udać się na Słowacką część bieszczadów. Niedaleko od granicy jest zalew Starina z mini zaporą. Wiedzie tam fajna i klimatyczna droga o zerowym nieml ruchu.

Solina jest zbyt skomercjalizowana, ale zwiedzanie zapory od środka, to miłe doświadczenie.

Jak zjeść czy napić się w stylu bieszczaderskim, to kultowa knajpa Siekierezada jest wskazana.

Jak chodzicie po górach, to obowiązkowo Tarnica i Połonina Wetlińska i wiadomo Chatka Puchatka.

Rejs po Solinie, a na zachód słońca warto posiedzieć na cyplu w Werlasie przy samej wodzie.

Obesrwację nocnego nieba warto przeprowadzić wdrapując się na sam szczyt ściany w kamieniołomie w Bóbrce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.2.2017 o 09:13, meteora napisał:

Witam, w okolicach maja-czerwca chcemy się wybrać z moim na jakąś dłuższą (przynajmniej dla mnie :P) trasę na moto - wstępnie bierzemy pod uwagę Mazury i/lub Bieszczady. W sumie może być coś jeszcze innego, grunt, żeby trasa nie była jakoś baaaardzo długa - mój towarzysz podróży uparł się na te Mazury, ale jak na mój pierwszy taki dłuższy wypad nie wiem, czy nie za daleko. Pożyjemy - zobaczymy ;)

Stąd mam klika pytań:

Ma ktoś jakąś ciekawą trasę w te okolice? Pewnie sporo osób je już zaliczyło, więc może ktoś mógłby się podzielić, gdzie warto podjechać, co zobaczyć, może jakieś sprawdzone noclegi? Zależy mi na ładnych widokach i świętym spokoju. ;)

Pozdrawiam, Beata

Polecam nocleg  w http://www.lorsby.pl/ gwarantowana cisza. Mnie osobiscie Mazury bardzo odpowiadaja. Jesli jestescie za natura i spokojem  jak najbardziej polecam.

w6hkL0ASRUCr9SA2bIAIrrSrV90VSYmOGBkOnvZMpsyuFS-_nUctA44JSU4K_0o8ut7JzFIODvyMqjkSgPkT2zkJXNDPAgMWeMMQYvNMo8KQ_XYcdpjLi3MEMyeU2PURtJu3G-Y3CJgEFNuJRirO_cWXwOyRJs-RX7XQGYBl9d0Ci_lFESR0Z3tv1wiY4ngljjzd4122W2kt56MrNeYFRytzbRpIpPz1oP2iT7BxU00DFW4YgyVQJOgNFQexuMU_02VHNu78R6QQQsN2DeFplVCeDdSHRYkdx3HANGzuIQOmtVeNY41EQpovqnpUyZwGGblUveaLaSHj_dw19XVcJreh0AX78igc9R6boOdEFkVtb3xx3Xih798Wawp7MsYRe-Wj-_2vHplJ2at5YencQ2r_aUn_NecVjLkaMe_Q3dFB-J8VNOudEWmja3xIC5qGeNM13GrFq4fdjYcaLn587E9mtR-UQfSO7OLH629MF40YOXE_ddw2D8FeCLtFYcAaJ9mMQ7ZlwvnOwbDt5vk24tCsbZrOLbxf9fxbe_kkwjMBXvMVDtKwFUNj-2mVEaZDANXSIW7g6a0JQHWR7lD41MmP9U6J1g5238gwstLG9P0Ckglz=w900-h601-no

fYMGEnQ4BcJHKL6m_M9w9auw2GIhgkju1-Le2b81pcjEJGoWA32rdLVd_hQJSpTuQ01FagrGGJuPII7oCSHTB54MoaAbJwdqrx4NPyS-jJ3xRLER7Z8syeADTB46ZDuXqY2FTQh2hWpkDaq_Te1OEG5GwacDb2TSVBoVP4KljTfoL5_i-PHAWF1tFUbBXSfA9z4JQUEL42XDDjnPVUirIEeTTMlUfCQ8ceUoARN7vqqyZDBqyqJnI7ORgicbR3n1s7TIWfDo2XvfkkGkqkoSykJQnIQUlWuuvRUzVCBrQnCbQrrYDg2U2lnlt7aWy2M4nDGO2A1SH8hMN5-Vb_lVZjk1flQBcfP7Y0aAeHAHabCUpiR8pmaJ6bmNYCTnJxKMtPj1Lx46PUm26Q-ZclrgXV8LVwbuJ2sS6Ys4RpHO8tMcvjYOmmcVMKLmrQt3bJmvhMCsPhqbod8JocTxHuLAS5yPVH6NVtWDR5JDdBJBuB1AnT2PcjsLeGNTuAYCXJFA1a6tAIPsUf7vpeawLGG5qSNWZVl5uuKkuy_9kyUqe8MoH51kfGqQ5SD1CE3KtVDgEW09lO_nhVcy-txple0KTx02ZHm_i2uFgT1qo4tYiD32Lv7V=w900-h601-no

dHTrl3uKGPvUfmRjLdXf71D6wK6dIR0D7oQGKRNnTXOffeEiLayCOC43LLxWf_VW1bfhsANw_Nx_X_SQAE0fupENjg1DlcrNg1uNvsO-n7TtnhZRvP6UU3ZUkkF4sEab6EHiXNqI8iCTVXeQUjk88z6hwUYpeAti8pU-hhYK4bzbRgcCIQbf5SsO-xesvPzSkAaUPstnZvYkUlk7vu9-LGyoWJkMconDYmmSibxZwJtJQIU6IAP3fCc9xe5shLxXz69bPhYjh9dIZnRU-BCfrmoznJMT6I4haM6Sj9X-V22T4GCKiDSrfnlImS8-cDCIr8ScE6wl7U7hU75w-ZmSuUgdL2OsA-KL4PkWO1X-0F00nzHH-_qcNV9I9tSPL5LvzeRQgLoax5UCFkMv2jslGMD5owCuE_VaMlIrHih73djF3OKcLRHtyBwLQ-qSVWnTyQjWHecHq5xOvg90rsYosfXzWDSXu4WptoN1Shl1hCApxRHrlP-6bHUhsEdhZkctzSFiibqtfOUfYYJw0p1gP9fs_TrA76USzPr44ui6lIsj2_xkzJGFvNn-itdtH-FF8x3eBpQZC0tuYwxLX4wUSkV_i95clYPbEiU2J8KmpMYHsPxg=w761-h562-no

HNd4E2w9MpbgDa9OID1SyLf7P41JwKQXFO-wPbtchSACO77fCjSEmPQMS1K7fVrLNTq9yCLqJcl6vxx1JKx18Pu6aUWwbjHYdEcg1lHODHfi8QdSHJYDbGforF_m-cBNCTzNNKFzJx3sStZffmRnuzaxLrrvOr6weVFpXovKKOuXHaGsnJGF3mwOuIZpJEm3Qp1qHwnuT12Y6-stTyuK0K_g6d-JFnoiWanRnx1IEEHr6iyiApXtv4uhpHQgZHWdbbMvmx8rKL_6smZSh7KMerJGCXxsdQUFOa5CuQMfP5AP1apzBqhR-KrB4XAU-H_jh_RP-gUvzLG7qOt9Z97HOsGQsh03EILyMXrw9i2WmGaZylYK76d6LMK2-AM0_L8lDROWwVhcbQxL3RItD8JCenv6E9_HF-31QJoib--0VtutMz2pL_bsqCpx0OQAuJeZOsNAWQNqdTFnhLcMtuyEDKcxTqWvH4qEBntRdAGQspkdNuMNNh7q6kJz0wJBJx2dY4xWCiS4T7FgIYfvR0PgSK_l7gogZhE8sQinRmKFqsLQsSU2sEkAPQ6A43mXTRD5VxcOjzae8Vw4AmPBAkKbQ1yGXJccKVPFg3NMO8Wvp2nT1ih5=w900-h601-no

 

wG4u60KlnWdSjKGdO0BNdnh4lZFeA-SC46H2N-AdM-acch_pn0E2ncnwUMvda75mZW5VJ8ebDbdsS9DtdzxgxpKwFreRq4eU9jnkmCHajdo7kS9WWLPu8US7aXS67P_FZnsBbzBeodX3Wnt2tK3BsvGi6Yg8XKwTyzMG2bL0yoMebiW3r8u7z89CtQwjxsyiKIZL2PmypUAgUINHmjR3LoSsZTWeX4nL8l5OGflUSbymrJn0W-JDMMwHA7O1UpuZn_7GelQo8kUVRelJBbEAtO6Itus9vjyt0swXijVVUeeJIk0_K4EdTG3GqOnRKvi6mNseKN-zIrvlauTlOBS06IHONNSipUiJJW2pgXGfPnv2uRWkhXc9xP0bSMpxE6diKFmI5om3yFPOVQPnUZxaGKMiFgjUcoSDgjRmDCNc5s2Bvo2wpdypGi0G2uILXIwQIKBl9yNvvPgWIXnz-VFKBqYDiAz0SXp0eV-3r9d92GLyEdY1r3chce2QnsO6Lv0FH8TY5yXbfCrgEgRlCawvslSMP1XLRv5gBScjl3vA3SIbcQGm5TTgpp1TcxHP7XjdNOAmAB8IE7GkZ-H0r9RZBdAHOBVaoMORrv4KjZbH5Jb-IVHJQaN4=w900-h601-no

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakopane jest przereklamowane. Po co tam chcesz jechać?

Lepiej se polatać po Czechach czy Słowacji. Pusto. Lepsze drogi.

W okolicach Szklarskiej ale w Czechach jest klub motocyklowy "Pekelne doly".

http://www.pekelnedoly.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=10

W rejonie niedaleko wieża widokowa

http://m.onet.pl/wiedza-swiat/podroze/ciekawe,8rq79q

Jechać, coś zobaczyć, a nie Zakopane. Tandeta i chińskie pamiątki...

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, żużu napisał:

W rejonie niedaleko wieża widokowa

http://m.onet.pl/wiedza-swiat/podroze/ciekawe,8rq79q

O! Pekelne Doly planowalem odwiedzić. Wieża do tego jak najbardziej. Przy Pekelnych Dolech też jest jakaś wieża murowana (Puste kostely, Skalni hrad sloup, Na strazi). Można w tej jaskini nocować, bo chyba jest wzmianka na ich stronie?

Eeee, kupa. Wieża widokowa jest w połowie drogi :( . https://goo.gl/maps/mTVACDm3oPx

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.