Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skuterowi Bracia jednoczcie się


sjs

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Sam wiele razy myślałem żeby poruszyć ten temat na forum aż się dzisiaj natknąłem na ten film:

 

 

Czemu też skuterowi bracia nie witają się między sobą na ulicy ?


Ja myślę że w większości nie czują w sobie pasji do skuterów i traktują to tylko jako środek lokomocji, coś jak przeciętny kierowca puszki.

 

A Wy co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W grupach z ktorymi latam sa tez skutery  tak ze nie moge powiedziec ze sa po macoszemu traktowani.Ja tez latam  skuterem :) od przyzwyczajenia lapa idzie do gory , a czy druga strona odpowie czy nie jest indiwidualne nastawienie danego goscia,jednak w sporej wiekszosci pozdrawiaja .W miejscach gdzie sie spotykamy jest wszystko od skutera do goldasa itp i nikt z tym nie mial i nie  ma problemu.Wspolnych tematow nigdy nam nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam tylko ,że bardzo sie zdziwiłem widzac lewą, ale momentlnie odpowiadalem na pozzdrowionka.Na moto nie zawsze jest na to dobry moment, czasami robie to po prostu głową. Jezeli chodzi o sam fakt pozdrawiania sie nie widze w tym nic złego, nadzwyczajnego. 2 oo to 2 oo czy to haja czy to terenowa 50 czy skuterek. Wyrazamy w ten sposob szacunek do siebie i chyba nie liczy sie moto tylko jazda, prawda?

 

Swojego czasu kupe lat temu na forum byl milosnik motocykli jezdacy łosiem czy czyms takim(chiński czoperek). Chłop był słusznej wagi wyglądal na tej kozie przekomicznie , ale nikt nie widzial w tym niczego innego.. wjeździl sie nieco i kupil żółtego chyba GPX. Pamiętacie czy juz zapomnieliscie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel oprócz vn 1500 ma też burgmana 650 i gdy jedzie  to też normalnie wyciąga lewą i rzadko się zdarza by ktoś mu odpowiedział. Ja uważam tak skuterzyści jako nasi młodsi bracia jeśli chcą oczywiście powinni pierwsi podnieść rękę ,a my powinniśmy odpowiedzieć i tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem osoba z forum ktora miala najwieksza liczbe skuterow.Lubie rozne dziwne sprzety czasami sam nie wiem po co to kupilem.Zdecydowanie widac wsrod czesci osob z np. Chudowa inne nastawienie w zaleznosci czym sie przyjedzie.Slyszalem jakies glupie teksty pod swoim adresem jak tam przyjechalem.Wiec wiem jak moze sie czuc ktos co takim czyms przyjedzie i jakie powitanie moze dostac od niektorych braci motocyklistow.Mnie to kompletnie nie rusza ale kogos innego moze zdrowo zniesmaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pozdrawiałem wszystkich jadących na 2 kółkach ale zauważyłem, że niestety brać skuterowa ma mnie i moje pozdrowienia głęboko w poważaniu. Praktycznie nigdy nikt z nich mi nie odmachał a nawet jak próbowałem coś zagadnąć przy oczekiwaniu na czerwonym to patrzyli się na mnie jakbym spadł z księżyca. Być może natrafiam zawsze na takich co skuter traktują jak typowy pojazd do przejechania z punktu A do punktu B, nie wiem ale od jakiegoś czasu nie macham do nich. Ale oczywiście zawsze im odmacham :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Dołączę się do tematu i podzielę się moimi spostrzeżeniami. 

Ludzi na skuterach dzielę na 3 grupy. 1- to młodzi na skuterach 50-125cm3, 2- ludzie z pasją do motocykli i skuterów 125-650cm3, 3- dziatki zazwyczaj rybacy na skuterach 50-125cm3. Ja sam zaliczam się do drugiej grupy. Mam Honde S-Wing 125 i uważa, że skutery są super wygodne, pojemne, zwinne i na miasto czy do dojazdu do roboty czasem nie zastąpione. Jeżdżąc na skuterze jestem dumny i wszystkim na 2 kółkach podnoszę lewą. Goście, którzy zalicza się do mojej 2 grupy,  odwzajemnia ten gest. Gorzej jest z dwoma pozostałymi grupami ludzi. 3 grupa to raczej rzadko machają, bardzo rzadko. Jadą obładowani wędkami, czerpakami, wiaderkami i nie dziwie się, że nie odrywają ręki od kierownicy ;) ale najbardziej bawi mnie ich zdziwienie na twarzy, że ktoś im macha :D.

A 1 grupa jest ciekawa. To tacy młodzi goście co zasuwają na tych małych skuterkach jak na kosiarkach, dużo hałasu słaby efekt. Jak im machnę lewą to mam wrażenie, że się po prostu boją odmachnąć. Sądzę, że zadają sobie pytanie - To Ty to do mnie machałeś? Zdziwieni, wystraszeni. Jakiś stary chop na skuterze im mach, na większym skuterze. Zdarza się, że nawet machną ale to jest taki gest jakby muchę chcieli szybko odgonić. Bawią mnie tacy młodzi. W sumie kiedyś tez byłem młody i ganiałem po Chorzowie nie simsonie :) Tylko, że kiedyś nie było tylu motocyklistów. Pamiętam paru kumpli na Rometach dwóch na simsonach i jednego na MZ 150. Sami do siebie nie machaliśmy bo i po co. Zazwyczaj jak ktoś nas mijał na czymś szybszym, to robił to tak szybko, że tylko dźwięk słyszeliśmy. Teraz jest inaczej motorów skuterów jest masa. 

Zgaszam się tu z Taurusem że " Młodzi uczą się od Starszych a nie odwrotnie " Uważa, że nie ma się co poddawać i należy machać. Może i dziadki kiedyś zaczną to robić.  

Pozdrawiam

Sebek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bobik napisał:

ja nieodmachuje nikomu,bo i po co?nie mam na to czasu i jak zapierdzielam moim fajerblejdem to kazdy ruch palcem zwieksza opur powietrza

ci co jezdzom na skuterach to mientkie hipsterkie pipki

A próbowałeś kolego głowę za owiewką schować? Ewentualnie uciąć bo i tak nie używana? Zmniejszy to opór powietrza na pewno, a wpływu ba myślenie nie będzie miało bo i tak widać z Twoich wypowiedzi że myślisz fjutem. 

 

Co do pozdrawiania to w Polsce z tym jest jak z pogodą....  Okej sam nie zawsze pozdrowie bo w środku zakretu akurat łapka się przyda :-P 

Odnośnie tych małolitrazowych pojazdów to raczej wszędzie jest tak, że jest to środek transportu a nie pasja. Tak tutaj czy w rodzinnych stronach nie spotkałem się żeby jakiś kierowca kibla machnął, odmachał, prędzej niewielki motorek taka 125, 250, 350. Teraz trochę z tym różnie bywa bo jest tyle tych 125przez zmianę w przepisach, w większości ludzie nie wiedzą o co chodzi. Tylko mlodziki na tych motorach potrafią podnieść łapkę. Reszta to zamaskowani skuterzysci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 09:16, K.Łapouch-y napisał:

A próbowałeś kolego głowę za owiewką schować? Ewentualnie uciąć bo i tak nie używana? Zmniejszy to opór powietrza na pewno, a wpływu ba myślenie nie będzie miało bo i tak widać z Twoich wypowiedzi że myślisz fjutem. 

lepiej zhowaj uszy klapouchy bo dostaniesz zapalenia jak bedziesz tak nimi machal kolegom motocyklistom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty mi grozisz kolego boku? 

Posłuchaj Bobek nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni tak cwaniakujesz lecz jestem za stary żeby się przejmować takim dziecinnymi wybrykami. Widziałem nie jednego cwaniaka,którego życie wyprostowalo. Więc życzy Ci żebyś wydoroslal zanim życie Cię wychowa.  Może wtedy będę mógł Cie nazwać kolega motocyklista, bo narazie zachowujesz się jak te pajace przed dyskoteką prescigajace się która większe jaja, licząc że to przed nim jakaś dziewczynka rozłoży nogi.  

Celowo pisze dziewczynka bo kobieta wysmieje takiego typa. 

Więc na razie bobku możesz mi mówić na Pan.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czechach widziałem kilka grupek na skuterach które zrobiły sobie wycieczkę tak jak my do jakiegoś fajnego miejsca.Przy czym u nas rządzi badziew tani skuter.U nich widuje jakieś dosyć ciekawe konstrukcje.Bardziej są to motorowery coś co nie koniecznie jest nowe ale sensowne widać że daje radę i jedzie,za bardzo nie zdycha.Mają też imprezy skuterowe,śmieszne luzackie.Nie ma spinki jest luźna atmosfera motocyklowa.A u nas wygląda to tak że Zdzicho w końcu dorobił się starego japońca i myśli że Boga za nogi złapał :) Jak by u nas taka imprezę zrobić to banda czereśniaków by ryła jak głupi do sera 

https://www.youtube.com/watch?v=4PeyIEfCmMU

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u Czechów zawsze sie jezdzilo a u nas pełny lans :D, jak oglądałem start to 1/3 wyglądały jak stare Jawy Mustang 50 z lekka przerobione wizualnie... u nas taka impreza nie przejdzie bo minimum na starcie to musi być ktm i pomarańczowy strój pod kolor, mam kumpla który kiedys organizowal takie rzeczy, nawet tor sobie sami zbudowali, pod Myslenicami i heja kazdy jechał na czym miał, tylko ze potem sie zdarzył wypadek, nie było winnych tylko zawsze organizator jak to u nas i jazdy sie skończyły, szkoda bo był czad

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, K.Łapouch-y napisał:

Czy Ty mi grozisz kolego boku? 

Posłuchaj Bobek nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni tak cwaniakujesz lecz jestem za stary żeby się przejmować takim dziecinnymi wybrykami. Widziałem nie jednego cwaniaka,którego życie wyprostowalo. Więc życzy Ci żebyś wydoroslal zanim życie Cię wychowa.  Może wtedy będę mógł Cie nazwać kolega motocyklista, bo narazie zachowujesz się jak te pajace przed dyskoteką prescigajace się która większe jaja, licząc że to przed nim jakaś dziewczynka rozłoży nogi.  

Celowo pisze dziewczynka bo kobieta wysmieje takiego typa. 

Więc na razie bobku możesz mi mówić na Pan.

"Ten śnieg i to i owo na mojej łączce, nie mówiąc już o soplach lodu, wszystko to nie sprawia, aby o trzeciej nad ranem było tam tak Ciepło, jak to się niektórym zdaje. Słowem, niech-to-zostanie-miedzy-nami-i-nie-mów-o-tym-nikomu: tam jest Zimno."

Powiedział Kłapouchy....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.