Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Laserowa korekcja wady wzroku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kolega kilka lat wstecz.2 tys od oka teraz na pewno wiecej.Najpierw badanie kwalifikacyjne za jakis czas zabieg.U niego bylo tak ze na poczatku zle widzial dopiero za kilka miesiecy mozg sie doprogramowal.Zakaz dzwigania pol albo rok.W czechach ponoc taniej to kosztuje i tam ludzie robia.Niesamowita sprawa zamiast meczyc sie z okularami placisz i masz zero wady albo bardzo niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zabieg w lutym. Zależy od metody, ja płaciłem 4,5 za całość, plus badania, leki etc, więc koło 5 tyś trzeba dać. Dość miałem zakładania soczewek na moto, tenis, narty, basen etc, i dość miałem zaparowanych szkieł w zimie, chciałem w samochodzie normalnie móc założyć okulary przeciwsłoneczne, kto nie ma okularów nie zrozumie :) Poza tym moje oczy kiepsko tolerowały soczewki.

Teraz już jest spoko, funkcjonuję bez okularów, choć idealnie nie jest. Idealnie było by, gdybym dzisiaj już nie pamiętał, że miałem coś robione z oczami, lecz tak niestety nie jest. Mimo wszystko miło jest zapomnieć o szkłach i funkcjonować bez nich, bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Właściwie to moja wada przeszkadza mi tylko wieczorem i jak sobie o niej przypomnę. Właściwie to jestem zdecydowany ale szukam osób, które poświęciły by mi kilka chwil i odpowiedziały na wszystkie moje pytania. Chciałbym poznać odpowiedzi nie z punku widzenia lekarza tylko z punktu widzenia człowieka, który z tym żyje.

Kolego mieso piszesz, że nie jest idealnie... oznacza to, że coś z wady zostało czy jakiś inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada jest korygowana na moment, w którym wykonywany jest zabieg. Jeśli ktoś ma tendencję do pogłębiania się wady, lub wada nie jest ustabilizowana, wtedy wzrok morze się z czasem znów pogorszyć. Tak samo, jak pogłębiła by się nosząc okulary. Zostałem też poinformowany, że prawdopodobnie na starość wada właśnie zacznie się cofać, i będę nosił okulary, to może się zdarzyć już koło 50-ki. Wolę je jednak nosić na starość, niż teraz.

W moim przypadku jedno oko jest wyraźnie słabsze od drugiego, i o ile w przypadku okularów można to zniwelować dobierając mocniejszą soczewkę, to w przypadku moim nie ma już takiej możliwości, bo nie mam okularów. Choć wydaje mi się, że słabość jednego oka w moim przypadku nie jest kwestią wady krótkowzroczności, ale pozostałości po procesie gojenia się rogówki. W styczniu zapisałem się na kontrolę, liczę na jakieś sugestie od Pani doktor. Poza tym wydaje mi się, że oczy są bardziej wrażliwe, szybciej się męczą przed komputerem. Nie pamiętam jednak dokładnie jak to wyglądało przed zabiegiem, więc trudno winić sam zabieg. 

Do dobrych rzeczy człowiek przyzwyczaja się szybko i przyjmuje jako naturalne, złe piętnuje, dlatego nie chciałbym nikogo zniechęcać, żyje się lepiej, to na pewno.

Jeśli macie jakieś konkretne i szczegółowe pytania, odpowiem również na priv, żeby nie zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada wzroku jest korygowana na moment w ktorym się wykonuje zabieg - tak jak kolega wyzej napisał. Duża część ludzi nie kwalfikuje się do takiego zabiegu - duży astygmantyzm, wysokie ciśnienie w oku, czy inne problemy zdrowotne. Często zostaje drobna wada refrakcyjna,ale jak ktoś ma wadę -6.00 a po laserze -0.50 to i tak jest bogiem życia. Koryguje się wade do "dali", czyli jeśli ktoś ma okulary do czytania to nadal ich będzie potrzebował,ewentualnie o innej wartości.

Aa i najgorsze jest to,że jeżeli ktoś już miał ingerencje w rogówkę,to później w przypadku zaćmy ( a to naturalny proces i wszystkich Nas to czeka) lekarze nie chcą podjąć się operacji. Nie ma problemu jak ktoś się zdecyduje na coś takiego w wieku 50lat,bo z zaćmą ma spokój na następne 50-60lat :-) gorzej jak ktoś to robi przy 25tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to półśrodek? Hm... No nie wiem. Jeśli chodzi o pogłębianie się wady to lekarka mi powiedziala, że warunkiem jest ustabilizowana wada. Ja podobno od 21 roku życia do ostatniej wizyty mam tą samą. Nie wiem dlaczego wcześniej mnie to tak nie irytowalo jak dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.