Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Początki....


Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości Małgorzata gdzie robisz prawko? Mnie zostały 4 godziny jazd i egzamin:D osobiście mam nadzieję zdawać 12 maja bo tak akurat w miare fajny termin na egzamin jest:)

Jakby ktoś chciał zajebistą szkołę jazdy w Katowicach gdzie przykładają największą wagę do techniki jazdy to mogę polecić:) Teoria we własnym zakresie, zajęcia mają strikte pod motocykle, czasem w sklepach np. omawiają ciuchy, czasem na sali itp... nie ma monotonii:) A nawet idzie pojeździć w terenie na enduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie babeczki jakieś tanie simsony albo komary i trenowac ruszanie, hamowanie, ósemki, pod górę i z górki - jak za gówniarza na rowerze sie cwiczyło, bo sporo ludzi nigdy nie jezdzących ma problem z ogarnięciem równoczesnie sprzęgła biegów i hamulców w rękach i nogach ... lepiej poćwiczyć gdzies na czymś małym bo to się w obsłudze przeciez niewiele różni od dużych maszyn, no jest parę różnic ale zasada działania ta sama, ale nie zadne skutery w automacie tylko nawet stare motorynki, za kilka stówek mozna znalezc, jesli taki zakup ma pomóc potem w zdaniu egzaminu za pierwszym razem a nie za 8 to chyba sie opłaca, nawet jesli potem sie to sprzeda i straci 200-300 zł.

moje dzieciaki uczyly sie na motorynce, teraz jezdzą na crossach, zanim pójdą na prawko mam nadzieję ze będą juz niezle jezdziły przynajmniej nad techniką nie będą za bardzo myślały, bo automatyzm przychodzi z czasem ... i potem juz po egzaminie powolne (co 1-3 lata) zmienianie pojemności motocykla wcale nie jest takie głupie, bedzie całe życie na jeżdzenie więc jest kiedy to zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam drugie jazdy. Oj było ciężko.....Mam totalną blokadę psychiczną przy zawracaniu 180 stopni jak muszę lekko a właściwie mocno przechylic moto..... Boję się ze się wywale!!! Instruktorzy próbują co mogą a mi dalej w głowie siedzi mega strach!! Pomocy!!!!!!:( Może macie jakąś radę na odblokowanie durnej psychiki.....Zaznaczam że ten strach nie jest podyktowany żadnymi doświadczeniami, po prostu jest........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą spokojnie i trening nikt po 2 jeździe nie idzie na egzamin każdy kto nie zna lub nie jeździł się boi pooglądaj w sieci filmiki jak poruszać się na moto i nie chodzi o żadne ewolucje wbrew pozorom można na małych prędkościach się pochylać i nie przewrócić

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, żużu napisał:

Wolne manewry, parkingowe - moto mocno wyhylone a ty siedzisz w pionie. Sprzęt wyhylasz biodrami i wyciągniętymi rękami. Samo skręca :)

 

Żużu '77, Cieszyn, R12RT '05

 

 

Łatwo się mówi - tak też mnie uczą ale ja dalej mam mega cykora..... I tu właśnie o to mocne wyhylenie chodzi!!!!! Boję się ze się wyp...........:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie gymkhanę na judupie. To jest jazda zręcznościowa.

I nie bój się wyp...lić. Im wcześniej tym lepiej. Moto nauki jazdy jest specjalnie orurowane i nic mu się nie stanie. Tobie przy wolnej jeździe też, a pamiętaj, że motocykliści dzielą się na tych, co leżeli i tych, co dopiero będą. Lepiej teraz niż później.

 

Żużu '77, Cieszyn, R12RT '05

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.