Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl turystyczny ale jaki...?


Cukier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup motocykla turystycznego kwota jaka chcialbym dac to do 10k PLN. 

Moje gabaryty to okolo 188cm i 90kg zywej wagi.

Motocykl przedewszystkim chcialbym aby mi sluzyl na dojazdy do pracy krotkie wycieczki i jakies dluzsze trasy okolo 600 - 1000 na dzien i przy tym aby moje i Plecaczka cztery litery nie odpadaly po przejechaniu 200km oraz aby pozycja nie byla bardzo pochylona do przodu tak jak mialem w CBR 600 F2. Fajnie by bylo aby byla prosta lub prawie prosta (delikatnie pochylona). Moc takze okolo 100KM lub wiecej.

Na ta chwile rozgladam sie za dwoma motocyklami ktore mi wpadly w oko:

1. BMW K1200RS

2. BMW R1150RT

Dzieki uprzejmosci Zuzu i Wicher'a dowiedzialem sie troche o tych modelach ale ktos cos moze jeszcze dolozyc. Albo jakies inne propozycje  modeli? Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Dzieki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy motocykl, który został wymieniony w  tym temacie to ciężki kloc. Jak chcesz latać po miescie, a do tego gęstym, to żelazo które waży w okolicy 250-280kg to pomyłka(przynajmniej dla mnie).

Oczywiście można. Można też oblecieć saharę na R1 i spróbować swoch sił cruiserem na torze, pytanie tylko po co?? ;)

Dosyć dużo frajdy miałem z Aprilią ETV 1000 Caponord.

Mogę ci polecić ten motocykl, znam go osobiscie jeszcze jak był u poprzedniego własciciela.

https://www.olx.pl/oferta/aprilia-etv-1000-caponord-2002-gs-tenere-varadero-CID5-IDcz9Yf.html#e41c1962ed

Miałem później varadero SD02, ale to nieco gorsza liga jeżeli chodzi o poręczność i komfort ;)

Pomyśl nad caponordem, bo miesci sie w twoim budżecie i to uniwersalny motocykl, a polskie forum caponorda dobrze rozgryzło ten sprzet ;)

Zastanów się, czy nie lepiej wejść w motocykl z wałem kardana jezeli chcesz uprawiac turystyke :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 10 tysiaków to obawiam się, że to może być zaledwie namiastka fjr-y ;)

Cukier, Apka fajna, silnik to austriacki Rotax nie do zabicia, zawieszenie z górnej półki, nie ma czego sie bać;)

Lżejsze i poręczniejsze niż varadero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 20:31, Cukier. napisał:

Wicher ciekawa propozycja ale czy nie bedzie za ciezka w miescie? To raczej typowy autostradowy pozeracz kilometrow.

:huh: takiego okreslenia tez jeszcze nie slyszalem;)Ja jestem nieco wyzszy 190cm i ciezszy od Ciebie i tez latam duzym turystykiem z bocznymi kuframi  90% w miastach i przez miasta,jednak nie powiem ze sprawia mi to jaki kolwiek problem,no chyba ze Ty lubisz sie przepychac pomiedzy puszkami,to juz jest inna sprawa.Kolega o wzroscie ca. 170cm lata fjr i tez nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ste-fan tak jak Wicher pisze FJR to za 10k bedzie namiastka lub nfs ze bedzie do naprawy.

Wicher jutro u Sokola w Mizerowie ja obejrze i przysiade sie. Zobaczymy co to za motocykl. Przysiade tez RT'ka i Varadero.

Thundertom nie raz widzialem ten filmik gosciu jest dobry :)

Taurus nie lubie sie przepychac ale jak juz robia miejsce to czemu nie korzystac. Piszesz ze smigasz duzym turystykiem mozna wiedziec jakim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfs nie chce naked'a chcialbym pelna owiewke. Fjr sa ale koszta naprawy przekraczaja moje fundusze na teraz...

 

A TDM 900 albo FZS 1000?

Bylem ogladalem r1150rt i aprilie etv 1000 dzisiaj. RT'ek tak jak Zuzu pisal 'wibrator do pustakow' ale siedzi sie mega wygodnie. Nie czuc tez tej masy miedzy nogami. Apka jakas taka inna siasc nie bylo jak bo nie bylo miejsca...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.11.2016 o 20:04, Cukier. napisał:

Nfs nie chce naked'a chcialbym pelna owiewke. Fjr sa ale koszta naprawy przekraczaja moje fundusze na teraz...

 

A TDM 900 albo FZS 1000?

Bylem ogladalem r1150rt i aprilie etv 1000 dzisiaj. RT'ek tak jak Zuzu pisal 'wibrator do pustakow' ale siedzi sie mega wygodnie. Nie czuc tez tej masy miedzy nogami. Apka jakas taka inna siasc nie bylo jak bo nie bylo miejsca...

Dziś byłem i oglądałem tego Capo. Cukier rozmawiałeś może z sprzedawcą coś na jej temat? Masz jakieś spostrzeżenia na jej temat? Fajne to włoskie moto, gdyby znalazł się ktoś kto mógłby mi pomóc w jej ocenie byłbym bardzo wdzięczny. 

Ps. Pamiętasz może ówczesną cenę Capo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam Hondę Deauville. Trochę zapomniałem o tym motocyklu choć dwa sezony na nim przejeździłem. Przede wszystkim niezawodny silnik. Gabaryty jak dla ciebie w sam raz. Stosunkowo lekki i poręczny. Mało pali. Napęd wałem.Ja miałem model z roku 2006, już z elektronicznym zapłonem. Nie sprawdzałem, ale za te pieniądze powinieneś znaleźć niezły egzemplarz. Proponowane wcześniej motocykle są ciężkie i trochę nieporęczne w mieście,  wiem, bo sam dosiadam od pięciu sezonów R1150RT. Co do Capo, to w przypadku awarii możesz mieć problemy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy można mieć z kazdym motocyklem, a największym problemem Deauville jest jej , niedostatek mocy. Nie zrekompensuje jej tego ani wał kardana, ani stary jak węgiel kamienny silnik, wiotka rama i zawieszenie do jazdy na wprost ;) Nie jest to też lekki motocykl, bo 700-tka wazy chyba 267 kg gotowa do jazdy, a wersja pierwsza tego motocykla około 236 kg, więc o czym my tutaj rozmawiamy ?? ;)

Przyrównanie Deauville'a do czegokolwiek, co zostało w tym temacie wymienione, to jak przyrównanie za przeproszeniem gówna do pomarańczy ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.