Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

YAMAHA TDM 850


Tomala1978

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma taki motocykl.Ma trochę lat ale wygląda prawie jak nowy.Osobiście byłem nie przekonany do tej maszyny.Jednak jeździmy razem i widzę co musi ten silnik przeżywać i znosi to bez problemu.Praca silnika skrzyni jest bardzo ładna bez dziwnych dźwięków.Oddawanie mocy też ładne choć czasami szarpnie łańcuchem.Zawieszenie komfort b duża wygoda jazdy i ochrona przed pędem powietrza.Ogólnie z powodu silnika motocykl wąski i łatwy w prowadzeniu.

Przy podchodzeniu po dwa z przodu i dobrym tempie jazdy  lekko podpali olej i tu jest jego mocna strona bo inny by wypluł tłoki wydechem.Jak dla mnie maszyna z epoki gdzie jeszcze nie oszczędzano na jakości materiałów godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nfs napisał:

Kolega ma taki motocykl.Ma trochę lat ale wygląda prawie jak nowy.Osobiście byłem nie przekonany do tej maszyny.Jednak jeździmy razem i widzę co musi ten silnik przeżywać i znosi to bez problemu.Praca silnika skrzyni jest bardzo ładna bez dziwnych dźwięków.Oddawanie mocy też ładne choć czasami szarpnie łańcuchem.Zawieszenie komfort b duża wygoda jazdy i ochrona przed pędem powietrza.Ogólnie z powodu silnika motocykl wąski i łatwy w prowadzeniu.

Przy podchodzeniu po dwa z przodu i dobrym tempie jazdy  lekko podpali olej i tu jest jego mocna strona bo inny by wypluł tłoki wydechem.Jak dla mnie maszyna z epoki gdzie jeszcze nie oszczędzano na jakości materiałów godna polecenia.

Grzesiu nie gniewaj się, ale ty chyba tylko wyobrażasz sobie, jaki ten motocykl jest ;) To dobry sprzęt, miliony użytkowników nie może się mylić, ale trochę mijasz się z prawdą...

Skrzynia biegów, to jeden z gorszych mechanizmów TDM-y. Fakt jest trwała, ale kultura jej pracy jest mniej niż zadowalająca, a miałem okazje pojeździć tzrema generacjami tego motocykla i uważam, że najlepszą skrzynię ma 900-tka. Zwłaszcza bardzo źle reaguje na zmiany obciążenia i to wychwyci średnio objeżdżony driver. Silnik również jest zbyt narowisty, zbyt nerwowo reaguje na polecenia w pewnych sytuacjach, nie przekładając tego na faktyczny "odjazd", jaki powinien towarzyszyć takim manewrom. Dwa gary, wykorbienie wału jak w v90 moze powodować takie zachowania i albo się to kocha, albo nienawidzi.Ja należe do tej drugiej grupy, ale od biedy mógłbym z tym żyć.....

Ochrona przed pędem powietrza??Porównujesz to do r6-r1 czy do innych maszyn z nurtu TDM??Bo ja bym ochronę przed pędem powietrza porównał do nakeda z szybą. Poproś kolegę o karniola i wróć tutaj ponownie ze swoimi spostrzeżeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDM-a nie jest zła. Jak każdy motocykl ma swoje wady, ale to dobry sprzęt. Na nasze drogi moze to być lepsza opcja niż fazer(miałem chyba ze trzy albo cztery lata). Kwestia podejścia i oczekiwan co do motocykla........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomala1978 napisał:

Dzięki Panowie za wszystkie spostrzeżenia , trochę mi to rozjaśniło umysł kolego Wicher :)

Ja już zupełnie nie wiem co kupić za moto, chyba zaczynam żałować że sprzedałem mojego fazera .

Za bardzo go nie słuchaj bo z powodu czym jeździ ma za wysokie oczekiwania :) .Tdm to lata 90 te i przystępna cena.

Ja z podobnego powodu ciągnę w stronę sporta a taka tdm jest dla mnie prawie luksusowa.Silnik jaki jest taki jest ale jest wytrzymały i to duży plus.Moje typy to fz6 fazer1000  fz1 z1000

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomala1978 napisał:

Moje oczekiwania to w większości jazda po asfalcie , czasem może trochę szutrów jeśli kupię coś w tym stylu . Marzy mi się jakiś wypad z namiotem w góry czy coś :)

 

No to jak na szutry to XTZ 750 Super Tenere i młucisz jak dzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 17:47, nfs napisał:

Za bardzo go nie słuchaj bo z powodu czym jeździ ma za wysokie oczekiwania :) .Tdm to lata 90 te i przystępna cena.

Ja z podobnego powodu ciągnę w stronę sporta a taka tdm jest dla mnie prawie luksusowa.Silnik jaki jest taki jest ale jest wytrzymały i to duży plus.Moje typy to fz6 fazer1000  fz1 z1000

 

 

Dzięki za odpowiedź , fazer należy do moich ulubionych 600 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomala1978 napisał:

Dzięki za odpowiedź , fazer należy do moich ulubionych 600 :)

 

Wicher miał fazera ja miałem fazera,moje koleżanka też miała fazera dwóch kolegów też ale już fz6 więc coś to znaczy.

Tdm-a nie ma takiego ciągu jak fazer1000 .To nie jest taka rakieta ale koszty utrzymania ma niższe.Jak nie czujesz parcia na większą pojemność to fz6 jest zdecydowanym ulepszeniem fzs600 a gsr600 zrobili bo chyba się skapowali że to dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.