Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rzetelność wystawianych opini


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

w związku z powstawaniem w tym dziale komentarzy od osób które założyły tylko w tym celu konto (brak powitalni etc);
 pojawiają się sztucznie pisane treści tylko i wyłącznie w interesie osób trzecich.
Przeglądając adresy IP i komentarze na forach wielu firm można spotkać jednorazowe treści miernej jakości.


Drodzy użytkownicy czy nie uważacie aby w trosce o rzetelność i prawdziwość informacji zawieranych w tym dziale
wprowadzić zakaz pisania komentarzy osobom bez stażu na forum? Lub po prostu definitywnie usuwać takie treści?


Jakieś sugestie?
Poproszę o wypowiedź. Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaczniesz zakazywać to forum zacznie umierać, mamy przerobione na innych forach...  z drugiej strony Ty masz dostęp do IP, więc mozesz pokombinować jesli widzisz 2-3 "osoby" w tego samego kompa,

więc moze możesz wprowadzić że min. 10 postów gdziekolwiek, zeby tu coś wyskrobać?

trza tez pamietać, że kazdy zakaz mozna ominąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie trafiają się czarne barany. To w tych czasach nieuniknione. Na większości forów jest wąski "trzon" userów, sporadyczne posty takich, co raczej czytają oraz tacy, co wpadają na chwilę, bo akurat coś potrzebują...

Potem znikają jak kometa.

Inną sprawą jest pisanie postów na zamówienie przez takie "duchy" co konto założyli na potrzebę konkretnego tematu. I tu jest niestety rola modów,co by takie przypadki wyłapać.

Czy staż na forum jest rozwiązaniem?

Moim zdaniem to trzeba by wymusić na nowych użytkownikach szerszej formy przedstawienia się w powitalni.

Nie takie oględne "cześć, jestem Zenek i lubię motory"....

Kilka słów więcej o sobie, skąd, jakaś historia na o2o, dlaczego tu jestem...

Może info, że pierwszy post pojawi się dopiero po akceptacji przez moda?

Trochę może się to wydawać uciążliwe ale być może poprawiłoby to samoświadomość nowego usera, często nieobytego w zasadach forumowej netykiety oraz pozwoliłoby na weryfikację już na wstępie.

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić obowiązkowe podanie nr telefonu.  Jak ktoś będzie podejrzany, to będziecie dzwonić z zapytaniem, czy jest Pan/Pani dalej zainteresowany/a korzystaniem z forum :D


A tak serio to weźmy pod uwagę np. mój przypadek. Gdyby faktycznie wprowadzić taką „ochronę” to obecnie ani jedno (krótki staż) ani drugie (liczba postów) nie dawałoby mi możliwości do podzielenia się moją opinią, a mimo to nie jestem tu jednorazowo i na dodatek ktoś spaskudził robotę przy moim moto i chciałabym się tym podzielić.  Poza tym gdyby pisanie w zakładce "Friendly and unfriendly" było ograniczone, to stawiam, że taki typek na 1x napisałby w innej. Wtedy dopiero byłby syf.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla nowo zarejestrowanych byłoby zablokowanie wszystkich zakładek poza zakładką „Witamy”. Tak jak wspomniał żużu, byłoby to dobrym wymuszeniem do przedstawienia się w nieco szerszej formie. Gdy moderator zatwierdzi pierwszy post, użytkownik mógłby już normalnie korzystać z forum. Dodatkowo można dorzucić moderowanie pierwszych 5 postów ;)

Na pewno przydałoby się co jakiś czas czyszczenie forum z użytkowników. Powiedzmy jeśli ktoś nie loguje się przez okres pół roku, jego konto wraz z dodanymi postami zostanie usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DANVIELD napisał:

Drodzy użytkownicy czy nie uważacie aby w trosce o rzetelność i prawdziwość informacji zawieranych w tym dziale
wprowadzić zakaz pisania komentarzy osobom bez stażu na forum? Lub po prostu definitywnie usuwać takie treści?

 

Zakaz i usuwać.

 

7 godzin temu, Bloodred napisał:

1. Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla nowo zarejestrowanych byłoby zablokowanie wszystkich zakładek poza zakładką „Witamy”. Tak jak wspomniał żużu, byłoby to dobrym wymuszeniem do przedstawienia się w nieco szerszej formie. Gdy moderator zatwierdzi pierwszy post, użytkownik mógłby już normalnie korzystać z forum. Dodatkowo można dorzucić moderowanie pierwszych 5 postów ;)

 

2. Na pewno przydałoby się co jakiś czas czyszczenie forum z użytkowników. Powiedzmy jeśli ktoś nie loguje się przez okres pół roku, jego konto wraz z dodanymi postami zostanie usunięte.

 

1. tak

2. nie, bo jak ktoś nie ma czasu, ma chandrę, stres lub schweisfuss to dlaczego go usuwać? Można by to wydłużyć np. do 3 lat.

3. proszę powyższe zaliczyć mi jako aktywność - do zobaczenia 30.04.2017 :)

 

To znowu ja.

Poszerzyłbym to wywalanie o ukryte ogłoszenia w rodzaju: Nie wiecie, jakie scyzoryk se mam kupić? Znalazłem taki link: i tu link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bloodred napisał:

Wprowadzić obowiązkowe podanie nr telefonu.  Jak ktoś będzie podejrzany, to będziecie dzwonić z zapytaniem, czy jest Pan/Pani dalej zainteresowany/a korzystaniem z forum :D

(...)

Na pewno przydałoby się co jakiś czas czyszczenie forum z użytkowników. Powiedzmy jeśli ktoś nie loguje się przez okres pół roku, jego konto wraz z dodanymi postami zostanie usunięte.

 

Nie przesadzajmy - moderatorzy maja wgląd w IP a nawet i głebiej.

Niestety ten pomysł odpada - wyobraź sobie usera który ma wypadek, 
przelezy jakis czas w szpitalu i poprostu z wiadomych powodów tu nie zajży (nie forum najwazniejsze na świecie).
Zaobserwowałem wiele osób które tu przez zime nie zaglądają by wraz z rozpoczęciem sezonu śledzic nowe informacje.

Natomiast uważam że moznaby usunąc wszystkich tych którzy w statusie mają znikomą lub żadną ilośc postów  i "nigdy nie byli zalogowani (ostatnio zalogowany)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 22:45, DANVIELD napisał:

Drodzy użytkownicy czy nie uważacie aby w trosce o rzetelność i prawdziwość informacji zawieranych w tym dziale
wprowadzić zakaz pisania komentarzy osobom bez stażu na forum? Lub po prostu definitywnie usuwać takie treści?

Z jednej strony fajnie, że do forum dołączają nowi użytkownicy i powiększa się grono motomaniaków, a z drugiej strony mam wrażenie, że nie chcecie dać nawet szansy komuś na rozwinięcie się tutaj. Niektórzy potrzebują czasu żeby zdobyć "doświadczenie". Forum jak na razie jest dostępne dla wszystkich, którzy się zarejestrują. Dlaczego jakaś zakładka miałaby być dostępna tylko dla nielicznych. Specjalnie nabijanie postów tylko po to, aby móc tu zaopiniować kogoś na + czy - jest bezsensu (mam na myśli to, jeśli dostęp byłby uzależniony od napisanej ilości postów)

Ważnym elementem na pewno jest to, żeby skutecznie, już na samym początku eliminować takich użytkowników.

Propozycje, które jeszcze przyszły mi do głowy to np. kilkukrotne przypomnienie się na skrzynkę e-mailową. Jeśli nie będzie reakcji ze strony usera, to będzie sygnał dla Was.

Jeśli już tak bardzo chcecie ograniczyć ilość użytkowników piszących opinie w tym temacie można by ewentualnie wprowadzić hasło na daną zakładkę. Hasło pobierane u Admina. Mogłoby być zmieniane co jakiś czas.

38 minut temu, DANVIELD napisał:

Niestety ten pomysł odpada - wyobraź sobie usera który ma wypadek, 
przelezy jakis czas w szpitalu i poprostu z wiadomych powodów tu nie zajży (nie forum najwazniejsze na świecie).

Oczywiście masz rację ale aż tak tragicznego scenariusza nie zakładałam :)

Poza tym jeśli macie dostęp do IP to też jest już częściowe rozwiązanie aby przecedzić co poniektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do kosza od razu laduja uzytkownicy którzy dopiero co sie zalogowali
a juz lokują na forum reklame jakiegos produktu lub w stopce maja link z nieporządaną zawartością.

Blokowani są także ci którzy celowo zakładaja multikonta - juz nie tylko ustalane jest to po IP
ale także po komputerze/ urzadzeniu z którego "nadaje" uzytkownik.

I tak jest bałagan.. spora wiekszosc po zalogowaniu wogóle pomija powitalnie.. 
Cóz dobry zwyczaj wymaga sie przywitać?

nie ma sensu wprowadzac az takich restrykcji.
Natomiast nalezy sie zastanowić.. czy wkładając tyle trudu w napisanie az jednego posta..
-ktos wogóle ma zamiar rozwijac to forum i zaszczycić swoja obecnością?
wielu i tak czyta bez zakładania tu konta więc przymusu nie ma.. 

W kilku tematach tego działu jest dostrzegalna taka aktywność i nigdzie więcej. 
w innych pozwoliłem sobie obnażyc proceder w oparciu o dostepne mi środki.
Oceńcie sami
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 22:45, DANVIELD napisał:

Jakieś sugestie?
Poproszę o wypowiedź. Dziekuję.

Nie podejmuj pochopnych decyzji nie konsultując tego z Pchełą. Możesz się przejechać :)

Dnia 30.10.2016 o 23:20, becker napisał:

jak zaczniesz zakazywać to forum zacznie umierać, mamy przerobione na innych forach...  z drugiej strony Ty masz dostęp do IP, więc mozesz pokombinować jesli widzisz 2-3 "osoby" w tego samego kompa,

Nie zacznie umierać, to tylko kwestia postrzegania pewnych z góry ustalonych reguł i zasad. Akurat na tym tym forum tego nie da sie przeforsować.  Znam to z własnego doswiadczenia będąc tutaj w grupie administracyjnej.

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze niedawno za wzór pod względem przestrzegania zasad korzystania z  grupy dyskusyjnej uznawałem(wspominałem o tym) polskie forum użytkowników bandita. Tam jakoś nikt nie boczył się z powodu zasad panujących na tej grupie dyskusyjnej i umiał odnaleźć się w gąszczu regulaminowych przypisów. Tutaj to nie przejdzie, Danvield o tym wie, ale jeszcze próbuje.....

Dnia 31.10.2016 o 00:55, żużu napisał:

Moim zdaniem to trzeba by wymusić na nowych użytkownikach szerszej formy przedstawienia się w powitalni.

Kilka osób tutaj też miało takie zdanie, ale kilkaset innych uznało, że są Sbekami, komuchami i strażnikami pierścienia mocy.

Moim zdaniem powinienes kandydować na moderatora, albo administratora.

20 godzin temu, Bloodred napisał:

Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla nowo zarejestrowanych byłoby zablokowanie wszystkich zakładek poza zakładką „Witamy”. Tak jak wspomniał żużu, byłoby to dobrym wymuszeniem do przedstawienia się w nieco szerszej formie. Gdy moderator zatwierdzi pierwszy post, użytkownik mógłby już normalnie korzystać z forum. Dodatkowo można dorzucić moderowanie pierwszych 5 postów ;)

 

Na pewno przydałoby się co jakiś czas czyszczenie forum z użytkowników. Powiedzmy jeśli ktoś nie loguje się przez okres pół roku, jego konto wraz z dodanymi postami zostanie usunięte.

 

Odnośnie pierwszej części masz rację, ale narażasz się na bycie strażnikiem pierścienia mocy......uważam, że musisz zasiąść w GTW tego forum.

Co do drugiej części, to jeszcze warto wiedzieć, że znaczna część tych uzytkowników, którzy sie tutaj nie logują i nie piszą, po coś jest i miłościwie nam panujący guru z jakiegoś powodu ich nie usuwa.To nie przejdzie.....

13 godzin temu, DANVIELD napisał:

Natomiast uważam że moznaby usunąc wszystkich tych którzy w statusie mają znikomą lub żadną ilośc postów  i "nigdy nie byli zalogowani (ostatnio zalogowany)
 

Nie rób tego.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfiką ,(a ,najsamwprzód napiszę ,że to MOJE zdanie :) ) tego forum jest to ,że ma szeroki zasięg z jednoczesną bardzo dużą anonimowością .Tak jak pisane było powyżej na innych forach jest z tym wzgl. spokój ponieważ grupa jest " związana" ze sobą konkretną marką ,modelem ,czy specyfiką użytkowania i często, spotykając się razem po prostu się znają i przez to szanują .Tutaj raczej nie da się zrobić "wieczorku zapoznawczego " ,ale i moderatorzy korzystając z swojej większej anonimowości mogą pewniej sprzątać .Chociaż rozumiem to ,że każdy ma swoje życie i średnio chce mu się czytać i cenzorować wszystkie (normalne i debilne) posty .Może wprowadzić by pod postem nie tylko lubię to ,ale i nie lubię :( ,co byłoby komentarzem forumowiczów (bo dzisiaj nie wszyscy lubią pisać ,ale chętnie klikają). A wooogule to tak jest ,jak zamiast jeździć siedzi się się przed compem ,sory taki klimat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak bardzo potrzebujecie filtrowania wiadomości, to nie lepiej wprowadzić prostą zasadę że każdy post przez opublikowaniem w dziale wystawiania opinii powinien być pierw zaakceptowany przez moderatora/ów? Przecież każdy szanujący człowiek z głową na szyi widzi czy dany post jest prawdziwym poleceniem czy pustym chwaleniem. Bo chyba widać różnicę między "

Cytuj

super mi pomogli z najnowszym KTM co go sprzedali z cenie puszki pomidorów!!!!!!!!

 a 

Cytuj

Piotrek mega gość, z taką wiedzą to do nieszczelnej uszczelki przyłóż! Polecam z całego serca

Bo nie widzę sensu większego filtrowania, i akceptowania kont na takim obszernym forum, bo jedyne co ludzi tutaj łączy to cholernie wielki obszar z niemałą populacją. Nawet historii wspólnej ten obszar niema bo w przeszłości był podzielony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  1. Posłuchaj, to ze dzisiaj się zarejstrowaałem, to ze mam kilka postów na krzyz i wnich błędy ortograficzne interpnkcyjne itd nie oznacza ze wcoraj sie urodzilem. odpuscilem to foru ze wzgledu na takich błaznów jak dałnwild policjant prawnik przywodca stada branow. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.