Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ducati Monster 600,620 vs yamaha xj6


Markoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przymierzam się do kupna pierwszego Moto.

Mam dylemat nie wiem w którym kierunku pójść. Marzy mi się Ducati- ale obawiam się kosztów ewent. napraw i eksploatacji motocykla o których słyszałem, czy to prawda?  nie wiem do końca czy to dobre rozwiązanie:) podobno xj6 jest tanim i niezawodnym sprzętem. Liczę na wasze rady. Ponieważ nie chce się zrazic przy pierwszym zakupie:) 

Proszę także o kilka informacji na temat spraw na które zwrócić uwagę przy kupnie .

Jeśli ktoś coś słyszał o ofercie na maszynę do 600 z pewnej reki proszę o info. Ponieważ boję się trochę ofert z aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada: po wytypowaniu oferty weź ze sobą kogoś, kto wie więcej, niż tyle gdzie leje się paliwo.

Pamiętaj, każde moto się psuje. Każde! Sęk w tym, żeby nie kupić trupa. Po używanych nie można się spodziewać stanu fabrycznego. Ale nawet kilkunastoletnie maszyny mogą być w nienagannym stanie. U nas niestety zbyt często moto nie są serwisowane a jedynie pod-serwisowywane.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby przynajmniej posadzić tyłek na interesujących Cię motocyklach lub jeśli jest taka możliwość, przejechać się nimi.

Często jest tak, że motocykl marzeń przy bliższym poznaniu okazuje się totalną porażką...

Sam tego w przeszłości doświadczyłem.

Będąc na początku zabawy z motocyklami sam pewnie nie wiesz czego tak naprawdę od motocykla oczekujesz.

Widać po ogłoszeniach, które wrzuciłeś :) (surowe, spartańskie moto kontra ugłaskany piesek kanapowy )

Masz pełno poradników w sieci na temat kupna motocykla.

Najważniejsze, to nie kupować pod wpływem emocji (wiem jakie to trudne) i najlepiej z kimś doświadczonym.

Jeśli nie masz takiej osoby, umawiasz się na oględziny w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Leon_,

Właśnie jak sam powiedziałeś, nie wiem jeszcze czego oczekuje od motocykla, pod względem wizualnym wiem, "surowe, spartańskie" jak najbardziej mój gust.

ale i zadbane, sprawne techniczne by się przydało, nie wiem czy będę w stanie to osiągnąć razem;) Dlatego was pytam na co zwracać uwagę, i jaka maszyna mi ułatwi wejście w świat dwuśladów. Nie chce przeżywać przez najbliższy czas każdego stukotu, wycieku czy innych mankamentów i być stałym klientem u Mechaników.

Może macie jakieś sugestie jakim modelom się jeszcze warto się przyjrzeć?   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie xj6 to ugłaskany motocykl totalnie przyjazny dla początkującego.Bez szaleństw bez zaskakiwania dziwnym oddawaniem mocy bez stuków i dochodzących innych dziwnych dźwięków bez potrzeby montowania voltomierza Możesz odpalić i sobie powiedzieć a dobra skoczę nad morze.I nie jest to wyczyn dla tego motocykla.Kupujesz droższy ale masz go na kilka ładnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zdaniu z ogłoszenia Ducati nie kupiłbym go. Być może i od motocyklisty, ale pasków nie wymienił ani razu od kupna w 2013. Dodatkowo jeśli motocykl był sprowadzony, to tym bardziej nie wiadomo kiedy te paski były wymienione. Poważne zaniedbanie. Jeśli chciałbyś jednak Ducati, to polecałbym ci szukać modelu 620. Sam stałem przed tym dylematem i wybrałem 620. Wtrysk, dwie tarcze hamulcowe z przodu, obrotomierz ;) Niby drobiazgi, ale przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, borok napisał:

Po pierwszym zdaniu z ogłoszenia Ducati nie kupiłbym go. Być może i od motocyklisty, ale pasków nie wymienił ani razu od kupna w 2013. Dodatkowo jeśli motocykl był sprowadzony, to tym bardziej nie wiadomo kiedy te paski były wymienione. Poważne zaniedbanie. Jeśli chciałbyś jednak Ducati, to polecałbym ci szukać modelu 620. Sam stałem przed tym dylematem i wybrałem 620. Wtrysk, dwie tarcze hamulcowe z przodu, obrotomierz ;) Niby drobiazgi, ale przydatne.

Jak chcesz sprzedać to wrzucaj fote i cenę.Możliwe że będzie do sprzedania fz6 i xt660 można by zapytać o cb500.Może zdecydują się na zmianę i tymi sprzętami warto się zainteresować.Znam je i masz moje słowo że to dobre rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.