Skocz do zawartości
motomotomoto

Leasing konsumencki

Rekomendowane odpowiedzi

No to znajomy nic sie w temacie nie zna. Leasing operacyjny na firme ma dużo plusów. Możesz sobie raty wrzucać w koszta prowadzonej działalności. Dzięki temu pojazd naprawdę niewiele Cię kosztuje. Z kolei gdzie sobie wrzucisz leasing konsumencki? Nigdzie sobie go nie wrzucisz. Nic sobie nie odliczysz Bank Ci tylko naliczy obowiązkowe drogie ubezpieczenie i  masę pierdułkowatych opłat takich jak opłata za zarejstrowanie samochodu, która będzie kilkukrotnie wyższa od sytuacji, w której sam ją uiszczasz. Najlepiej zresztą dopytaj się tutaj: http://www.forum-kredytowe.pl/- w dziale o leasingu. Dowiesz się tam więcej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, mader napisał:

No to znajomy nic sie w temacie nie zna. Leasing operacyjny na firme ma dużo plusów. Możesz sobie raty wrzucać w koszta prowadzonej działalności. Dzięki temu pojazd naprawdę niewiele Cię kosztuje. Z kolei gdzie sobie wrzucisz leasing konsumencki? Nigdzie sobie go nie wrzucisz. Nic sobie nie odliczysz Bank Ci tylko naliczy obowiązkowe drogie ubezpieczenie i  masę pierdułkowatych opłat takich jak opłata za zarejstrowanie samochodu, która będzie kilkukrotnie wyższa od sytuacji, w której sam ją uiszczasz. Najlepiej zresztą dopytaj się tutaj: http://www.forum-kredytowe.pl/- w dziale o leasingu. Dowiesz się tam więcej. 

co to znaczy ,,pojazd naprawde niewiele cie kosztuje,,

chyba nigdy nie porownywales lizingu od kupna za gotowke .

Lizing  (kazdy)  jest bardzo drogi,jesli ktos nie ma kasy to musi zgodzic sie na lizing i placic wszystkim dookola,od i tyle,a pojazd jest wlasnoscia banku.(n.p. kradziez)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, victoryMP napisał:

Lizing  (kazdy)  jest bardzo drogi,jesli ktos nie ma kasy to musi zgodzic sie na lizing i placic wszystkim dookola,od i tyle,a pojazd jest wlasnoscia banku.(n.p. kradziez)

Pozdrawiam

to nie jest tak do końca, ze leasing jest bardzo drogi i sie nie opłaca bo płacisz wszystkim dookoła. miałem parę rzeczy w leasingu i owszem nie jest to tania sprawa jak policzysz na koniec ile tak naprawdę cie dana rzecz kosztuje, ale to jest po prostu forma kredytu dla firm, gdzie towar nie jest twój, tylko go używasz a na koniec albo oddajesz właścicielowi (bankowi) albo wykupujesz go za dodatkowe 5-10 % wartości. dodatkowo możesz odliczyć w całości VAT bo dostajesz po prostu fakturę, jest tez inne oprocentowanie, jak podliczysz, że z kazdej faktury odliczasz prawie 40% jej wartości to sie robi juz znośna kwota...

tylko że każdy kredyt jest drogi, ale jak cie nie stać za gotówke  a chcesz mieć albo musisz coś mieć to bierzesz kredyt i leasing jest po prostu jedną z form takiego kredytu... nie słyszałem nigdy o leasingu konsumenckim w PL, ale np. w Czechach to się sprawdza i sporo aut jezdzi tam na takich zasadach,

ja mam kilka maszyn w leasingu, za gotówke bym nie kupił bo mnie nie stać, za to leasing już tak, za 1,5 roku pewno wykupię te maszyny albo podstawię kogoś żeby na pseudolicytacji kupił za grosze i potem puszczamy dalej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, becker napisał:

to nie jest tak do końca, ze leasing jest bardzo drogi i sie nie opłaca bo płacisz wszystkim dookoła. miałem parę rzeczy w leasingu i owszem nie jest to tania sprawa jak policzysz na koniec ile tak naprawdę cie dana rzecz kosztuje, ale to jest po prostu forma kredytu dla firm, gdzie towar nie jest twój, tylko go używasz a na koniec albo oddajesz właścicielowi (bankowi) albo wykupujesz go za dodatkowe 5-10 % wartości. dodatkowo możesz odliczyć w całości VAT bo dostajesz po prostu fakturę, jest tez inne oprocentowanie, jak podliczysz, że z kazdej faktury odliczasz prawie 40% jej wartości to sie robi juz znośna kwota...

tylko że każdy kredyt jest drogi, ale jak cie nie stać za gotówke  a chcesz mieć albo musisz coś mieć to bierzesz kredyt i leasing jest po prostu jedną z form takiego kredytu... nie słyszałem nigdy o leasingu konsumenckim w PL, ale np. w Czechach to się sprawdza i sporo aut jezdzi tam na takich zasadach,

ja mam kilka maszyn w leasingu, za gotówke bym nie kupił bo mnie nie stać, za to leasing już tak, za 1,5 roku pewno wykupię te maszyny albo podstawię kogoś żeby na pseudolicytacji kupił za grosze i potem puszczamy dalej

Lizing jest drogi i to zdecydowanie i tu nie ma zmiluj,  (jak chcesz poswiece wiecej czasu i zrobimy cale wyliczenie)

tak jak piszesz jak kogos nie stac na gotowke to lizing jest dobry bo to jest kredyt,ale jaki?  piierwsza wplata?, minimum 29 rat +wykup,ubezpieczenie,rejestracja podwojna itd

musisz auto ubezpieczyc ale tylko przez bank wskazanego ubezpieczyciela gdzie juz jest 50% -100%drozszy anizeli sam  go sobie bys ubezpieczyl.

ryzyko kradziezy-moga go ukrasc dzien po wplacie np 50% pierwszej wplaty i nie masz nic,

Tylko raz w zyciu mialem lizing,w tym roku bank bardzo chcial mi wcisnac lizing ale po skalkulowaniu okazalo sie to drozsze o kokolo 12%.

Jest tylko jedna korzysc w lizingu mozesz wpuscic w koszty calosc w 30 miesiecy a za gotowke 5 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ryzyko kradzieży... dlatego auta ani motocykla nie wziąłbym w leasing, ale sprzęt do roboty już tak i takowy właśnie mam, kosztuje mnie ok 30% więcej niż za gotówke, odliczając oczywiście comiesięczne faktury, z kazdej faktury odliczam 23 vatu + 19 podatku, to jest 42 % z kazdej kwoty którą płace co miesiąc , to jest prawie połowa, nie wiem w jakiej firmie brałes leasing ani jak dawno, ale z tego co piszesz ze to było tylko raz wnosze, ze sie sparzyłeś a sprzęt który wziąłeś ci sie nie przydał, moze jednak wybrałes złą ofertę?... w mojej sytuacji leasing był i jest najlepszym i w tamtym momencie najtańszym środkiem do osiągnięcia celu czyli zarobienia pieniędzy w firmie, nie mam kasy na zakup drogich sprzętów , w moim wypadku dobrze ze ktoś wymyślił leasing, bo ja caly czas jestem na plusie.

mozemy pobawic sie w wyliczenia kiedys jak chcesz.

pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, becker napisał:

ryzyko kradzieży... dlatego auta ani motocykla nie wziąłbym w leasing, ale sprzęt do roboty już tak i takowy właśnie mam, kosztuje mnie ok 30% więcej niż za gotówke, odliczając oczywiście comiesięczne faktury, z kazdej faktury odliczam 23 vatu + 19 podatku, to jest 42 % z kazdej kwoty którą płace co miesiąc , to jest prawie połowa, nie wiem w jakiej firmie brałes leasing ani jak dawno, ale z tego co piszesz ze to było tylko raz wnosze, ze sie sparzyłeś a sprzęt który wziąłeś ci sie nie przydał, moze jednak wybrałes złą ofertę?... w mojej sytuacji leasing był i jest najlepszym i w tamtym momencie najtańszym środkiem do osiągnięcia celu czyli zarobienia pieniędzy w firmie, nie mam kasy na zakup drogich sprzętów , w moim wypadku dobrze ze ktoś wymyślił leasing, bo ja caly czas jestem na plusie.

mozemy pobawic sie w wyliczenia kiedys jak chcesz.

pozdr.

nie 42 % z kazdej faktury tylko 19 %(jesli masz liniowy podatek) z faktury .vat nie jest twoj',wiec jak masz firme i umiesz liczyc to nie pisz bzdur.

zakonczmy ten temat .

Tak jak napisales nie stac cie za gotowke wiec musisz oddac  bankowi twoje zyski.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

stary nie wiem k*rwa gdzie uczyles sie liczyc i czemu bierzesz tylko pod uwage Vat do zaplacenia? bo vat do odliczenia jest mój, nawet jesli za kilka lat nie wykupujesz... zreszta po ch*j ja ci tlumacze , ty z twoim leasingiem musiales nie wyjść poza teorie i musialo to byc dawno, ale w sumie to nie moja sprawa, masz racje zakonczmy temat i nie mieszaj ludziom w glowach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, becker napisał:

stary nie wiem k*rwa gdzie uczyles sie liczyc i czemu bierzesz tylko pod uwage Vat do zaplacenia? bo vat do odliczenia jest mój, nawet jesli za kilka lat nie wykupujesz... zreszta po ch*j ja ci tlumacze , ty z twoim leasingiem musiales nie wyjść poza teorie i musialo to byc dawno, ale w sumie to nie moja sprawa, masz racje zakonczmy temat i nie mieszaj ludziom w glowach.

dodam tylko ze 42% ze 123% to nie polowa tylko 1/3 jesli tak umiesz liczyc.

pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe dobra mistrzu ok, przekonałes mnie. .... a wlasciwie to rozbawiłeś

ale wez czasem poczytaj np. pierwszy z brzegu artykuł https://www.fmleasing.pl/porady/leasing-operacyjny bo jesli nie wyszedł ci biznes to nie musi to byc wina chu..wego leasingu, i moze pozmienialo sie pare rzeczy w międzyczasie.

ja dlatego licze VAt do sumy kosztów, bo moze nie w kazdym miesiacu wyrabiam całe 100% z faktur kosztowych? ty zakładasz ze VAT naliczony na fakturach = zapłacony do US. no to jest raczej błąd, nawet powiem kwa wielbłąd

policz jesli masz 3 lata leasing, w każdym roku realnie cie to kosztuje max 7 % wartości sprzętu, dolicz do tego wykup max 10% i wpłata początkowa 10% to ile masz na koniec?? liczysz?? ok. 40%, ale 7 % rocznego kosztu założyłem z zapasem, są firmy oferujące 3,5 %, są firmy oferujące wykup za 1% a nie za 10%, do zysków możesz dodać tez ten sprzęt, za który płaciłeś te 3 lata, bo możesz chceć go sprzedać i wziąć nowy w kolejny leasing? oczywiscie podatek trzeba zapłacić od sprzedaży, ale jakaś kasa ci z tego zostaje chyba?

jesli mówimy o kwotach netto to są to takie proporcje, mniej więcej... jesli o brutto to może to iść jeszcze troche dalej. leasing może zdrożeć o ubezpieczenie, ale jesli kupujesz coś nowego to rzadko kto nie ubezpiecza.

mozemy zakonczyc temat, jesli cie to męczy. nie jestem przedstawicielem firmy leasingowej, prowadze normalną firme, zatrudniam kilka osób.

pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy konsumencki, czy jaki, ale kumpel prywatnie bierze od lat auto w leasingu. Buli parę stów miesięcznie (niecałe 6) i po sześciu miechach może zmienić na nowe, lub je wykupić. Ciągle jeździ nówką i nie interesują go koszty ubezpieczenia, czy eksploatacyjne. Tylko paliwo. Czysta korzyść!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy możecie polecić jakiś dobry leasing na motocykl?

Zastanawiam się własnie nad zakupem nowego moto ale oferta od dilera była niezbyt korzystna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zazwyczaj dealer ma umowę z Leasingiem na korzystniejszych warunkach lub własny leasing, jak np. kiedyś DaimlerChrysler Leasing.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, accord napisał:

No nie , chłopaki nie kończcie tematu, bardzo sympatycznie się to czyta :D

zaplacicie abonament - mozemy gadac dalej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta