Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Żarówki do motocykla - wszystkie modele


Maly_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio na szybko potrzebowałem kupić żarówki bez rozbierania moto - no i pojawił się problem, bo fora choć fajne to nie zawsze piszą na nich prawdę - ja znalazłem różne informacje na temat tej samej żarówki - dokładnie chodziło o żarówki pozycyjne - a w5w a r5w dla przykładu robi wielką różnicę. Poszukałem i znalazłem fajny pdf z opisem gdzie i jakie żarówki są w konkretnym moto. Poniżej link, mam nadzieję, że sporo motocyklistów skorzysta. Pozdrawiam

http://www.gelighting.com/LightingWeb/apac/images/Motorcycle_Lamp_Guide_Brochure_EN_tcm281-18015.pdf

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję się kolego że nie rozumiesz subtelnej różnicy między H7 i H4 Otóż H4 jest żarówką dwu włuknową i może pracować za światła mijania i drogowe jednocześnie. Natomiast H7 jest żarówką jedno włuknową i w zależności od zwierciadła pracuje albo jako światło mijania albo jako drogowe. 

Dlatego bezsensem jest montowanie,jak piszesz, H4 jako świateł drogowych. 

Jeśli chodzi o fazera to najprawdopodobniej jest tam 2xH7 gdyż obie lampy nie świecą jednocześnie w przypadku świateł mijania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie (gdzieś to słyszałem) to jest kwestia prawna - w niektorych krajach (Szwajcaria chyba) maja sie chyba na mijania swiecic obie strony reflektora i pod to jest to zrobione. To by pasowalo, bo wystarczy od glownej kostki z pod akumulatora pociagnac jeden kabel wlasnie do tego H4 i wtedy swieca oba h4 i h7 a jak wlaczasz dlugie to h4 przeskakuje na drugie wlokno. Wiec nie tyle glupie co pod rozne opcje dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego K.Łapołuchy rozumiem - jest tak jak piszesz o rodzajach żarówek, włóknach itp. Ale ja konkretnie pisałem o FZ6 - on ma dwie żarówki H7 - mijania i H4 standardowo jako drogowe - ale jak kolega Anasazi zauważył, można to przerobić - i tak mam zamiar też zrobić - ale to w zimie, teraz szkoda czasu, moto mam od lipca i muszę się nacieszyć póki jest pogoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego K.Łapołuchy rozumiem - jest tak jak piszesz o rodzajach żarówek, włóknach itp. Ale ja konkretnie pisałem o FZ6 - on ma dwie żarówki H7 - mijania i H4 standardowo jako drogowe - ale jak kolega Anasazi zauważył, można to przerobić - i tak mam zamiar też zrobić - ale to w zimie, teraz szkoda czasu, moto mam od lipca i muszę się nacieszyć póki jest pogoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.