Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spaliny - smród z wydechu


Synuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam 2gi rok Honde Hornet 900 2003rok.

Zamontowane mam niestandardowe tłumiki firmy Dominator.

 

Motocyklem jeżdżę sporadycznie, praktycznie tylko weekendowo, jednak zauważyłem, że coraz bardziej dokuczliwy jest smród spalin. Po każdej jeździe samemu, bądź z plecakiem, wszystkie ciuchy są tak przesiąknięte spalinami, że nie można wytrzymać :(  Sprawdziłem wydechy, ściągnąłem je, dałem nowe obejmy, uszczelniacz do tłumików w miejsce połączeń i... problem nadal występuje. Nie wiem czy to nie jest przypadkiem spowodowane ułożeniem wydechów w Hornecie (pod tyłkiem). W poprzednim moto - żadnych takich problemów nie miałem.

W związku z tym - mam kilka pytań - czy to normalne, czy musi gdzieś być jakaś nieszczelność? Jeżeli jak - to jak sprawdzić? Na stacji diagnostycznej?

Dodam jeszcze, że silnik mam zdrowy - nie dymi, nie bierze oleju..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wydech Dominator , tu jest powód tego zjawiska. Wydech jeżeli masz pełnym przelocie bez dB killera , więc żeby wydatek na taki wydech dał nam efekt , silnikowi trzeba dać więcej paliwa i poprawić przepływ powietrza przez filtr , Wniosek : wieksza dawka paliwa = wiecej spalin , i z tąd ten zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fz6 z leosiem+ db killery i mi też ciuchy oraz plecak trochę śmierdzą spalinami ale bez dramatu.Czytałem jakiś test tego motocykla  sprzed lat i tester też narzekał,że ciuszki mu prześmiardły.Napisał,że to ze względu na umiejscowienie wydechu i zawirowania powietrza tworzące się za motocyklem.Nie wiem czy to prawda ale brzmi nieźle.Musiałbym wstawić maszynę do tunelu aerodynamicznego by to potwierdzić ;) Zresztą moja ranga na forum nie pozwala mi na to narzekać.

Edytowane przez severian
Błendy ortograficzne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.