Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co i kiedy na początek?


rolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Planuje zakup swojego pierwszego moto. Czy moglibyście mi poradzić co i jak? Czy lepiej kupić moto po sezonie,czy z początkiem nowego i co wziąć na początek?Przymierzalem się do kilku,ale wszystko jakieś takie maławe(196cm,100kg).  

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertuj forum, setki tego typu pytań już były. Waga i wzrost nie są najważniejsze przy wyborze pierwszego motocykla. To nie jest konkurs piękności i szyku tylko nauka jazdy, moto ma być lekkie (150-170kg) i wręcz słabe (max 50 KM). Na moc i osiągi przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o modę tylko o wygodę. Forum wertuje od kilku tygodni,ale tyle tego,że trudno o jednoznaczną odpowiedz. Przymierzałem się do  Triumpha 1050 i Hondy Varadero i było ok ,tyle że to duże,ciężkie i mocne motory. Na początek chyba za duże. No nic,powertuje jeszcze po stronach,poczytam,pooglądam. Może uda się coś sensownego wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Znajomy ma pegaso  i nie bardzo mi się podoba.Ma go troche zaniedbanego wizualnie i może dlatego. Silnik miałem wrażenie jakby w simsonie chodził. Nie wiem czy te modele tak mają czy tylko jego. Po krótkiej przejażdżce mogłem tylko stwierdzić,że bardzo przyjemnie się manewruje,dużo lepiej niż w gladiusie na którym się uczyłem i zdawałem prawko. Co do hondy i bmw to nie miałem żadnej styczności z tymi modelami co napisałeś. Trzeba będzie podjechać gdzieś i zobaczyć co to za cuda techniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaso/F650 to singiel, singiel nie ma kultury silnika, ale za to jest niezniszczalny ;-)

Pytanie jak będziesz jeździł, czy tylko na kawę? Czy w teren? Czy wielkie wyprawy? Być może sposób użytkowania pomoże nam Ci zaproponować coś a Twoje potrzeby.

Jaki masz budżet na pierwsze moto i czy chcesz kupić moto na sezon czy na dłużej.

 

Cuda techniki najlepiej przyjedź sobie zobaczyć w czwartek na Chudowie, jeśli będzie pogoda to będzie pełna gama motocykli ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myslalem o dalszych wyprawach,ale miasta i kawy też nie odpuszcze. Co do terenu,to nie zastanawiałem sie nad tym.

Myślę,że można by wziąść coś uniwersalnego i nie drogiego na 1sezon. Potem bede mógł sie już określić konkretnie czego oczekuje po motorze. Jestem spokojnym kierowcą,ale lubię mieć zapas pod pedałem(manetką). Tyle,że jak przy samochodach wiem czego mogę się spodziewać po pojeździe i po jego mocy,tak przy motorach moje pojecie na ten temat jest bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem prawie :D Aktualnie mam 125ccm i wczoraj minęły 4 miesiące od zakupu w salonie. Tydzień temu dzięki 125cm zdałem prawko na A jutro je odbieram i chcę kupić 600 jako pierwsze większe moto i myślę o Suzuki Bandit 600N wersja naga. Na początku myślałem o wersji S z większą owiewką, ale jednak przekonała mnie eNka moje gusta albo zastanawiam się jeszcze nad  Honda CB 600 Hornet :) Tylko boli mnie sprzedać 4 miesięczne moto i mam dylemat jak ch... :D i chyba pojeżdżę jeszcze ten sezon i sprzedam na początek nowego sezonu wiem, że stracę na nim za ponad pół roku no, ale z 2 strony do tego czasu uzbieram resztę kwoty na 600N ;D Z tego co czytałem do polecają także Yamahe FZS600 Fazer albo XJ 600 na pierwsze moto. Polecam obejrzeć filmiki na yt od motobanda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, imnariel napisał:

Pegaso/F650 to singiel, singiel nie ma kultury silnika, ale za to jest niezniszczalny ;-)

 

:blink: jak singiel nie ma kultury silnika to znaczy świat się kończy ... zapraszam na jazde SR500 i moze dopiero wtedy poznasz co to kulturalny silnik, takim sprzetem bez specjalnego starania wystartujesz z 5-tki, a po najmniejszych nawet górach objedziesz każdego "tysionca" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maarc napisał:

;D Z tego co czytałem do polecają także Yamahe FZS600 Fazer albo XJ 600 na pierwsze moto.

Ja także biore pod uwagę bandita i fazerke z  przewagą na bandit tyle że z owiewką. Na xj600 miałem okazje się przejechać. Bardzo dziwne dzwięki wydobywały się z okolicy silnika,ale  podobno te typy tak mają. Szukam jeszcze alternatywnej opcji,padło już  kilka propozycji,jednak cały czas na tapete wraca bandit.

13 godzin temu, nfs napisał:

Wszystko jest uzależnione od kwoty jaką chcecie wydać.Najlepiej to podjechać do jakiegoś większego komisu i sobie na żywo pooglądać.

W komisie byłem oglądałem,ale gdy sprzedawca zorientował się że nie kupie u niego teraz motoru,tak zrobił sie juz mniej miły i z kwaśna miną wyciągał kolejne moto o które go poprosiłem.

Co do kwoty to myślę ze na pierwszy motor nie chciałbym wydać więcej jak 5-6 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, becker napisał:

:blink: jak singiel nie ma kultury silnika to znaczy świat się kończy ... zapraszam na jazde SR500 i moze dopiero wtedy poznasz co to kulturalny silnik, takim sprzetem bez specjalnego starania wystartujesz z 5-tki, a po najmniejszych nawet górach objedziesz każdego "tysionca" :D

 

chętnie skorzystam z zaproszenia ;-) mój singiel brzmi jak traktor ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Po oględzinach kilku motorów stwierdzam,że poczekam z kupnem do przyszłego roku. Dozbiera się jeszcze coś i kupi się coś bardziej sensownego i młodszego. Póki co,dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Zawieszam temat do przyszlego roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.