Skocz do zawartości
Tomala1978

Kupię szosowe enduro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam szosowego enduro jeśli mogę tak nazwać motocykl typu transalp, freewind , może pegaso bądź bmw f650  ale co do tych ostatnich mam mieszane uczucia .

Jeśli ktoś z okolic śląska posiada moto na sprzedaż w cenie do 7000, proszę o info .Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie, które wymieniłeś są fajne i ciekawe, ale pomyśl bardziej nad czymś dwucylindrowym.

Dorzuć do obszaru zainteresowań może KLE 500, albo XTZ 750, ale tutaj może być trudno o sensowny egzemplarz......

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

F650 (gs) to bardzo sensowny, a niedoceniany wybór. Singiel Rotaxa jest wieczny. Moto pali symboliczne ilości paliwa. Przy zbiorniku 17l zasięg powyżej 400 idealny na trasę. Żona ciora gs dość intensywnie. Obecnie w Alpach po przełęczach i nie brakuje ani pod ani z góry.

Jedynie kasa, jaką chcesz wyłożyć trochę mała na sensowne moto. 10-11 już by coś do jazdy, a nie grzebania uszukał.

Żużu'77; Cieszyn; R1200RT '05

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tomala i jeszcze jest kwestia czy na szosę i szutry, czy chcesz gdzieś dalej w teren wjechać.

F650GS - nie każdy lubi single, do tego ma niskie zawieszenie, może dlatego niedoceniany. Na drogę, jeśli polubisz singla bardzo fajny, spalanie i bezawaryjność, ale w teren to już niska krowa jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomala i jeszcze jest kwestia czy na szosę i szutry, czy chcesz gdzieś dalej w teren wjechać.

F650GS - nie każdy lubi single, do tego ma niskie zawieszenie, może dlatego niedoceniany. Na drogę, jeśli polubisz singla bardzo fajny, spalanie i bezawaryjność, ale w teren to już niska krowa jest.

No to wersja Dakar jest wyższa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 11.08.2016 o 23:45, Wicher napisał:

Wszystkie, które wymieniłeś są fajne i ciekawe, ale pomyśl bardziej nad czymś dwucylindrowym.

Dorzuć do obszaru zainteresowań może KLE 500, albo XTZ 750, ale tutaj może być trudno o sensowny egzemplarz......

Dzięki za odpowiedź , myslałem też o kle ale słyszałem że trochę słaby a z drugiej strony nie szukam znów czegoś w wielki teren .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 12.08.2016 o 06:47, żużu napisał:

F650 (gs) to bardzo sensowny, a niedoceniany wybór. Singiel Rotaxa jest wieczny. Moto pali symboliczne ilości paliwa. Przy zbiorniku 17l zasięg powyżej 400 idealny na trasę. Żona ciora gs dość intensywnie. Obecnie w Alpach po przełęczach i nie brakuje ani pod ani z góry.

Jedynie kasa, jaką chcesz wyłożyć trochę mała na sensowne moto. 10-11 już by coś do jazdy, a nie grzebania uszukał.

Witaj ano właśnie budżet jest zbyt mały na gs ale f650 lub pegaso za te pieniądze kupie . Kolega miał pegaso i troche narzekał i dlatego troche sceptycznie podchodzę do tych motocykli. No ale możliwe że kumpel trafił na kiepski egzemplarz .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, imnariel napisał:

Szukam czegoś na szosę , szutry trochę lasu nie w ciężki teren . Przerabiałem już xj 600 , dwa fazery  motocykle na prawdę spoko ale mieszkam w takim miejscu że pola i lasy dookoła więc mam gdzie jeździć . A poza tym jakaś wyprawa w góry mi się marzy więc turystyczne enduro było by chyba ok :)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie jeszcze jedno pytanie czy f650 gs to nowsza wersja f650 , ten sam silnik ?

Decydując się na singla zastanawiam się nad pegaso bo jednak troche tańsza co myślicie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie jeszcze jedno pytanie czy f650 gs to nowsza wersja f650 , ten sam silnik ?

Decydując się na singla zastanawiam się nad pegaso bo jednak troche tańsza co myślicie ?

Baza silnika taka sama. Kadłub nieco przeprojektowano. Szczegóły konstrukcyjne różne. 650 na gaźniku, gs już na wtrysku. Ponadto ostatni wypust singla ma 2 świece, co miało jeszcze obniżyć symboliczne spalanie.

Pegaso nie znam. Natomiast Rotax w gs jest wieczny. Właśnie wróciliśmy z Alp. Nigdzie gs nie zostawał w tyle za starszym bratem 1200.

Gdzieś dziś mi mignęło ogłoszenie sprzedaży f650. Żółty coś za 7 czy niecałe 8 kzł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszukaj opinii co do Pegaso w teren, trzech sąsiadów ma Pegaso i są bardzo zadowoleni. Ale z tego co wiem, to w teren nie wjeżdżają. Na szutry da radę. Dobre opony wiele ułatwiają. Spalanie trochę większe niż w BMW, siodło trochę wyżej, waga chyba minimalnie większa, dlatego wybrałam GS. Ale ja jestem drobna;-)

Pegaso, chyba do 2000 miało te same silniki co F650, była jakaś różnica, że spalanie ok 1L więcej, ale to wciąż mało ;-) jesli rzeczywiście interesuje Cię jeden z tych modeli to zapraszam na forum f650gs.pl i tam możesz poczytać, popytać o F650, F650GS a nawet o Pegaso.

Jeszcze jest opcja równie niezniszczalnych XT600 ;-) ale to już trochę bardziej w teren niż na drogę.

Dakar jest wyższy, ale też ceny poniżej 10-12 tys nie schodzą. Te z dwoma świecami też droższe. 

F650 czy Pegaso spokojnie do 7 tys znajdziesz a może nawet mniej, czasem nawet już z kuframi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, imnariel napisał:

Poszukaj opinii co do Pegaso w teren, trzech sąsiadów ma Pegaso i są bardzo zadowoleni. Ale z tego co wiem, to w teren nie wjeżdżają. Na szutry da radę. Dobre opony wiele ułatwiają. Spalanie trochę większe niż w BMW, siodło trochę wyżej, waga chyba minimalnie większa, dlatego wybrałam GS. Ale ja jestem drobna;-)

Pegaso, chyba do 2000 miało te same silniki co F650, była jakaś różnica, że spalanie ok 1L więcej, ale to wciąż mało ;-) jesli rzeczywiście interesuje Cię jeden z tych modeli to zapraszam na forum f650gs.pl i tam możesz poczytać, popytać o F650, F650GS a nawet o Pegaso.

Jeszcze jest opcja równie niezniszczalnych XT600 ;-) ale to już trochę bardziej w teren niż na drogę.

Dakar jest wyższy, ale też ceny poniżej 10-12 tys nie schodzą. Te z dwoma świecami też droższe. 

F650 czy Pegaso spokojnie do 7 tys znajdziesz a może nawet mniej, czasem nawet już z kuframi.

Dziękuję bardo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta