Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask Shoei NXR ? tak czy nie ? może inny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

chciałbym prosić doświadczonych kolegów i koleżanki o pomoc. Po pierwsze nie mam jeszcze moto ale już się rozglądam i będzie to albo naked albo jakiś sport coś F4i itp. 

Musze kupić wszystko więc na raz strasznie dużo kasy pójdzie dlatego też zakupy planuję rozbić i na pierwszy plan planuje kupić kask. Jestem w stanie wydać te 2+k zł na NXR ale tu pojawia się moje pytanie czy warto ? Czy Shoei jest warty tej ceny czy faktycznie płacimy za jakość, a nie za markę. W różnych sklepach różnie mówią. 

Chciałbym zapytać was o zdanie ? W jednym sklepie powiedziano mi, że nie ma sensu przepłacać i lepiej kupić np Shark Speed-R 2 czy Scorpion EXO-1000 co wy na to ? Jakieś rady ? 

I jeszcze pytanie czy jeżeli nie kupił bym teraz (w tym sezonie moto) to jest sens kupować kask ? Czy czekać bo może 2017 będzie coś lepszego lub jest jakiś inny powód ? 

Może posiadacze NXRa coś podpowiedzą ? 

Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z mojej strony, moge polecic. Jezdze w nim drugi sezon i jestem z niego zadowolony. Najwieksze plusy to wentylacja - przy otwartych wszystkich nawiewach jest fajny przeciag. Waga - mam tez xr 1000 i roznica jest zauwazalna w rekach, tym bardziej na glowie. Nie sprawia wrazenia tandetnego bo wnetrze jest przyjemne, wentylacje i mechanizm szyby dzialaja pewnie i bez luzow. I zwracam tez szczegolna uwage na aerodynamike, jest bardzo dobrze. Nie trzeba sie silowac przywiekszych predkosciach nawet ogladajac sie w bok czy za siebie. Jest tez dosc maly i przy wiekszych predkosciach, czuc jak zaczyna dotykac nosa, co dla mnie nie jest uciazliwe. Z minusow to zdecydowanie cena, choc przy takiej mozna wyrwac zauwazalny rabat. Wczesniej jezdzilem tylko w lazerze bayamo, ale nie ma co ich porownywac, bo to przepasc. W skrocie to filigranowy, bardzo przyjazny garnek na sporta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.