Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowy motocykl! Co i jak!?


JohnTGM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce zakupić kawasaki z800 z salonu i chciałbym się dowiedzieć jak o niego dbać w 100%. Będzie to mój pierwszy motor i jestem zielony w temacie. Słyszałem coś kiedyś żeby nowy motor rozjeźdić czyli przez pierwszy tydzien nie przesadzać z prędkością. max 20kmh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JohnTGM napisał:

Witam!

Chce zakupić kawasaki z800 z salonu i chciałbym się dowiedzieć jak o niego dbać w 100%. Będzie to mój pierwszy motor i jestem zielony w temacie. Słyszałem coś kiedyś żeby nowy motor rozjeźdić czyli przez pierwszy tydzien nie przesadzać z prędkością. max 20kmh?

Jesteś zielony dlatego chcesz kupić Kawasaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje dostaniesz od sprzedawcy, razem z instrukcją obsługi i wykazem czynności serwisowych stosownie do przebiegu.

 

Tak z innej beczki - nie masz prawka, nie jeździłeś motorami i chcesz 110-konny popier&alacz kupić? ...

 

PS

Ja bym poszedł w street triple lub mt-09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JohnTGM napisał:

Witam!

Chce zakupić kawasaki z800 z salonu i chciałbym się dowiedzieć jak o niego dbać w 100%. Będzie to mój pierwszy motor i jestem zielony w temacie. Słyszałem coś kiedyś żeby nowy motor rozjeźdić czyli przez pierwszy tydzien nie przesadzać z prędkością. max 20kmh?

Jebłem :D ...rower se kup :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze moto nie kupuj nowego motocykla a już na pewno nie ten który Ci się najbardziej podoba. Kup starego małego osiołka, max 500 ccm, którego nie będzie Ci żal jak się wysypiesz. A wysypiesz się prawie na pewno. Nowe, ukochane moto kup wtedy, jak już będziesz jako tako umiał jeździć. Z800 to za mocny sprzęt na początek, nie wykorzystasz jego możliwości. I całkiem prawdopodobne że jego możliwości przekroczą Twoje a wtedy będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicher dejze sie wszystkim wypowiedziec, bo nie ma juz co komentowac i spam coraz płytszy :D .

jak autor chce kawe z800 to niech bierze, opcjonalnie doczytalem ze to ma tylko 95KM, taki Matiz ma 50 i cztery koła to ma go co hamować, a ta kawa poleci tylko nieco szybciej, mam kumpla który uczył sie na ZZR750 i żyje do dzis, co prawda już nie jezdzi po dzwonie, ale żyje, pracuje, moze JohnGTX tez bedzie mial szczęście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie że "polecam" w nowo kupowanym motocyklu przez 200km nie wrzucac ostatniego biegu
i po 200 km wymieniamy olej z filtrem (mineralny)*.
Następnie normalna jazda bez katowania i przy tysiącu wlanie syntetyka
(grupa III oleje mineralne przetworzone) - sredniej klasy motocykle PAO/ester dla sportowych i ss.


*założę się ze nikt z was nigdy nie robił ekshumacji starego filtra oleju po docieraniu
1zbh2zr.jpg55rm21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent w instrukcji obsługi pisze jakie są zalecenia odnośnie docierania. Zazwyczaj to wymóg nieprzekraczania jakichś obrotów przez pierwszy 1000km i wymiana oleju po tymże przebiegu. Długotrwała jazda ze stałymi obrotami i znaczne obciążenia nie służą dobrze docieraniu. To tyle od strony motocykla.

Sugeruję jednak, by zadbać przede wszystkim o kwalifikacje kierowcy. Wbrew pozorom jazda na moto nie jest taka łatwa. Kombinacja naturalnej w pewnym wieku brawury z brakiem umiejętności często kończy się źle.

Zdanie prostego egzaminu na prawo jazdy nie czyni nikogo mistrzem kierownicy. Są kursy doszkalające na których jeździsz ich motorem. Suzuki co roku organizuje motoszkołę - być może jest coś podobnego w Kawasaki.

A (planów) zakupu gratuluję i nieco zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.