Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

27 sierpnia 2016. Nocny Wjazd na Równicę


Rekomendowane odpowiedzi

"forum właśnie polega na dyskusji"... zgadza się, tyle że miałem wrażenie, że ta dyskusja już do tego niczego nie prowadzi. Jeszcze chwila i poleciałyby" internetowe siekiery". Na różnego rodzaju forach m.in. mondeo klub polska lub ford klub polska / stąd mój nick / jestem od prawie 10ciu lat i jeszcze nigdy nie czytałem takich "zaostrzonych" dyskusji. Tam chyba mentalność jest jednak trochę bardziej "zgaszona" ;) Chyba testosteron wśród pogromców dwóch kółek jest na wyższym niż normalnym poziomie bo i na grupach fb/moto co chwila jakieś zgrzyty :)

... ale i tak LwG :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.8.2016 o 11:32, pieron2007 napisał:

Na rynku zwróciłem uwagę na bandyckiego czopera, gościa co przyjechał z babką na trójkołowcu na szwabskich blachach.A jakie to sa te szwabskie blach?:huh:

Podobno Prawdziwi  Motocyklisci  to jest jedna wielka  Rodzina  bez wzgledu na to jaki sie ma sprzet i  jaka sie ma Blache  z tylu ,no chyba ze ja cos przespalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus, podobno... [emoji20]

3/4 motocyklistów w Alpach nie pozdrawia. Nikt nie stanie zapytać, czy pomóc, jak masz awarię....

Na Ukrainie, Białorusi, Rosji - gdzie byś nie stanął, zaraz przychodzą ludzie, zagadują. Są w znakomitej większości mili, przyjaźni i pomocni w razie problemów.

Zwróć uwagę, jak było u nas 25 lat temu. Ludzie się znali, pomagali sobie. Rozmawiali. Teraz nawet nie wiesz, kto mieszka za ścianą. Budują się getta, zamknięte, chronione i monitorowane całą dobę.

Szkoda, że coraz mniej człowieka w człowieku....

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakieś parę lat temu, że w Niemczech były żółte szaliki. Jak miałeś awarię, to wiązałeś do kierownicy na znak, że potrzebujesz pomocy. Teraz zatrzymanie też ma mniejszy sens niż kiedyś, bo motocykla na drodze nie naprawisz, a wiele osób ma wykupioną pomoc. Co do pozdrawiania, to przy 80 km/h da się, a spróbuj machnąć przy 160? Widziałem, że Niemcy przy takich prędkościach ewentualnie podnoszą dwa palce lub nogę z podnóżka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, żużu napisał:

Taurus, podobno... [emoji20]

3/4 motocyklistów w Alpach nie pozdrawia. Nikt nie stanie zapytać, czy pomóc, jak masz awarię.

Na Ukrainie, Białorusi, Rosji - gdzie byś nie stanął, zaraz przychodzą ludzie, zagadują. Są w znakomitej większości mili, przyjaźni i pomocni w razie problemów.

Zwróć uwagę, jak było u nas 25 lat temu. Ludzie się znali, pomagali sobie. Rozmawiali. Teraz nawet nie wiesz, kto mieszka za ścianą. Budują się getta, zamknięte, chronione i monitorowane całą dobę.

Szkoda, że coraz mniej człowieka w człowieku....

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Sorry.

Bo te 3/4 to nie sa motocyklisci tylko posiadacze motocykli.Nie Wszyscy i nie  wszedzie Czlowieczenstwo zamiera , dlatego nie mozna Wszystkich mierzyc jedna miarka!!!

Zgadzam sie z Toba Zuzu.Bylem juz na  roznych miedzynarodowych zlotach na ktorych  mozna powiedziec  byla  cala Europa od S do I jednak z takim okresleniem  nie mialem kontaktu.Ja uwazam: czy sie jest w drodze,zlocie czy spotkaniach (Forum) itp.itd.uzywanie takich  epitetow  jak powyzej  na Forum Motocyklistow i nie tylko nie jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus, co Ty zrobiłeś z moim postem???

Wygląda to tak, jakbym ja powiedział słowa, których NIE POWIEDZIAŁEM!

Nie tak się nanosi komentarze!

Proszę to edytować lub usunąć w całości swój post!

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Dziękuję za edycję tamtego wpisu.

Co do epitetów i obrzucania się g.wnem przez motocyklistów - mam podobne odczucia. To, co nas wyróżnia z tego szarego tłumu to pasja, styl życia ale też akcje dla społeczeństwa. Takie jak wampiriady, zbiórki krwi, motomikołaje, bezpieczne wakacje...

Szanujmy się wzajemnie.

Pozdrawiam. Żużu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, jak jechałem na moto do Słowenii to zauważyłem, że w Austrii nikt nie pozdrawia ani nikt nie odmachuje. Jedziesz przez Polskę, spoko, wjeżdżasz na Czechy, wszyscy machają, Austria nic i potem w Słowenii znowu machają.

Potwierdzam [emoji22]

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.