Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

27 sierpnia 2016. Nocny Wjazd na Równicę


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem...

W zasadzie tyle mogę powiedzieć. Wyglądało niby bardziej profesjonalnie, bramka, oznaczenia, nagłośnienie, muzyka. Jednak klimat już nie taki jak kiedyś. Nie wspomnę już o tej paradzie która przypomna wyścig o miejsce parkingowe najbliżej wejścia. Najlepszy był widok trwającej już imprezy i bezsensownej parady która przyjechała chyba tylko po to by złożyć danine na bramkach. Już nie mówię o długości tej parady. 

Cóż okazuje się że lepsze jest wrogiem dobrego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że byłeś pierwszy raz na tej imprezie. Czytając twoje wpisy chyba coś cię ominęło, choćby ubiegłoroczna impreza. Ponadto twoje wpisy z innych tematów sugerują, że dopiero zaczynasz poznawać ten motocyklowy świat , więc pozwiedzaj trochę , miej porównanie i dopiero oceniaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się kolego wydaje... Byłem na 4 i 5 edycji. Świat motocyklistów rzeczywiście poznaje bo w Polsce na śląsku nie znałem i różnice są ogromne. Zwłaszcza o mentalność, no i podejście ludzi do siebie. Nie mówię o pozdrawianiu się, ale ostatnio widziałem jak motocykliści mijali innych którzy mieli stłuczki jak się zatrzymałem żeby zapytać czy wszystko ok byli zdziwieni nawet powiedział bym że byli w szoku że ktoś się pyta. A na motocyklach jeżdżę już 15lat to tak skromny staż początkującego kierowcy. Kolego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że przesadzasz z tą obojętnością motocyklistów w Polsce! Zwiedziłem trochę zagranicy i stwierdzam, że w naszym kraju "przyjaźń" motocyklistów jest największa, ale ty tego nie wiesz jeszcze, bo na ziemi Piastów dopiero zaczynasz przygodę. A z tymi 15 latami to trzeba wziąć poprawkę , bo np. mój dziadek jeździł na moto 40 lat.... głównie do pracy ;) Z nazywaniem mnie kolegą to się opanuj, bo chyba jeszcze nimi nie jesteśmy, pojeździsz trochę po imprezach to może się poznamy i nimi zostaniemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że wtrącę 3 grosze. Z roku na rok obserwuję coraz mniejsze "braterstwo" w Europie zachodniej. Obecnie co 4-5 motocyklista odmacha. W Alpach pozdrawiają tylko turyści. Do tej pory jeździliśmy z żoną w grupach - wiadomo, nie interesuje nawigowanie tylko podziwianie widoków. W tym sezonie latamy głównie sami więc zauważalne i rażące jest nie pozdrawianie na drodze.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Europie wschodniej...

Żużu '77; Cieszyn; R1200RT '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg7214 napisał:

Coś mi się zdaje, że przesadzasz z tą obojętnością motocyklistów w Polsce! Zwiedziłem trochę zagranicy i stwierdzam, że w naszym kraju "przyjaźń" motocyklistów jest największa, ale ty tego nie wiesz jeszcze, bo na ziemi Piastów dopiero zaczynasz przygodę. A z tymi 15 latami to trzeba wziąć poprawkę , bo np. mój dziadek jeździł na moto 40 lat.... głównie do pracy ;) Z nazywaniem mnie kolegą to się opanuj, bo chyba jeszcze nimi nie jesteśmy, pojeździsz trochę po imprezach to może się poznamy i nimi zostaniemy.

Właśnie nie jeżdżę po imprezach bo picie i jeżdżenie się wykluczają PANIE Kolego. Po za tym nie po to siadam na motocykl żeby jechać na imprezę. Po za tym dojeżdżać do pracy robię więcej kilometrów rocznie niż nie jeden ze zlotowicziw z motorem na przyczepie ;-) Także pozdrów dziadka bo jak tylko mogę to jadę motorem popracować. Po za tym 10 lat jeździłem w wyścigach amatorskich. No ale może to na Polskie standardy mało i faktycznie nie mam prawa u was się nazywać motocyklista. Choć z tego co słyszałem to u was nie ma amatorskiego ścigania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jakiś dziwny jesteś. Nic ci się w Polsce nie podoba , a jesteś tu. Pytam się po co? Jak tu jest tak źle to wracaj tam gdzie było fantastycznie. No i jeśli jesteś takim podróżnikiem to ten dział zdecydowanie nie jest dla ciebie i w ogóle jak się znalazłeś na Równicy skoro po zlotach nie jeździsz? Coś mi tu czarujesz. Pewnie pomykasz jakimś 125ccm, a teraz lansujesz się znawcę tematu , wielu tu już takich było. Dziadek mój nie żyje , więc go nie pozdrowię. Nara, bez odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, żużu napisał:

Kłapouszku, jest! Zobacz tylko na reaktywowany wyścig O błękitną wstęgę w Cieszynie.

Żużu '77; Cieszyn; R1200RT '05

To przypomina bardziej 1/4 mili 

1 godzinę temu, greg7214 napisał:

Ty jakiś dziwny jesteś. Nic ci się w Polsce nie podoba , a jesteś tu. Pytam się po co? Jak tu jest tak źle to wracaj tam gdzie było fantastycznie. No i jeśli jesteś takim podróżnikiem to ten dział zdecydowanie nie jest dla ciebie i w ogóle jak się znalazłeś na Równicy skoro po zlotach nie jeździsz? Coś mi tu czarujesz. Pewnie pomykasz jakimś 125ccm, a teraz lansujesz się znawcę tematu , wielu tu już takich było. Dziadek mój nie żyje , więc go nie pozdrowię. Nara, bez odbioru. 

Jakbyś faktycznie czytał moje posty to byś wiedział skąd jestem i dlaczego :-P a 125 nie doceniasz, ale tak to jest jak się jeździ po kanałach TV w fotelu ;-) Kolego. To że mierzysz wszystkich swoją miarą to może się obrócić przeciwko Tobie kiedy ktoś inny zmierzy Cię Twoja miarą. 

A na Równicy byłem dlatego że jak pisałem parę postów wyżej,  które oczywiście przeczytałeś, byłem na poprzednich edycjach i było fajnie Zwłaszcza nocna druga parada robiła wrażenie. Dlatego głównie byłem tutaj. Nie rozumiesz mnie źle chodzi mi o wasze podejście do życia i otaczającego świata pełne złych emocji i negatywnego nastawienia To jest takie inne i nie zrozumiałe tak to po za tym jak w domu czasem nawet ładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujesz sam nie robiąc nic , więc nie miej teraz pretensji , że ktoś ciebie zaczyna krytykować. Troli nam nie brakuje w tym wirtualnym świecie. Wyrwij się z tego hermetycznego świata amatorskich wyścigów i zacznij poznawać ludzi pozytywnie zakręconych. Amen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2016 o 17:41, K.Łapouch-y napisał:

Byłem...

W zasadzie tyle mogę powiedzieć. Wyglądało niby bardziej profesjonalnie, bramka, oznaczenia, nagłośnienie, muzyka. Jednak klimat już nie taki jak kiedyś. Nie wspomnę już o tej paradzie która przypomna wyścig o miejsce parkingowe najbliżej wejścia. Najlepszy był widok trwającej już imprezy i bezsensownej parady która przyjechała chyba tylko po to by złożyć danine na bramkach. Już nie mówię o długości tej parady. 

Cóż okazuje się że lepsze jest wrogiem dobrego. 

masz rację że klimat nie taki jak kiedyś,( bo się ociepla ;))  z roku na rok jest coraz lepszy, chyba że wzrastająca liczba przybywających się myli, zawsze możesz Nas wspomóc mocą pomysłów jak poprawić żebyś był zadowolony ( chociaż ciężko mi w to uwierzyć, ale może się mylę) Nie wiem czy byłeś do końca , ale ja nie widziałem jeszcze tylu bawiących się ludzi na zlotach przed sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wielu niezadowolonych, ale nie każdemu można dogodzić . Smutne jest tylko to ,że faktycznie zamiast się bawić i cieszyć z każdej możliwej okazji do pojeżdżenia i  pogadania z ludźmi pozytywnie zakręconymi to znajdą się tacy niesympatyczni krytycy którym wszystko się nie podoba. Trudno raz jest lepiej a raz gorzej ale klimat robią ludzie. Myśle ,że mało jest takich imprez gdzie wśród tylu różnych ludzi praktycznie nie ma rozrób i niemiłych sytuacji. Cykliczna impra na Równicy pokazuje ,że można się bawić bez przeszkód i to pokazuje że warto robić takie imprezy. Pozdro dla organizatorów i wszystkich zakręconych motomaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.08.2016 o 08:31, K.Łapouch-y napisał:

Świat motocyklistów rzeczywiście poznaje bo w Polsce na śląsku nie znałem i różnice są ogromne. Zwłaszcza o mentalność, no i podejście ludzi do siebie.

Wyjechałem sam, a na paradę trafiłem już z kilkoma motórzystami których spotkałem na światłach po drodze, jeden zapytał "Na Równicę lecisz? To dawaj z nami ! " więc nie zgodzę się że podejście motocyklistów do siebie jest bardziej obojętne niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 12:41, greg7214 napisał:

Pewnie pomykasz jakimś 125ccm, a teraz lansujesz się znawcę tematu

Wiesz co?

Nigdy nie oceniaj motocyklisty po pojemności ani po modelu i wieku jego motocykla, bo to żaden wykładnik.

Na Równicy byłem (aczkolwiek w tym roku,nie weszliśmy na imprezkę,więc nie wypowiem się co do klimatu;) )

i myślę,że tym w/w wpisem, mogłeś troszkę urazić kilka procent uczestników. 

A K.Łapouch-y wyraził swoją subiektywną opinie i tyle - ma do tego prawo.

Nie traktuj jego wpisu jako atak na imprezę.

Mi się podobało (jak zawsze:))

Lewa w górę dla greg7214 , K.Łapouch-a , 125-tek i młodym chłopakom na skuterkach którzy będą ewoluować:)

(szanujmy się wzajemnie)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greg7214 napisał:

Grzesiek_73, z tym wiekiem motocykla to pojechałeś trochę ;) ja osobiście mam BMW z '81 r. 

I wcale mi to nie przeszkadza (że mOsz taki STARY motór:))

To tak, jak ktoś pożyczał książkę.

Bibliotekarz ostrzega "ale ta książka jest bardzo,bardzo stara i oprawiona w drewno, a klient na to "nic nie szkodzi":D

 

3 godziny temu, Mondi napisał:

Jest tu jakiś admin lub moderator? ;) Proponuję już temat Równicy zamknąć i ewentualnie rozpocząć nowy " kto, co do kogo ma"...

Forum właśnie polega na dyskusji - im więcej punktów widzenia, tym szerszy obraz się rysuje.

 Tak jak SYKI prawi  " Coś się musi dziać na tym forum, bo trochę ono umiera"

 Można dodatkowo otworzyć temat "kto co do kogo ma" a później zrobić zlot!:D  (ja mogę trzymać zegarki;))

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.