Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki DR 650 SE ciężko odpala na zimnym (TMR41 + wydech )


Hawk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Od jakiegoś czasu motocykl słabo odpala po dłuższym postoju (24h) 3 razy trzeba kręcić.

Gdy silnik jest rozgrzany lub moto pochodzi przez chwile z odpalaniem niema problemu - pali od strzału. 
Pacjent jest trochę nietypowy ponieważ mam założony mechaniczny gaźnik Mikuni TMR41 i akcesoryjny wydech.

Niedawno na moją prośbę gaźnik został "skręcony" aby zmniejszyć spalanie -zeszliśmy z 8,5l/100 na ok 5,5l/100 
Przed czyszczeniem gaźnika i kilkaset km po regulacji nie było problemu z odpalaniem na zimnym -pojawiło się niedawno.

Mój znajomy mechanik jest niestety aktualnie na urlopie i niemam jak ogarnąć tematu. 

Polecił mi jedynie wykręcenie śruby mieszanki 3/4 obrotu (ta bliżej cylindra) ale nic to narazie nie dało. 

Jedyne co "grzebnąłem" po regulacji w warsztacie to zmiana wężyka paliwa - był filtr paliwa który usunąłem ale nic to nie dało.

Jeszcze procedura odpalania:
- odkręcam manetkę gazu 3x
- włączam ssanie na full

Po pierwszym kręceniu motocykl jakby łapie ale odrazu gaśnie. Dopiero po trzeciej próbie moto odpala.

Czy macie jakieś koncepcje co może być przyczyną ?


Pozdr, 

HawK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1sze - nie dawaj całego ssania - całe ssanie jest dobre na zime.
Teraz gdy jest "temperatura"  - silnik ma mniejsze zapotrzebowanie na paliwo przy ssaniu.(wystarczy miedzy 1/2 a 3/4)
po 2gie, z tego co pamiętam w drce jest kranik z pompka podcisnieniową -
zobacz czy pompuje paliwo. Jeżeli masz "pri" to w tej pozycji powinieneś odpalac i zaraz po zapaleniu zmienic na on.
śrube składu ustaw na 1,5 obr, i nie dawaj więcej bo załatwisz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę z tym ssaniem ......

Jeśli chodzi o kranik możliwe że pompka podciśnieniowa była w poprzedniej DR'ce ..nowsza wersja SE prawdopodobnie tego niema.. zawsze ustawiałem pozycję na ON - nawet przed pojawieniem się tego objawu na zimnym silniku..

Muszę sprawdzić ile o ile obrotów wykręcona jest teraz śruba od mieszanki... zastosowałem się do tego co powiedziała mi osoba regulująca go poprzednio... (po regulacji odpalał w porządku)... 

Mikuni TMR41 był stosowany w Husqvarna TE 570 i tam śruba od mieszanki wg manuala była wykręcana o 3 obroty..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąc jedno pod uwage- stosowanie różnych gaźników do tego samego silnika spowoduje że będzie miał on inne nastawy jak np w TE 570.
Jeżeli tam na składzie 3 obr chodził to dr nie musi . Różnica tkwi w konstrukcji silnika i jego zapotrzebowania na paliwo.
Dwa silniki tej samej pojemności - dwóch różnych producentów, nawet skok silnika i średnica może być ta sama a zapotrzebowanie na paliwo będzie różne.

Najlepiej będzie posłuzyc sie świeca diagnostyczna i uzyskac błekitny kolor płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, inny gaźnik, inny wydech, kiepsko być może to wyregulowane, to ja bym polecał taką inna kontrolę zaworów aniżeli wsunięcie szczelinomierza pomiędzy krzywkę a trzonek ;)

Może po prostu sprawdź kompresję. Długo już latasz na takim setupie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który regulował moto powiedział że może to być zabawa z ssaniem lub dyszą wolnych obrotów...

Motocykl kompresję raczej ma - nie bierze oleju i śmiga jak należy.. zawory klepały przed regulacją teraz jes cisza..

Zapewne będzie to jakaś pierd.. w układzie paliwowym.. tak jak wspomniałem po regulacji moto smigało ładnych pare kilometrów bez tego objawu..

Muszę sprawdzić kolor świec.. 


Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.