Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Slalom wolny, slalom szybki . Kat. A


Maro82

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem
Będę zaczynał kurs (i nie chcę być totalnie zielony z takowego tematu)  mam parę pytań związanych z manewrami  na egzaminie na placu manewrowym:
-Czy slalomu wolnego nie trzeba robić z obu stron ? Czyli pierwsze zaczynam w pierwszej bramce kieruję w prawo a przy następnym przejeździe z drugiej strony pierwsze kieruję w lewo ? i o to samo się tyczy slalomu szybkiego jak to wygląda? czy jest to obojętne z której strony wjeżdżam do slalomu ? i z której strony omijam pierwszy pachołek?
W ominięciu przeszkody jest wyraźnie napisane że raz z prawej a raz z lewej strony, ale nic nie piszą o slalomach.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, osa71 napisał:

nie wiem czy się coś zmieniło, ale slalomy robiłem dwa razy z jednej strony,egzaminator uznał że "...jak kto woli..",jedynie ominięcie przeszkody z dwóch stron.

A jak dawno zdawales? bo ja co pamietam to w 2013 roku trzeba było z obu stron . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdawałem w maju tego roku i było tak :

slalom-mi%C4%99dzy-baramkami.jpg

 

a slalom szybki 

Slalom-mi%C4%99dezy-barmkami.jpg

 

W obu przypadkach jedziesz tak samo. Ja przy slalomie szybkim miałem tak, że egzaminator powiedział wprost jak pierwszy przejazd zaliczycie - czyli prędkość zachowana, niepotrącenie pachołków i niepodparcie się - to drugi przejazd nie musi być już z prędkością 30km/h ale nie można się podeprzeć i nie można dotknąć pachołka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem nie tak dawno w Bytomiu i slalom wolny był dwa razy z tej samej strony, czyli w przypadku naszej grupy na egzaminie pierwsza skręt był w prawo, czyli odwrotnie niżeli na obrazku użytkownika Cukier. Slalom szybki był tak jak na obrazku powyżej, czyli dwa razy od prawej strony, jeden przejazd z prędkością min. 30 km/h, następny może być nawet 1 km/h, to już nie ma znaczenia, wystarczy raz śmignąć 30 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bbbartos napisał:

Egzaminator powinien Ci wszystko wyjaśnić przed egzaminem. U musisz pytać a on musi odpowiedzieć na twoje pytania. Wszystko zależy id egzaminatora 

Tak to już za daleko zabrnąłeś bo aż do egzaminu. . . A ja tylko orientacyjnie się pytałem jak to wygląda , chce tylko być przed kursem trochę obeznany w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cukier. napisał:

ja zdawałem w maju tego roku i było tak :

slalom-mi%C4%99dzy-baramkami.jpg

 

a slalom szybki 

Slalom-mi%C4%99dezy-barmkami.jpg

 

W obu przypadkach jedziesz tak samo. Ja przy slalomie szybkim miałem tak, że egzaminator powiedział wprost jak pierwszy przejazd zaliczycie - czyli prędkość zachowana, niepotrącenie pachołków i niepodparcie się - to drugi przejazd nie musi być już z prędkością 30km/h ale nie można się podeprzeć i nie można dotknąć pachołka. 

Cukier dzięki kolego, o to mi chodziło :D dokladnie zrozumiales o co mi biegalo w pytaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 21.07.2016 o 17:56, Maro82 napisał:

Tak to już za daleko zabrnąłeś bo aż do egzaminu. . . A ja tylko orientacyjnie się pytałem jak to wygląda , chce tylko być przed kursem trochę obeznany w temacie :)

Najlepiej wytłumaczy ci to instruktor a nawet zademonstruje jak się to wszystko robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.