Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl z koszem bocznym


lukas77

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy na bazie Velorex'a stworzył wózek do tdm 900 (dołączone zdjęcie). Jest w tej tematyce jedną z najbardziej doświadczonych osób w Polsce (ksywa Ewuk). Fajnym rozwiązaniem jest możliwość szybkiego demontażu wózka (z tego co pamiętam potrzeba do tego trzech kluczy, a cała operacja zajmuje chwilę). Osoby próbujące jazdy takim wynalazkiem nie zawsze zdają sobie sprawę z różnicy w prowadzeniu względem klasycznego jednośladu. Próba przejażdżki tym motocyklem skończyła się dla jednego z kolegów właściciela wizytą w żywopłocie. Świetne wrażenie robi za to jazda twórcy z pustym koszem uniesionym około metra nad ziemię.

aaaaaaaaaaa.gif

Więcej Ewukowego wynalazku tutaj   http://sidecars.pl/tdm/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, madness napisał:

Fajnym rozwiązaniem jest możliwość szybkiego demontażu wózka (z tego co pamiętam potrzeba do tego trzech kluczy, a cała operacja zajmuje chwilę). Osoby próbujące jazdy takim wynalazkiem nie zawsze zdają sobie sprawę z różnicy w prowadzeniu względem klasycznego jednośladu. Próba przejażdżki tym motocyklem skończyła się dla jednego z kolegów właściciela wizytą w żywopłocie. Świetne wrażenie robi za to jazda twórcy z pustym koszem uniesionym około metra nad ziemię.

1. W Dnieprze wystarczył chyba jeden klucz. No czas był dłuższy, ale dawałem radę sam spiąć zaprzęg; były dwa przeguby kulowe, dwa odciągi i najważniejsze - półoś napędowa na wielowypuście, którą należało włożyć do przekładni różnicowej. Wszystko na raz :)

2. Też skończyłem w żywopłocie ;)

3. Tej sztuki nie opanowałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 20:05, madness napisał:

Mój znajomy na bazie Velorex'a stworzył wózek do tdm 900 (dołączone zdjęcie). Jest w tej tematyce jedną z najbardziej doświadczonych osób w Polsce (ksywa Ewuk). Fajnym rozwiązaniem jest możliwość szybkiego demontażu wózka (z tego co pamiętam potrzeba do tego trzech kluczy, a cała operacja zajmuje chwilę). Osoby próbujące jazdy takim wynalazkiem nie zawsze zdają sobie sprawę z różnicy w prowadzeniu względem klasycznego jednośladu. Próba przejażdżki tym motocyklem skończyła się dla jednego z kolegów właściciela wizytą w żywopłocie. Świetne wrażenie robi za to jazda twórcy z pustym koszem uniesionym około metra nad ziemię.

aaaaaaaaaaa.gif

Więcej Ewukowego wynalazku tutaj   http://sidecars.pl/tdm/

Super :-)

Ciesze się że nie jestem sam z takimi pomysłami :-)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria opanowana !!! Motocykl z racji swojego wieku 1986r miał prawo się troszkę zepsuć :-)

Chłodnica się rozciekła i powstał problem skąd taką samą wziąć ?

Używki 200 do 500 zł nie wiadomo ile wytrzymają ....

Nowa z usa 3000zł :-(

Znalazłem firmę chłodnicpol z Sośnicowic :-)  POLECAM !!!

http://www.chlodnic-pol.pl/kontakt.php

Za 550 zł mam nową chłodnice idealnie zrobiona na wymiar :-) z wszystkimi mocowaniami ;-)

Wymienione :-) zalane :-) wszystko idealnie ....

Czekamy dalej na wiosnę :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, becker napisał:

2 paczki proszku za 5 zł i patrz ile do przodu, a tak to zrobiles "dobrze" kolejnemu wlascicielowi :D

Nie nie .... Ten klasyk zostanie już do końca moich dni.... (Pewnie mała się ucieszy kiedyś jak dostanie po ojcu taki wechikół :-) )

A do jazdy na co dzień zastanawiam się nad drógim motocyklem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasykami tak już jest ,że z czasem szkoda nimi nawijać kilometry dla przyjemności i lepiej staruszka oszczędzać ,a śmigać czymś nowszym. Może w końcu zatwierdzą możliwość czasowego wyrejestrowania , bo teraz sporo dobrego jeszcze materiału trafia na szrut :( ,zamiast do stodoły .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 21.03.2017 o 18:13, Patryk96 napisał:

Fajna sprawa nie ściąga podczas jazdy ?

Witaj :-)

ustawiłem wszystko wg. schematów i jest ok :-)

te 110/120 km/h pomykam sam na dwu pasie .....

Jazda takim zaprzęgiem jest całkowicie odmienna niż jazda solo .....

Polecam każdemu spróbować kiedyś takiej jazdy .....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zamiar założyć ładne kierunki do kosza (chrom)  plus nowe światło stop (też chrom) ...

Plus stelaż pod wózek z przodu ( zderzak ) no i na niego ładne chromowane lampy :-)

Wszystko już jest tylko czasu brak :-)

Znalazłem też idealny stabilizator skrętu .....

Trochę dłubania ..... ale mam nadzieje efekt będzie ładny ;-)

Oczywiście wrzucę fotki.... sezon w końcu się zaczyna .... trzeba z Córką i Żonką polatać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Patryk96 napisał:

Jeździłem z wózkiem szwagier ma tego sporo kolekcjonuje remontuje i sprzedaje ale taki 50 letni rusek z koszem to coś innego jeśli chodzi o zimę zawsze możesz złożyć coś jak mają stare ruski z napędem jeszcze na kosz w tedy teren żaden niestraszny 

No niestety napędu na wóz nie zrobie :-(

Ale frajda z jazdy jest naprawde zajebista :-)  

Do zobaczenia na trasie :-) lwg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 16.07.2016 o 19:56, lukas77 napisał:

Pomysł powstał dzięki mojej 2letniej córeczce ;-)

W koszu zamontowany jest fotelik z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa ;-)

Elektryka już zrobiona , wszystko działa  ;-)

Teraz czeka mnie wizyta na stacji diagnostycznej w celu zmiany z 2 osób na 3y w dowodzie rejestracyjnym oraz wpis "wózek boczny"

Mała dostała już kask i kombinezon ;-)

Zostały formalności w urzędzie ;-)

 

 

Czy udało Ci się załatwić formalności w urzędzie , tzn. zmiany z 2 osób na 3y w dowodzie rejestracyjnym oraz wpis "wózek boczny" ?

Ja mam taki zestaw już drugi sezon zamocowany wahliwie do Hondy NTV 650 i chciałbym zarejestrować go na 3 osoby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś !!!

Padło zaskakujące pytanie !!!

Tatusiu ... Kiedy pojedziemy na wycieczkę ... Na motocyklu !!!!

Kopara mi opadła ....

Moja Kochana Córeczka ( 3,5roku)

Zaskoczyła mnie ....

Nawet nie wiecie jaką mam radość w serduchu !!!!

 

Edytowane przez lukas77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.