Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ergonomiczny średniak z charakterem - 15 do 20 tys zl


TomekSHL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do wymiany stajni. Zacznę od tego co mam i czego szukam.

Przede wszystkim nie spodziewam się robić dużych przebiegów.  Szacuję ok. 3000km na rok. 80% jazdy wokół komina, 15% przejażdżki w górki i kręte drogi,  5% inne. Jazda raczej tylko w umiarkowanie ciepłe i gorące dni. Motocykl musi być charakterny, więc rzędowym czwórkom dziękuję :lol:

Mam aktualnie Yamahy FJR1300 i MT03 (w sumie FJR sprzedana dzisiaj)

FJR plusy: niesamowity moment, 3 kufry, świetny dla 2 osób, dobra ochrona przed wiatrem w zimne dni.

FJR minusy: ciężki w mieście,  bucha gorącem,  nie wykorzystuję jego walorów, duże owiewki nie pozwalają się ochłodzić w gorące dni.

MT03 plusy: LECIUTKA, mega wyprostowana pozycja, silnik singiel, ma charakter, w gorące dni mega przewiew, w miescie rewelacja

MT03 minusy: w chłodne dni zimno, na autostradzie traci parę, tam mocy brakuje

 

Chcąc zamienić 2 motocykle na jeden i szukam połączenia ich zalet, ale wad bym nie chciał ;-)

 

Na placu boju zostały

Honda nc700x - ale brak jej trochę mocy i charakteru. Schowek w baku to rewelacja. 

Kawasaki Versys 650 rok ok 2010 - chyba najlepszy kompromis

Vstrom 650 odpada, kobyła

 

Czy rynek oferuje jeszcze podobne, lekkie motocykle z lekką owiewką w rozsądnej cenie blisko 15tys zł? 

Które z powyższych byście kupili i dlaczego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MT07 jest najbliżej aktualnego nr1, czyli Tracera 700, który niestety jest za drogi. Ale MT07 to golas.... czyli odpada.

Hornet to rzędowa czwórka małej pojemności, więc nuda... no i też golas. 

Przyjemność kupna zostawiłem sobie na początek przyszłego roku. Chyba sobie po prostu ściągnę Versysa 650 z niemiec, bo na naszym rynku posucha....

Pozdrówki!

T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam  to co się tutaj pisze - to kolega na prawdę nie wie czego chce .... nawet nie wie co to ma być za motor - turystyk czy street czy co ??

najpierw pisze  o nt750 z hondy ////  potem może jaki HD / BUELL ??

najpierw ustaw priorytety do czego ci ten moto jest potrzebny  bo jak narazie .....rozstrzał na maxa :wacko::wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BlackDragon napisał:

jak tak czytam  to co się tutaj pisze - to kolega na prawdę nie wie czego chce .... nawet nie wie co to ma być za motor - turystyk czy street czy co ??

najpierw pisze  o nt750 z hondy ////  potem może jaki HD / BUELL ??

najpierw ustaw priorytety do czego ci ten moto jest potrzebny  bo jak narazie .....rozstrzał na maxa :wacko::wacko:

Wszystko opisane w pierwszym poscie, tylko propozycje podane nie spelniaja kryteriow.... od poczatku podziekowalem za rzedowe czworki i jasno sprecyzowalem czego szukam - versys 650 lub podobne.

HD / Buell - to taka dygresja do Danvielda.

 

Przeczytaj moj pierwszy post ponownie to zobaczysz o co chodzi. Bo rozumiem, ze chciales pomoc, a nie sie przyp.. czepic? ;-)

Wymagania mam szczegolne i konkretne, tylko malo takich modeli na rynku... wiec moze znasz jakis podobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że DL650 to kobyła? Wydaje się idealnym kompromisem między dużym turystykiem a nakedem. Kufry odpinasz i masz miejski motor który krawężników się nie boi. Z wszystkich wymienionych powyżej to jedyny motor którym można spokojnie zapuścić się poza asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma takiego i jego gabaryty są jak dla mnie spore, a waga 220kg wysoko umieszczona plus geometria ramy itp - to nie dla mnie. Świetne do turystyki, ale ja jej nie uprawiam.

MT 03, które miałem byłoby super, gdyby miało że 20KM więcej i seryjny owiewkę. 190kg wagi na pełnym baku było jak piórko przy Vstromie, naprawdę niby to tylko 30kg, ale wrażenia całkiem inne. Do tego kąt  główki ramy w DLu raczej turystyczny, moto świetne,  ale nie takiego szukam... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.