Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Boulevard m50, 800cm, dużo pali, drży


Kolorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna maszynka, sprowadzona z Hameryki, limited edition z 2009 roku na wtrysku. Zakupiłem z tłumikami wyprutymi w połowie. Super klang :) . Obawiam się jednak że ma to też minusy w postaci dużego spalania ok 7-7,5 litrów na setunię i drży nieprzyjemnie po przekroczeniu 110-120 km/h. Możliwe że nie potrzebnie łączę oba fakty gdyż odpala na dotyk, nie dymi, chodzi równiutko i ciągnie przyjemnie. Możliwe że ten typ tak ma,,, nie mam punktu odniesienia. Zapewne duża szyba ma wpływ na zużycie ale aż tyle ? Jak to u was wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem, czy 7 litrów to dużo..? kumpel kiedyś miał suzuki vx800, taki naked. nie wiem czy to ten sam silnik, ale podejrzewam, że tak. lubił łyknąć i 8, oszczędnie traktowany schodził do 6. ale to tak naprawdę oszczędnie. litr w ta czy w tą - kto by to liczył, jak "odpala na dotyk, nie dymi, chodzi równiutko i ciągnie przyjemnie" - ciesz się jazdą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Dzięki za wyważone opinie....kamyczek z serduszka :)... bałem się że coś nie teges. Mój ponad półtoratonowy van z dwulitrowym silnikiem też tyle bierze więc porównując, jakby naszły mnie wątpliwości. DANVIELD zapewne masz rację, ale trudno, zapłacę ten litr więcej za ciszę pod czapką, bez szyby ciut(!!!) :) szumi w uszach. Poncyliusz zawinął coś o autostradzie... taaaa, pyliłem 130-140km/h ścieżyną A1 i powiem że włosy mi się jeżył jak widziałem co się robi z paliwowskazem :))), myślę, kuźwa nie dojadę... zbiornik 15,5 litra a do domu daleko.. Od tego czasu mam 3litry w sakwie. Jakby co :)))))) Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przy spokojnej jezdzie na trasie, np. do Wisly zejdzie do 4,5-5, to kwestia stylu jazdy i nie masz sie czym przejmowac.

VX palący 8 to kosmos, chyba ciśnięty na maxa w mieście albo autostradzie. Jesli normalna jazda to do regulacji!

Kolega na VX raz zszedl do 3,5 litra jadac z zabytkami,  ale to extrem w druga strone. 4,5-6 uznalbym za norme. 

Moje motocykle miescily się zwykle w tych widelkach niezaleznie od pojemnosci i mocy (48/82/143KM). Nie licze palowania ponad 200, bo to nie moj styl, a wtedy tez wir w baku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O 24.06.2016 o 23:45, TomekSHL napisał:

Jesli przy spokojnej jezdzie na trasie, np. do Wisly zejdzie do 4,5-5, to kwestia stylu jazdy i nie masz sie czym przejmowac.

Cześć znów.

Postanowiłem zbadać powyższą sugestię i puściłem się spokojnym, wręcz krajoznawczym tempem po szeroko rozumianej okolicy ..Z braku pomysłu, Wisła, Chudów i koło chałupy. Nasuwa się istotna myśl ........emocje kosztują :) . Spokojna jazda ewidentnie! usypia apetyt Vałki na oktany.. Ten sprzęt stanowczo potrzebuje oktanowego papu żeby przysporzyć emocji właścicielowi ale chyba generalnie nie do szaleństw go stworzono. Jak mówi definicja wikipedii " Cruiser - typ motocykla, stworzony do turystyki, ".. :) No i wszystko jasne.

Poczynajac przygodę z ćwierćtonowym motorkiem jeszcze nie jedno mnie pewnie zaskoczy. Pzdr.

 

Cytuj
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.07.2016 o 13:51, Kolorowy napisał:

Cześć znów.

Postanowiłem zbadać powyższą sugestię i puściłem się spokojnym, wręcz krajoznawczym tempem po szeroko rozumianej okolicy ..Z braku pomysłu, Wisła, Chudów i koło chałupy. Nasuwa się istotna myśl ........emocje kosztują :) . Spokojna jazda ewidentnie! usypia apetyt Vałki na oktany.. Ten sprzęt stanowczo potrzebuje oktanowego papu żeby przysporzyć emocji właścicielowi ale chyba generalnie nie do szaleństw go stworzono. Jak mówi definicja wikipedii " Cruiser - typ motocykla, stworzony do turystyki, ".. :) No i wszystko jasne.

Poczynajac przygodę z ćwierćtonowym motorkiem jeszcze nie jedno mnie pewnie zaskoczy. Pzdr.

 

to ile Ci wyszło przy tym krajoznawczym tempie Kolorowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Nie chcę wyjść na aptekarza ale wynik 5,2 litra mnie ucieszył... Mimo dużej szyby..:). Zmiana zachowania polegała głównie na spokojnej, płynnej obsłudze manetki i nie przekraczaniu dziewięćdziesiątki. 

Ale jest jasność w temacie.... Dokładając ok. 8 zł na sto km. mogę podkręcić Vałkę i dokupić sobie kilka gramów emocji...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.