Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Taka sytuacja 17.06.2016 Tychy


arthi

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja ze skrzyzowaniem jest nietrafiona , dlaczego? Z prostego powodu - kierujący sygnalizuje zamiar skretu  którego wcale nie musi wykonac i o tym mówi nam zasada ograniczonego zaufania, natomiast na filmie widac że  manewr kierującego jest powodem paniki innego kierującego. Mozna gdybac o odległości -"zachowanie bezpiecznego odstepu"
- jaki to jest bezpieczny odstęp?
czy taki w którym motocyklista nie puknie  kierującego,
czy "nie wywali się"? 
Bo z analogi wiem że jeżeli dochodzi do "kontaktu" czy tam zderzenia 2ch pojazdów
to możemy mówic o niezachowaniu nalezytej odległości i "najechaniu"

Przykład podobny..


czy ten $kurwy5yn równiez jest niewinny a kierujący za nim nie zachowali odległości?

(bo na to wychodzi z logiki coniektórych i aby nie było wypadków
to każdy powinien jechac za każdym z odstepem 100m, 
bo a nóz trafi się p!erd0lnięty na drodze i odwali numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie manewr wykonany był z premedytacją ... Kierunkowskaz w prawo, ruch w prawo ... nagle szarpnięcie w lewo i spokojny powrót do zmiany pasa na prawy ...

Bronicie kierowcę Skody a na filmie ewidentnie widać jak straszy bikera. On nie wrócił na swój pas ruchu tylko gwałtownie szarpnął samochodem w lewą stronę i spokojnie kontynuował manewr zmiany pasa ruchu ... w mojej ocenie doskonale widział co się dzieje wokół swojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! co z tego, że nie było kontaktu? to była zwykła mściwość ze strony kierowcy puchy. Robienie na złość, bo moto przecież to szaleniec i nie może być szybszy.

Przecież niejeden z was się spotkał z taką lub inną zawiścią, ze strony mściwych polskich kierowców. Czego niby się przestraszyła skoda? na prawym pasie jechał tylko czerwony furgon, którego on wyprzedzał, więc widział go na bank i wiedział jaka jest odległość. To była zwykła mściwość typowa dla 80% polskich kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.06.2016 o 22:29, DANVIELD napisał:

Sytuacja ze skrzyzowaniem jest nietrafiona , dlaczego? Z prostego powodu - kierujący sygnalizuje zamiar skretu  którego wcale nie musi wykonac i o tym mówi nam zasada ograniczonego zaufania, natomiast na filmie widac że  manewr kierującego jest powodem paniki innego kierującego. Mozna gdybac o odległości -"zachowanie bezpiecznego odstepu"
- jaki to jest bezpieczny odstęp?
czy taki w którym motocyklista nie puknie  kierującego,
czy "nie wywali się"? 
Bo z analogi wiem że jeżeli dochodzi do "kontaktu" czy tam zderzenia 2ch pojazdów
to możemy mówic o niezachowaniu nalezytej odległości i "najechaniu"

ad1. własnie tak jak mówisz - kierowca puszki sygnalizował chęć skręcenia ale nie musiał go wykonać czyli mógł się rozmyślić jeżeli stwierdził że tym manewrem spowoduje zagrożenie na drodze. Natomiast pan na moto zdecydował za puszkarza czyli skoro wrzucił kierunkowskaz to będzie skręcać więc mogę spokojnie nie zmieniać prędkości ani kierunku jazdy bo przecież kierunkowskaz włączył więc nie zwolnił (albo zwolnił niezauważalnie).

ad2. Jeździsz po drogach i nie wiesz co to jest bezpieczny odstęp? Odważne wyznanie. Chociaż nie wiem czy jest to gdzieś opisane w KRD, chyba nie (poza odległością między ciężarówkami) ale jest to odległość abyś TY mógł zapewnić sobie względne bezpieczeństwo w odpowiedzi na nieprzewidziany manewr pojazdów przed tobą.  Czy uważasz że jak się przewrócisz rozpędzony na drodze to jest bezpieczne? Dla mnie bezpieczna odległość to taka że po zakończeniu sytuacji jestem cały, nie uszkodziłem auta swojego czy innego i mogę dalej kontynuować podróż. 

ad3. można sobie długo gdybać co kto chciał ale nie można dyskutować z faktami jakie ewidentnie widać na filmie. Nikt nie wie poza oboma kierowcami o czym myśleli, ale mnóstwo osób już organizuje sobie jazdy po tej osobie którą uznają za winną jak własnie np. 

O 3.07.2016 o 10:14, Klamra napisał:

to była zwykła mściwość ze strony kierowcy puchy

 

O 2.07.2016 o 06:53, WojtekTychy napisał:

Jak dla mnie manewr wykonany był z premedytacją

ad4. porównanie dość chybione bo kierowca auta osobowego pierw wyprzedził TIRa i dopiero zmienił pas, a co ciekawe: sam tym filmem udowodniłeś że kierowca tira który to nagrał zachował odpowiednią odległość bo nie spowodował wypadku. Wypadek spowodował ten z osobówki właśnie.

Przeraża mnie ta łatwość osądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semy przyznaj się, prowadziłeś tą fabię?

Żart.

nie robi się takich numerów, nawet jakby to tył samochód, a nie motocykl. Zrobi coś podobnego przed samochodem dostawczym też potrafią być szybkie i będzie masakra sam może z tego cało nie wyjść. Byłem świadkiem podobnego wypadku kierowca samochodu będąc wyprzedzanym przez motocyklistę rozpoczął manewr wyprzedzania i potrącił motocyklistę i odjechał, a na parkingu dwa kilometry dalej za drzewami oglądał rysy na swoim samochodzie...Na szczęście skończyło się na kontuzji barku i ręki.

Nie twierdzę, że wszyscy i zawsze, ale kawał gnoja szkoda słów.

Jeżdżę samochodem i motocyklem od  ponad 35 lat. I słyszę każdy kamień, który się gdzieś w pobliżu odbije i nikt mi nie wmówi, że kierowca fabii był nieświadomy i nie słyszał co się za nim stało. Tchórz i kawał gnoja, odjechał nie udzielając pomocy, nawet jeśli nie był sprawcą. I tyle w temacie. Zmusić policję do dochodzenia i wyciągnąć konsekwencje choćby za nieudzielenie pomocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.07.2016 o 07:47, kaniosz napisał:

bardzo ciekawe, "wskutek niezachowania należytej ostrożności podczas zmiany pasa z lewego na prawy, gwałtownie odbił kierownicą w lewo "

Jestem niesamowicie ciekawy jak się ta sprawa zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.