Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kaski na rynek amerykański i azjatycji a europejski


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem Arai-a, ale malowania jakie mi sie podobają nie występują na rynku europejskim - i to je odróżnia.

Już byłem zdecydowany na ebay-u kliknąć kup, ale znajomy uświadomił mnie, że niektóre renomowane firmy kształt skorupy dobierają adekwatnie do kształtu czaszki danej nacji i kupując kask np. z USA czy Japonii mogę się zdziwić przy próbie wciśnięcia w niego swej kapusty.

Czy ktoś z Was przerabiał dogłębnie temat różnic w budowie czaszki j/w pod kątem sprawy ... czoła, potylicy, policzków, szczęki itp?

Czy ktoś z Was używa/używał takowy kask, czy widzi/czuje różnice w dopasowaniu?

I w końcu ... kupić, czy odpuścić; będę zadowolony, czy zawiedziony?

Sprawa certyfikacji itp. - poza tematem postu.

Bardzo proszę, aby w temacie wypowiedziały się osoby, które "przerobiły" osobiście temat, a nie "słyszały ... " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podobno kaski na rynek amerykański są troszkę większe. Poza tym różnią się normami bezpieczeństwa, w Europie mają normę ECE22-05 a w Stanach DOT. Jeśli masz normę tylko na Stany to mogą Cię nie dopuścić do jakiś zawodów w Europie (ale to inna kwestia). Z nowym kaskiem Arai nie powinno byś problemu ponieważ spełniają one kilka norm jednocześnie.

Jeśli chodzi o odpowiednie dopasowanie to o Araia bym się nie martwił. Możesz dokupić na Allegro i wymienić poduszki (wypełnienie) w środku kasku. Ja od kilku lat używam kaski Arai i na inne bym nie zamienił, są rewelacyjnie. W środku mam dopasowane dwa rozmiary poduszek i kask leży idealnie. Przy zakupie kasku np. u autoryzowanego dystrybutora właśnie tak mogą dopasować Ci nowy kask. W Katowicach sprzedają na ul. Pokoju w 4RIDE. Fakt, że będą chcieli Ci sprzedać europejski od nich ale zapytaj jak jest z tym dopasowaniem gdybyś np. u nich kupował :)  Wnioski wyciągniesz sam. Fakt jest taki, że jak raz założysz Araia to chyba już innego nie będziesz chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.