Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ogromne spalanie Rieju MRX


rpd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim Rieju MRX. Problemem jest jego spalanie...Tankowałem w poniedziałek do pełna i we wtorek już rezerwa po przejechaniu może 40km...No to we wtorek dotankowałem znowu pod korek i dzisiaj po przejechaniu 25km około spalił już jakieś 3,5-4,5L :blink: W przeliczeniu na 100km wychodzi spalanie na poziomie około 14L/100km:blink::blink:Może nie jeżdżę jakoś bardzo oszczędnie, ale znowu nie ma ciągle full manety... Set silnika to:
-Cylinder Top Performance Trophy 70
-Gaźnik Dellorto 21mm Black Edition
-Membrana seria
-Wydech Hebo Performer
Iglica w gaźniku jest już najniżej jak tylko się da, mieszanka ustawiona śrubą na dosyć ubogą... Co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo z gaźnika się nie wylewa, zaworek też nie jest zacięty. Kolor świecy bym musiał sprawdzić jutro, bo nie miałem pod ręką klucza. Kompresja jest dobra, ten zestaw ma przejechane dopiero koło 3-4tyś km.

Kilometry podane są na asfalcie. To nie jest Cross tylko SM :) 

Wykręciłem membranę i dwa listki delikatnie nie dolegają do obudowy membrany tzn. jeżeli popatrzymy pod światło pod odpowiednim kątem to zobaczymy małą szparkę. Czy to może być przyczyną, że pali x2? Dysza główna w gaźniku to 90. Mam w razie czego jeszcze 85 na podmiankę.

13480010_879981922129518_2090368119_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

membrana - zawór jednostronny - jego działanie w 2t powoduje zmniejszenie spalania wzgledem silnika bez membrany. 
To oczywiste że im szczelniejsza tym sprawniejszy silnik i mniej spali.
To raczej pomniejszy problem który dokłada do spalania.
zwróć uwage na filtr powietrza czy ma właściwą przepustowośc i oczywiście na regulacje gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nfs napisał:

Czyli dysza powinna byc 70 i filtr normalny a nie bezsensowny stozek.

A kto powiedział, że mam stożek???? Dysza 70 za mała, optymalna to 85-95 przy takim cylindrze, a niektórzy dają nawet powyżej setki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nfs napisał:

Bo to jest wasz tjuning a potem pali 12L

To jest tylko lekka poprawa fabryki. Przy takim secie spalanie przy pałowaniu nie powinno przekroczyć 7l/100. Dajmy na to bliźniaczy cylinder "Malinę", jest to kopia mojego Topa bez jednego kanału bodajże i przy normalnej jeździe można spokojnie po 5-6L spalać, więc nie wiem skąd wytrząsnąłeś to 12l... Twoje wypowiedzi wyglądają jak zwyczajne nabijanie postów, bo do mojego tematu i problemu to nic nie wnosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac z tym poprawianiem fabryki to ci za bardzo nie wyszlo :) Mialem skuter z delorto o wiekszym przelocie i cylinder 70 Nie wiem ile palil ale na pewno niemalo.Przykladowo jezdzac kolo 200km/h motocykl spala 7l a tu 70 cm pali tyle samo.

Mozesz sobie sprawdzic czy ssanie sie domyka.Na oszczednie tego nie wyregulujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja nawet zmieniałem te części ;) Rieju mam od tygodnia dopiero i wiem, że jeszcze niedawno tyle nie palił. Od niedawna zaczął tyle przepalać więc to na pewno nie jest wina przeróbki tylko albo tej membrany albo gaźnika. Ogarnę jeszcze to ssanie czy na pewno się nie zacięło. Dzisiaj powinna przyjść membrana to też zamontuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ssanie,potem mebrana,następnie filtr powietrza czy nie jest zapchany.Jak to sprawdzisz napisz jaki masz kolor świecy.Olej castrol lej do benzyny,nie jeździj na orlenie.Na pewno masz ssanie automatyczne.Jak coś sprawdzisz daj znać ale na cuda nie licz.Ja bym zmienił dysze na mniejszą i sprawdzał czy moc będzie spadać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana zamontowana i czuć, że lepiej się zbiera i ciągnie od niższych obrotów. Dyszę zmieniłem na 85. Ssanie się nie zacięło, sprawdziłem. Mam ręczne, nie automatyczne. Filtr jest nie zapchany. Leję właśnie Castrol nawet ten droższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.