Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zlot "Patelnie" Chabówka


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo. Za tydzień w Niedziele odbędzie się zlot na Patelniach. Jakiś czas temu planowałem tam podróż, ale zawsze coś wyskoczyło. Znalazłem informacje, ze organizują tam zlot i o ile pogoda dopisze to postaram się wyruszyć w trasę. Byłby ktoś chętny odwiedzić Patelnie? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak długo młodzi ludzie beda organizowac sobie "TOR" na publicznym odcinku drogi
- tak długo beda ofiary; ryzykując własnym zdrowiem i życiem.
Nie szkoda wam kolegów którzy sa juz na tamtym świecie? Ile kosztowało zycie 500zł ? 1000zł?
tak - bo tyle wynosi koszt przejazdu wraz z wykupieniem wstępu na profesjonalny tor motocyklowy.

Przed wyjazdem polecam zapoznac się z tematem - dowiecie sie czego można sie spodziewac na miejscu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świadom tego, co się tam wyprawia. Jadę raczej turystycznie, by zobaczyć to na własne oczy. Chcę nakręcić filmik, zmontować coś. Zobaczyć trochę sportów i walnąć trasę 200km w jedną stronę. Akurat w ten dzień zaczynam urlop więc idealny czas na podróż. Sam nie popieram zawodów, które się tam odbywają. Niestety tego już nie zmienimy. Ludzie ścigali się tam, bili rekordy, ginęli i będą robić to dalej. Napisałem, bo szukam osób które byłyby chętne zrobić trase by to zobaczyć. O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Patelniach to ja się dowiedziałem dosyć niedawno, jakoś z dwa miesiące temu. Chciałem się tam wybrać tak czy siak bo fajna trasa na cały dzień jest. Nie mam parcia na świrowanie, tym bardziej kiedy będzie tam sto lub więcej motocykli. To, że będę z kamerką raczej nic nie zmieni. Ja się pojawię tam raz i pewnie następnego razu nie będzie, napewno nie w tym sezonie. Mam zalajkowany fanpage patelni na facebooku i z tego co widzę to co dzień jest tam ktoś z kamerką/aparatem. Ludzie sami się nakręcają. Mimo tylu tragedii dalej śmigają i będą śmigać. Ja chętnie pojadę popatrzeć, też pewnie kilka rundek zrobie - ale bez szaleństw. Mam nadzieję, że będzie dosyć spokojnie i co najważniejsze bez incydentów. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej tym lepiej, im niebezpieczniej tym zabawniej. Jest to dewiza wielu z nas. Jedni chcą się popisać, drudzy znudzeni rutyną stawiają sobie coraz wyżej poprzeczkę w pogoni za adrenaliną. Ryzyko jest nieodłącznym elementem w jeździe na sportowych motocyklach i nie jest w porządku odmawiać komukolwiek prawa do niego o ile podejmuje je świadomie. Problem leży jedynie w tym że Patelnie stanowią część drogi publicznej na której odbywa się normalny ruch pojazdów. Potrzeba adrenaliny i świadome ryzyko nie może pociągać za sobą niebezpieczeństwa dla osób postronnych o jakie nie trudno na drodze publicznej. Każdemu wolno z własnej woli skręcić kark, ale niedopuszczalnym jest zrobienie komukolwiek krzywdy ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem sobie dziś tę trasę jednak(równe 500km wypadło). "Zlot" rozpoczął się o 11 podobno, ja byłem nieco po 13. Motocykli było już mniej podobno. Ogółem to nie dziwię się, że co zakręt to krzyż. Masakrą jest to, co niektórzy wyprawiają. Choć wychodzi im to całkiem nieźle, to jednak przesadzają tymi prędkościami. Jak można było się spodziewać, na głównym zakręcie stała drogówka. Widzowie(głownie młodsi) siedzą i prowokują by motocykliści coś pokazali. Zrobiłem sobie runde w dwie strony, chwile posiedziałem i wróciłem do domu. Zaraz przed patelniami miał miejsce wypadek. Jakaś Yamaha bodajże uderzyła w tył samochodu. Motocykl do kasacji. Nie wiem co z kierowcą, ale na miejscu była tylko policja. Filmików nie mam dużo bo nie miałem ochoty kręcić, zdjęć też dużo nie robiłem. Wyglądało to na zwykły spot, tłumów nie było. Obiecałem, że wkleję coś. Także tego;

Cawru9r.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, CB1 napisał:

 

zbierać z drogi ręce, nogi i jelita

Jakiż pełny wrażliwości i finezji ten pan redachtur :)

Swoją drogą  - to była kwestia czasu, aż ktoś tam wpadnie na taki pomysł. I teraz pytanie - które winkle przejmą rolę jaką pełniła Chabówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.