Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Triumph Tiger 1050


thundertom

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do forumowiczów o Triumph Tiger 1050  roczniki 2007 - 2009 czy ktoś jeździ takim, jakie wasze opinie lub znajomych co jeżdżą takim, przede wszystkim jak z trwałością silnika i skrzyni, moc trochę ścięta niż w Speed Triple to wydaje się, że silnik powinien jeszcze zyskać na trwałości. Ciekaw też jestem jak się prowadzi w zakrętach na takim  wyższym zawieszeniu.  Przejrzałem niemieckie ogłoszenia i tam ten model mocno trzyma cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję nieco temat.

Czy przybyło może nowych użytkowników Tigera 1050??

Kolego thundertom, po avatarze wnioskuję, że latasz tigerem 1050.

Jeżeli faktycznieśmigasz tygrysem, to daj znać, wysmaruję do ciebie priva, bo mam kilka pytań ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tomaszu czas leci, już trzy sezony za nami ;)
Skrobnąłem małą recenzję na moto-opinie.pl. Widzę, że też tam coś pisałeś.
Przeniosłem moją recenzję, na swoją stronkę fejsbukową. Może komuś się przyda ;)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2687958821471819&id=1950705531863822&__tn__=K-R

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher, ja też mam Tigera 1050 z 2007 nawet malowanie identyczne ( chyba najładniejsze ) tylko wersja z ABS. Przebieg mam 62000, z tego ja nawinąłem 5 tyś. podczas wypadu na Bałkany w zeszłym roku. Czytałem Twoją ocenę i mam podobne spostrzeżenia.  Spalanie raczej niższe niż piszesz ale pewnie dlatego, że jeźdźę sam.  Wysoki komfort podróży ( 800-900 km dziennie bez kłopotu ), silnik oszczędny, dynamiczny i elastyczny, pozytywnie mnie zaskoczył - do tej pory nie miałem trzycylindrowca. Sprawia wrażenie mocniejszego niż na papierze. Skrzynia biegów wymaga przyzwyczajenia, ktoś nie najlepiej wykonał swoją robotę w fabryce pod tym względem, ale "ten typ tak ma". Mam założoną szybę MRA z deflektorem i ochrona przed wiatrem jest ok. Mogę powiedzieć, że motocykl wszechstronny, a mam z czym porównać bo miałem już kilkanaście innych. Trochę szkoda będzie się z nim rozstać ale w garażu stoi już nowa maszyna. Życzę udanych wypadów w nadchodzącym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju pojazdy z dużymi przebiegami są niechętnie kupowane dlatego tak powszechny jest proceder cofania liczników. Dla niektórych osób nawet przebieg mojego to dużo. 

 Do dłuższych wypadów mam MT09 Tracer. Czekam z niecierpliwością na początek sezonu, żeby dobrze go przetestować. Na razie nie miałem okazji bo to nowy nabytek. A Ty na co chcesz zmienić Tygrysa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie to Super Tenere 1200. Nowy V-Strom 1050 to też ciekawie zapowiadająca się nowość.
Póki co Tiger spisuje się bez zarzutu. Właściwie to nie musiałbym go zmieniać, bo zaspokaja nasze potrzeby w 100%, ale człowiek zawsze szuka dziury w calym i poluje na coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.