Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z przepustnicą GSXR 600 k4


Basik1991

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy uszczelniałem dziś pokrywę i wpadł do mnie kolega który pierwsze co zrobił wsadził palec w przepustnice (a z tego co rozmawiałem kiedyś z mechanikiem przepustnicy niewolno dotykać bo silnik krokowy głupieje) i tak własnie sie stało.
Po włączeniu zapłonu przepustnica sie otworzyła i wyskoczył błąd.
Teraz nie reaguje.
Miał juz kiedyś ktoś taki problem?

Był bym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna ciekawostka. 
Dziś popołudniu miałem zamiar dalej dłubać w motocyklu ale przekręciłem stacyjkę i odpalił:p
Super ale z ciekawości mówię sprawdzę czy kostka diagnostyczna zadziała.

Zmostkowałem piny i elegancko pojawiło sie C00 z minusem u góry. 
Więc myślę sobie wyreguluje od razu.
Elegancko poszło minusik w połowie.
Ale gdy dokręcałem czujnik odpiąłem wtyczkę od czujnika żeby było więcej miejsca i jak na złość zapomniałem ją wpiąć i załączyłem zapłon.
Silniczek krokowy poszedł do pozycji granicznej dwa razy szczelił i znowu ten ch***rny "chec" 
Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nagrać ale nie ma co nagrywać bo nic sie nie dzieje.Przekrecam stacyjke załączam zapłon i nic nie reaguje.

 

Żadnych ruchów żadnych dźwięków.

Jak wrócę z pracy to wrzucę nagranie.

https://www.facebook.com/Basik1991/videos/1011812208903127/?ref=notif&notif_t=video_processed&notif_id=1464788788842237
Już dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to że jak wypiąłem czujnik przy silniczku krokowym włączyłem zapłon, siliczek napotkał opór bo nie dostawał sygnału z czujnika o wychyleniu, ten zaś mógł ewentualnie spalić obwód w module zapłon do którego w sumie jest podpiety bezpośrednio.
Ale za pierwszym razem było podobnie i jakoś z niewyjaśnionych przyczyn naprawiło sie samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.

Wyglada na to ze motocykl potrzebuje jednego dnia na skasowanie błędu.

Bo nic specjalnego nie zrobilem.Rozpiolem wiązke złożyłem i na drugi dzień odpalił.

Za pierwszym razem bylo tak samo.

Wiec niewiem jaka mogła być przyczyna i co bylo powodem ze wszystko zadzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.