Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

BRRRRRUUUUWIIIZZZZ - Prośba o poradę !!!


suburban

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie do znawców.

Zacznę od  krótkiego opisu siebie jako kierowcy.

Zdałem właśnie prawko A brzmi to groźnie ale jeżdżę 2 śladami od +/- 15 lat.

Motorynka ;P, honda mtx80, Yamaha yz125 a obecnie Honda CR250R – 2T.

Tą ostatnią „względnie” opanowałem, mam ją z 5 lat - tylna opona schodzi mi w 15mh ( cisne sprzęta ) Teren ale nie leśne  enduro tylko mtocross, zakręty skoki w kółko do pełnej zadyszki.

varwheelie.jpg 

Suzuki Gladius 750 z kursu prawa jazdy to taka cysterna przy mojej CR250R. Fajnie się tym jeździ - po zakupy np ;)

zuun_suzuki%20gladius-05.JPG 

 

Staram się być rozważny ale chciał bym mieć dobry stosunek mocy do wagi a wagi im mniej tym lepiej.

 

 

Chce kupić tzw. Ścigacza.

Ma się nim dać przejechać na niedzielną wycieczkę do okoła miasta ale bardziej istotne - chce go wsadzić na przyczepkę i nauczyć się jeździć po torze (Poznań? - co polecacie?).  Zakręty  motorem w kącie 50 stopni – to mi się marzy a nie 350km/h na prostej.

Budżet na moto bardzo skromny bo musi starczyć na dobry strój ochronny.

Sam wybrałem GSXR SRAD 750 ( a może 600 lepsze? 1000 mi się wydaje za ciężkie).

gsxr750-t-biancoblu.jpg

Co jest plusem a co minusem tego motocykla w tym przedziale cenowym i rocznikowym

DSC01887e.jpg

Co byście mi radzili innego jak nie Suzuki (co ma najlepsze stokowe zawieszenie – właściwości jezdne).

Motocykl z przedziału lat 1995-2001

Tak do 10 tyś

 

 

 P.S. Myślałem że kupie moto z klasy GP500 czyli dwusuw – zabijaka tak jak moja Cr tylko na asfalt, to by mi najbardziej pasowało lżejszy i mocniejszy a 2t bardziej narwane J Ale jak zobaczyłem ceny to zgłupiałem. W ogóle nie ma tych motorów a jak są to po 120tys euro – dlaczego? Crossów które tez są maszynami stricte torowymi ci u nas dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie suzuki gsxr 750? Poręczny jak 600 a jednak mocniejszy tylko nie znam opinie o zawieszeniu jednak...wszystko da się zrobić.  No i do 10k znajdziesz. A jak coś bardziej narwanego to kawasaki zx6r tylko tu już na pewno zawieszenie do poprawy. 

Poczytaj opinie o obu i wybierz co Ci bardziej leży. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i śmigam już od 2016 roku na gsxr750k2 :) Nawet udało mi się wylecieć z zakrętu na zjeździe z a4 a po  remoncie sprzęta przytrzeć kolana na torze :)  Dzięki za poradę i do zobaczenia. P.S. Chętnie bym się z kimś umówił gdzieś kto ma gsxr1000 z lat 2001 2003 żeby porównać obie maszyny jak się mają względem siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.