Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki pierwszy motocykl kupic????


bbbartos

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Edi996 napisał:

Napisz coś więcej np. Ile chcesz przeznaczyć, i do czego ma ci służyć tzn czy z owiewkami czy bez itd. Ogólnie na start dobry pomysł to GS500 albo Honda CBF  ale to wszystko zależy od preferencji:-)

Przeznaczyć pomiędzy 9 a 14 tys

Na 100% z owiewksmi. Musi być coś wygodnego szosowe turystyczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha V-max, ale model prod. do 2006, bo ten późniejszy jest zbyt lanserski, uwazam ze moto w sam raz na twój gabaryt, w miarę duży i stateczny (nie co to te kozy cb500 albo gs-y), naprawdę wygodna pozycja za kierownicą, niewysilony silnik V4 zapewnia przyzwoite osiągi, piękna klasyczna linia spowoduje że na drodze obejrzy się za tobą każdy, motocykl który trudno przypisać do jakiejkolwiek klasy bo z kazdej ma trochę - ani to cruiser, ani enduro, ani antyk, ani plastik... naprawdę wspaniała maszyna na pierwsze moto, od razu trafi w gust każdego.

polecam, i nie musisz dziękować bo jak zobaczysz V-maxa to wybór dokona sie sam za ciebie

LWG Bracie BBBBartos (.... ja sie nie jąkam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę konsekwentnie radził nowicjuszom coś małego, max 300ccm. Wiem że to siara przed kumplami, że będziesz wyglądał jak na kozie, że za 1000 zł więcej masz czterocylindrowego szanowanego sprzęta ale to jest najkrótsza droga do bycia dobrym kierownikiem. Kupując 230-kilogramowego bandita fundujesz sobie klocka wymagającego czasem zdecydowanych reakcji a jako świeżak nie jesteś do tego jeszcze przystosowany. Przyspieszenie też Cię może zdezorientować a to bywa niebezpieczne.

Ale to moja opinia. Jestem pod tym względem trochę przewrażliwiony, wiem (patrz podforum w dziale Bezpieczny Motocyklista). Ale pamiętaj że wiek kierowcy ani jego wymiary nie gwarantują panowania nad każdym sprzętem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, becker napisał:

Yamaha V-max, ale model prod. do 2006, bo ten późniejszy jest zbyt lanserski, uwazam ze moto w sam raz na twój gabaryt, w miarę duży i stateczny (nie co to te kozy cb500 albo gs-y), naprawdę wygodna pozycja za kierownicą, niewysilony silnik V4 zapewnia przyzwoite osiągi, piękna klasyczna linia spowoduje że na drodze obejrzy się za tobą każdy, motocykl który trudno przypisać do jakiejkolwiek klasy bo z kazdej ma trochę - ani to cruiser, ani enduro, ani antyk, ani plastik... naprawdę wspaniała maszyna na pierwsze moto, od razu trafi w gust każdego.

polecam, i nie musisz dziękować bo jak zobaczysz V-maxa to wybór dokona sie sam za ciebie

LWG Bracie BBBBartos (.... ja sie nie jąkam)

Jako pierwszy motocykl do nauki proponujesz takie bydlę? Może od razu R1 albo 1000RR?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, bbbartos napisał:

Przeznaczyć pomiędzy 9 a 14 tys

Na 100% z owiewksmi. Musi być coś wygodnego szosowe turystyczny

 

 

22 godzin temu, bbbartos napisał:

184 cm, 100 kg i problem z plecami 

W takim  przypadku moze cos z polki enduro turystyczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.05.2016 o 23:19, becker napisał:

 

Yamaha V-max

 

 

O 9.05.2016 o 23:19, becker napisał:

naprawdę wspaniała maszyna na pierwsze moto

Becker... Ty to chyba chopaka nie lubisz:D

V-max - super motocykl (zawsze go chciałem:rolleyes:), ale ja , nie chciałbym żeby mój syn zaczynał od V-max-a  

Często bywa,że jak ktoś zaczyna od przysłowiowego V-maxa to kończy w dziale "ku przestrodze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.