Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nieudane egzaminy na kat A w 2016 roku w WORD Bytom co jest przyczyną motocykl czy umiejętności???


bbbartos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o egzaminach na prawo jazdy kat A w WORD Bytom.  Pierwsze egzaminy które się odbyły w tym roku to jest maj 2016 z niepowodzeniem dla zdajacych. Czy ktoś z was może obserwował te egzaminy i czy macie jakieś wnioski. Moim zdaniem Word Bytom otrzymał motocykl z Katowic suzuki gladius który w poprzednim sezonie uległ wypadkowi na placu manewrowym. Ponadto wszyscy egzaminowani nie przeszli tzw ósemki.  Co o tym sądzicie i jakie są wasze spostrzeżenia itp. Proszę o konkretne wypowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bbbartos napisał:

Nie zdawałem.  Ale 8 osób w ciągu dwóch dni nie przeszło ósemki "podpórki" .  Czy jest to możliwe? 

8 osób w ciągu 2 dni? A mieli do czynienia z Gladiusem? Rozmawiałeś z nimi? A w ogóle co to znaczy 8 osób w ciągu 2 dni. 8 na ilu zdających? Może było 1000 egzaminów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peri napisał:

8 osób w ciągu 2 dni? A mieli do czynienia z Gladiusem? Rozmawiałeś z nimi? A w ogóle co to znaczy 8 osób w ciągu 2 dni. 8 na ilu zdających? Może było 1000 egzaminów?

Tak 2 na 100% miało jazdy na Gladiusie. 8 na 8 zdajacych. Wszyscy poparli się w tym samym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, imnariel napisał:

zdarza się i najlepszym ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=boCAYyUjMLw

 

To akurat ciekawy fragment. Widać przebarwienie na torze - pewnie wiązało się ze zmianą przyczepności. Intrygujące, że mimo wszystko pierwszy przeszedł, a w poślizg najwcześniej poszedł ostatni.

A w Bytomiu nie przeszedł nawet pierwszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest chyba żaden wyjątek,byłem kilka razy 2lata temu w katowicach zobaczyć jak wygląda egzamin i plac zdawała 1osoba na 11-13zdających! teraz jest łatwiej, bo ósemka i slalom wolny sa oddzielnymi zadaniami,szybki jeden raz...trzeba się przyłożyć i zdać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa sie liczy, 

p.s. mnie zastanawia coś innego : mój mlody ma 12 lat, na motorynce wymiata calkiem niezle, przyszedl czas na coś większego wiec kupujemy DT50 i dla mnie ZONK : na motorower jest prawo jazdy, co prawda AM ale zawsze to 1000 zł... i moje pytanie : jaki sk... wymyślił, żeby z takich dzieciaków zdzierać kasę i stresować dodatkowo kursami i egzaminami na zwykły piździk? to panstwo naprawde jest pojebane, za moich czasów czlowiek mial 10 lat i karta rowerowa, potem ewentualnie motorowerowa jak ktoś chciał lub juz rocznikowo musiał, ja akurat nie musiałem i śmigało sie ogarem czy czymkolwiek co mialo silnik, była radocha... a dzis dziwią sie ze dzieciaki wolą siedzieć przed TV i żreć chipsy zamiast w garażach składać cokolwiek zeby potem na tym jezdzić...

no ku.wa dość mocno komercyjnych czasów dożyliśmy, dla mnie z tym AM to był mały szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, becker napisał:

kasa sie liczy, 

p.s. mnie zastanawia coś innego : mój mlody ma 12 lat, na motorynce wymiata calkiem niezle, przyszedl czas na coś większego wiec kupujemy DT50 i dla mnie ZONK : na motorower jest prawo jazdy, co prawda AM ale zawsze to 1000 zł... i moje pytanie : jaki sk... wymyślił, żeby z takich dzieciaków zdzierać kasę i stresować dodatkowo kursami i egzaminami na zwykły piździk? to panstwo naprawde jest pojebane, za moich czasów czlowiek mial 10 lat i karta rowerowa, potem ewentualnie motorowerowa jak ktoś chciał lub juz rocznikowo musiał, ja akurat nie musiałem i śmigało sie ogarem czy czymkolwiek co mialo silnik, była radocha... a dzis dziwią sie ze dzieciaki wolą siedzieć przed TV i żreć chipsy zamiast w garażach składać cokolwiek zeby potem na tym jezdzić...

no ku.wa dość mocno komercyjnych czasów dożyliśmy, dla mnie z tym AM to był mały szok

Zauważ też, że za Twoich młodzieńczych czasów było zdecydowanie mniej samochodów i były one mniej dynamiczne niż obecne.

Ale masz rację, 1000zł za możliwość legalnej jazdy motorowerem/skuterem to zdzierstwo. Choć decydenci pewnie pomyśleli, że jeśli ktoś kupuje motorower za parę tyś. to dlaczego nie skubnąć go jeszcze o dodatkowy tyś.

Kiedyś kartę rowerową robiło się w szkole. Przychodził milicjant, przepytał z przepisów i jak ktoś był ogarnięty to śmiało mógł legalnie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, CB1 napisał:

Zauważ też, że za Twoich młodzieńczych czasów było zdecydowanie mniej samochodów i były one mniej dynamiczne niż obecne.

Ale masz rację, 1000zł za możliwość legalnej jazdy motorowerem/skuterem to zdzierstwo. Choć decydenci pewnie pomyśleli, że jeśli ktoś kupuje motorower za parę tyś. to dlaczego nie skubnąć go jeszcze o dodatkowy tyś.

Kiedyś kartę rowerową robiło się w szkole. Przychodził milicjant, przepytał z przepisów i jak ktoś był ogarnięty to śmiało mógł legalnie śmigać.

Nie musiał być ogarnięty, wszyscy smigali na rowerach a jak który miał jakiego Komarka czy inną motorynkę to się kolejka ustawiała żeby rundkę po osiedlu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, becker napisał:

[...] p.s. mnie zastanawia coś innego : mój mlody ma 12 lat, na motorynce wymiata calkiem niezle, przyszedl czas na coś większego wiec kupujemy DT50 i dla mnie ZONK : na motorower jest prawo jazdy, co prawda AM ale zawsze to 1000 zł... i moje pytanie : jaki sk... wymyślił, żeby z takich dzieciaków zdzierać kasę i stresować dodatkowo kursami i egzaminami na zwykły piździk? to panstwo naprawde jest pojebane, za moich czasów czlowiek mial 10 lat i karta rowerowa, potem ewentualnie motorowerowa jak ktoś chciał lub juz rocznikowo musiał, ja akurat nie musiałem i śmigało sie ogarem czy czymkolwiek co mialo silnik, była radocha... a dzis dziwią sie ze dzieciaki wolą siedzieć przed TV i żreć chipsy zamiast w garażach składać cokolwiek zeby potem na tym jezdzić... [...]

Pomądrzę się trochę, nie miejcie mi za złe. Kierowcy, pojazdy, infrastruktura drogowa i przepisy stanowią razem tzw. system transportowy (to nie ja wymyśliłem). Istnieje on od co najmniej 120 lat i co roku się rozrasta. Żeby to działało to muszą istnieć pewne regulacje zarówno co do sterowania potokami ruchu (to też nie mojego autorstwa hasło) jak i kwalifikacji kierowców. Dlatego są światła, znaki, pasy i zasady prawej ręki oraz kursy i prawo jazdy różnego typu. Choć jak pokazują co bardziej spektakularne filmiki z Azji to nie jest konieczne :D Nadrzędną zasadą dla decydentów jest (powinno być) bezpieczeństwo więc muszą istnieć sposoby kształcenia i weryfikacji kandydatów na kierowców. I będą tworzone zasady ogólne dla wszystkich a nie szczególne dla tych co twierdzą że umieją jeździć a papierek im do niczego nie jest potrzebny :mellow: To nie była personalna wycieczka do nikogo z Was. Takie życie po prostu.

A że zdzierają 1000 zł za kartę motorowerową to jest po prostu nie fair, zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komar dziadka, kask orzech, karta rowerowa i do przodu. Jeżdżenie wtedy sprawiało mi więcej radości, niż teraz na 600-tce.

Pomyśleć, że gdybym urodził się 15 lat później, za tą samą frajdę musiałbym bulić 1000zł, z kieszonkowego.. taa 

A jednocześnie w wieku 18 lat i dowodem osobistym, spływa na mnie łaska matki boskiej przepisowej i nagle wiem jak się poruszać po rondzie wiec mogę legalnie rozbijać skuterem po mieście. 
(Czy tu też jest zmiana? )

Sądzę, że AM mogli by zlikwidować,wystarczy rowerowa, że się obok przepisów chociaż przeszło,  a A1 (na 125) wrzucić od 14-tu dla tych co złapali bakcyla i stać ich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Regulus napisał:

A jednocześnie w wieku 18 lat i dowodem osobistym, spływa na mnie łaska matki boskiej przepisowej i nagle wiem jak się poruszać po rondzie wiec mogę legalnie rozbijać skuterem po mieście. 

Już nie. Jeżeli w styczniu 2013 r. nie miałeś >18 to musisz mieć AM (lub jakiekolwiek inne).

Co do AM

10 godzin temu, onkel pyjter napisał:

 

A że zdzierają 1000 zł za kartę motorowerową to jest po prostu nie fair, zgadzam się.

Też się zgadzam. Nargorsze, że nie następuje edukacja komunikacyjna. Wystarczy przeczytać interpelację nr 30052. Dotyczy ona małego wycinka Polski, ale pewnie gdzie indziej jest tak samo. 

W skrócie :

"Na terenie województwa lubuskiego przed rokiem 2013 wydawano ok. 1000 kart motorowerowych rocznie. Natomiast od stycznia roku 2013 Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim przeprowadziły w pierwszym roku obowiązywania nowych regulacji mniej niż 20 pozytywnych egzaminów dla praw jazdy kategorii AM i odpowiednio rok później - niespełna 60."

P.S.

Być może ceny (sumarycznie) spadną, bo zmienili ilośc godzin kursu AM z 20 na 10. Ceny lekarza (200zł) ,egzaminu (170zł), za wydanie PJ (100,50zł) oczywiście bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CB1 napisał:

Zauważ też, że za Twoich młodzieńczych czasów było zdecydowanie mniej samochodów i były one mniej dynamiczne niż obecne.

 

ok zgoda, tylko zauważ że myśmy dorastali w tych czasach gdzie były 4 auta pod blokiem a dzis dzieciaki dorastają juz w innych i inaczej ogarniają świat, to jest podobnie jak z każdym obecnie sprzętem elektronicznym, moja matka ma problem włączyć kompa i obsłużyć worda czy excela, moje dzieci urodziły się jak już był internet i dorastając w innej rzeczywistości od razu wskoczyły na inne tory postrzegania świata... dlatego uważam ze bez problemu poradzą sobie z tym z czym my radziliśmy sobie w ich wieku bez tych wszystkich pierdół typu prawko AM czy proste banany... skurwysynstwem jest ściąganie takiego haraczu z dzieciaków, jakkolwiek rzecz mnie akurat dotyczy to tak wlasnie uwazam... no cóż młody bedzie sie uczył po lasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.