Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Alternatywa dla Yamahy Nmax 125. Coś z biegami.


Kruz

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiuję swój temat z bliźniaczego forum. Może tutaj ktoś będzie miał jakiś pomysł ;-) 

 

Witam. Jak w temacie. Zamierzam sprawić sobie motocykl/maxiskuter 125ccm, którym często będę poruszał się w dwie osoby(ok. 75 i 50kg) - więc waga "lekka" :)

Jeśli chodzi o to drugie, to wybór jest dla mnie oczywisty, mianowicie Nmax 125. Dynamiczny silnik na wtrysku ze zmiennymi fazami rozrządu. 

Szukam alternatywy i niestety.... brak mi pomysłów. Jedyni "godni" rywale, na których natrafiłem to KTM DUKE 125 i Yamaha wr125x w wersji supermoto. Niestety tutaj ceny są ostro wywindowane w górę a DUKE 125 jest tylko 1800zł tańszy niż wersja 390 która jest 3x mocniejsza i prowadzi się o niebo lepiej. Taką bym przytulił, natomiast za 125 nie zapłacę prawie 20k zł ...

 

Ostatecznie stwierdziłem, że będę szukał czegoś w budżecie do 12 000zł. Uważam, że nie warto płacić za 125-tke więcej. 

Jeśli chodzi o typ motocykla jestem otwarty. Podoba mi się  zarówno styl cafe racer jak i np. supermoto - więc całkiem inne zabawki.

Skreślam jedynie tradycyjne choppery oraz "żylety" stylizowane na ścigacze. 

Celuje raczej w nowy sprzęt.

 

Byłem nastawiony na Hondę cb125f, którą można dostać już za ok. 10 000zł, jednak gdy porównałem dane techniczne, na których najbardziej mi zależy(przyśpieszenie, prędkość przelotowa w granicach 90km/h bez żyłowania silnika) to przy Nmaxie wygląda straszliwie biednie.  Yamaha ybr 125 ma podobne, a nawet troszkę gorsze parametry.

 

cb125f - 50km/h - 7s, 80km/h - 14s.

Nmax 125 - 50km/h - 4,4s, 80 - 10s. 

 

Wyższe wartości mnie nie interesują gdyż to już trasa i tam sekunda w te czy we wte nie ma aż takiego znaczenia.

Jak widać różnica jest kolosalna. W mieście musiałbym ostro wachlować biegami aby sprawnie się poruszać. 

Do tej pory, czasem jeździłem TGB orionem 101 50ccm. W dwie osoby była katastrofa, małe to i miało chyba 4 konie. Kazałem dziewczynie sprzedać ten "prezent" :)

 

 

Może Wy macie jakieś pomysły ? celuję raczej w nowy sprzęt. Nie mam nic do Chińczyków o ile są porządnie wykonane. Natomiast ich problemem jest fakt, że prawie każdy ma ten sam 10 konny silnik na gaźniku, który prezentuje mizerne osiągi. 

 

 

Dobrze zapowiadał się junak cafe 125. Miał mieć dwa cylindry i 14,5km. To dawałoby dobre osiągi. Niestety skończyło się jak zawsze i będzie ten sam silnik co w innych modelach.

 

Brak mi już pomysłów. Może doświadczone głowy coś poradzą :)  Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz.Masa osób jest w błędzie skrzynia automatyczna w skuterze niszczy przyśpieszeniem niby motocykle.Jak nie musisz kupować 125 to startuj od razu w większą pojemność.To jest sporo kilogramów co chcesz wozić i tu nic nie pomoże po za zwiększeniem pojemności.Miałem lub jeździłem taki sprzętami więc znam to z życia a nie z teorii.Najmniejsze zwiekszenie pojemność honda sh150 już będzie wystarczająca.Jeśli jednak pozostaje 125cm to trzymaj się dwóch marek yamaha i honda a o reszcie zapomnij.Skuter o pojemności takiej jak motocykl zostawi go w tyle.Powód prosty strata czasu na zmianie biegów i mniejsza masa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem w tym, że ani ja, ani dziewczyna, która też czasem chciałaby prowadzić nie mamy prawka A. Zapewne nie da się podnieść mocy w nowym sprzęcie nie tracąc gwarancji więc pozostanie mi brać to co "mogę".  

Chociaż ja jestem laikiem i może dałoby się coś zrobić aby wykrzesać te parę kucyków więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nic wykombinować.Są zestawy tuningowe ale jest to bardzo drogie i do nowego sprzętu bez sensu od razu wkładać z uwagi na gwarancję i koszt.Można poszukać używanej maszyny o pojemności np. 250 zarejestrowanej na 125.
Druga opcja to musiał byś znaleźć kogoś kto ma honde shadow 125 i się przymierzyć do niej czy pasuje.Jest to taka trochę nie typowa 125 która jest dosyć duża i wygląda jak normalny duży chopper Przy czym jest dosyć droga..Nie jeździłem shadow 125 ale widziałem na niej chłopa 2 metrowego i wyglądało ze daje radę.Pozostałe 125 możesz sobie darować bo wiem jak to jedzie.

Trzecia 125 skuter honda lub yamaha-szału nie bedzie ale solo do 120 rozpędzisz.W dwie osoby będzie niedosyt mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem CBF125 z 2010 r. teraz to CB125F - w silniku nic nie zmieniono.

Nigdy nie mierzyłem przyspieszenia z zegarkiem w ręku (bo miałem je zajęte) ;) Natomiast z dynamiki sprzętu byłem zadowolony.

Fajnie się zbierała spod świateł i wydawało mi się że relatywnie sprawnie osiąga 70 km/h

No ale to było moje pierwsze moto... A wiesz... wszystko zależy od tego z czego się przesiadasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.