Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skarpety na upalne dni


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzieś wyczytałem, że najlepszy skład skarpet (dla stóp wysoce potliwych) jest jak poniżej lub zbliżone. Bardzo bym poprosił o wskazanie gdzie takowe mogę kupić (jakieś linki) i ewentualne opinie wypowiedzi na temat innych produktów wartych uwagi. Poniżej skład:

Coolmax 80 %

Silver Fibre 3%

Poliamid 12 %

Lycra 5 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te dedykowane motocyklistom:  http://www.nastopy.pl/Skarpety/M%C4%99skie/Sportowe/Motocyklowe/9284-Skarpety_Motocyklowe_Motorbike_z_Jonami_Srebra.html

 

Mam 3 pary i nie ma co porównywać do zwykłych. Jony srebra to jednak nie bajer tylko całkiem fajnie to się sprawdza. 

 

Nawet jeśli nogi się zapocą wyjątkowo mocno i z początku można wyczuć  skarpety to jednak dużo mniej intensywnie niż zwykłe a poza tym bardzo szybko "tracą" zapaszek po wyjęciu z buta.

 

Moim zdaniem jeszcze lepiej się sprawdzają te: http://www.nastopy.pl/Skarpety/M%C4%99skie/Sportowe/Trekkingowe/53-TREKKING_DEODORANT_SILVER_Ag%2B_Antyzapachowe.html

 

Nie są dedykowane na motocykl, ale długość ta sama a chodzić można w nich kila dni bez prania i nie śmierdzą. Moim zdaniem jeszcze lepsze chociaż te pierwsze, o których wspomniałem też długo można nosić bez "zapachu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też że dużo zależy od samego obuwia. Na upalne dni najlepiej coś perforowanego ;) albo z siateczką, z naciskiem na to pierwsze. Nie patrz co jest stworzone "dla motocyklistów" a co "dla nie motocyklistów"

Ja użytkuje te skarpety:

http://www.sport-shop.pl/skarpety-na-motor-bikers-rideout-brubeck-p-9864.html?gclid=CjwKEAjwubK4BRC1xczKrZyj3mkSJAC6ntgrAROxbMYU7fGMs9_DggTW92LhCTBFOIhZnYDwiFQt4BoCqwDw_wcB

a resztę którą mam to skarpety trekkingowe jak: Fjord Nansen trip (świetne na upały !) Nordhorn NH8 i jakiś tam Fjord Nansen z wkłóknami AMICOR, bodaj nazywa się ten model HIKE. Też jest rewelacyjny. Najgorzej sprawdziły się wyżej zalinkowane Brubecki. Dość grube, jakoś słabo odprowadzają pot, jednak coolmax rządzi.  Trochę się zdziwiłem bo jednak skarpety droższe niż wszystkie tutaj przeze mnie wymienione, sygnowane motocyklistom a jednak BE :D 

PS: kolego jak stopy się strasznie pocą to pamiętaj też o jakim szpreju. Mogę polecić dezodorant a raczej antyperspirant do stóp Scholl za niecałe 20 złotych, naprawdę pomaga ! tylko trzeba dobrze spsikać stopy. Szybko się kończy ale naprawdę rewelacyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.