Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jakie buty na upalne dni? 90% jazd po mieście.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co polecacie na lato i upalne dni? Szukam butów do powiedzmy 500zł. Jedyne czego od nich wymagam to przewiewne maksymalnie ile się da! Mogą być krótkie lub długie. jeżdżę mało motocyklem (bo nie mam z kim, samotny jeździec). Rok temu zrobiłem około 2000km. Głównie jazda do i z pracy oraz wyskok po sklepach czy zwyczajnie się przejechać. Mój motocykl to kawaski Ninja 250, a butów szukam typowo do poruszania się po miescie i czasem może jakiś wypad dłuższy rzędu 100-300km. gdzie prędkość maksymalna do 120-140km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak na upały, to szukać jakieś z meshowymi wstawkami albo perforacją. pytanie jeszcze czy preferujesz krótkie, czy długie.

długie, z ochraniaczami to jest dobry pomysł, ochrona kostki czy golenia - lepiej mieć niż nie mieć. ale jeśli wolałbyś krótkie to tu jest kilka propozycji 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, facio wygląda jak Motosapiens ;).

Preferuję raczej krótkie buty i takie, w których mogę cały dzień pracować. Do tego zapinane na rzepy lub klamry - szybkie zakładanie i ściąganie. Spodnie jeans z kevlarem. Nie chce mi się przebierać w pracy. Moje buty osiągają kresu swojego życia i dlatego również szukam następcy. Na dalsze wyjazdy, rzecz jasna, mam buty pełnowymiarowe turystyczne Daytona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIDI Gas. Kupiłem w zeszłym roku, zaliczyłem więc na razie tylko jedno lato. Ale lato było upalne. Buty są znakomite. Leciutkie, superwygodne - porównam je śmiało do butów typu "adidas" i megaprzewiewne. Nie wiem jak oni to zrobili ale czuć ruch powietrza wokół stopy ale jednocześnie stopa nie jest przewiana. Cały język i boczki są meshowe, materiały bardzo dobrej jakości, wkładanie i zdejmowanie bezproblemowe. To jeden z moich najlepszych zakupów, bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, reactor napisał:

Panowie co polecacie na lato i upalne dni? Szukam butów do powiedzmy 500zł. Jedyne czego od nich wymagam to przewiewne maksymalnie ile się da! Mogą być krótkie lub długie. jeżdżę mało motocyklem (bo nie mam z kim, samotny jeździec). Rok temu zrobiłem około 2000km. Głównie jazda do i z pracy oraz wyskok po sklepach czy zwyczajnie się przejechać. Mój motocykl to kawaski Ninja 250, a butów szukam typowo do poruszania się po miescie i czasem może jakiś wypad dłuższy rzędu 100-300km. gdzie prędkość maksymalna do 120-140km.

Wydaje mi się, że na Twoje wymagania dobrze sprawdzą sie tego typu buty. Raczej nie nastawiaj sie na buty poniżej kostki,to już ociera sie o delikatny masochizm.

Jest spory wybór tego typu obuwia z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ja korzystam z usług sklepu AMR Motors w Gliwicach i 4Ride w Katowicach na ul.Pokoju.

http://allegro.pl/tcx-x-square-buty-motocyklowe-rozm-37-gliwice-i5083058322.html

http://allegro.pl/tcx-buty-motocyklowe-x-square-sport-czarne-r-44-i5569815644.html

Tutaj nieco inna stylistyka, ale Forma ma tez obuwie z takiego gatunku jk podane powyżej. Mam już trzecią parę butów tej firmy i mnie one akurat odpowidają.

http://allegro.pl/forma-buty-trace-r-42-i5121184802.html

Te są dosyc ciekawe. Moja żona użytkuje buty utrzymane w tej samej stylistyce tyle, ze właśnie TCX. Bardzo sobie chwali....

http://allegro.pl/buty-sportowe-motocyklowe-shima-sx-2-r-44-szare-i5995835621.html

Oglądałem i przymierzałem też takie Modeki. Dosyć ciekawe...

http://allegro.pl/buty-motocyklowe-modeka-le-mans-roz-46-i5056787678.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze buty jakie mogę polecić to trampki lub adidasy do 100 zeta. Osobiście jeżdżę w czymś takim i doskonale się sprawdza i nogi nie śmierdzą. W mieście trzeba jedynie uważać na skrzyżowaniach aby jakiś pchający się i ślepy puszkarz nie przejechał nam po stopach gdy stoimy na światłach...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, marian65 napisał:

Najlepsze buty jakie mogę polecić to trampki lub adidasy do 100 zeta. Osobiście jeżdżę w czymś takim i doskonale się sprawdza i nogi nie śmierdzą. W mieście trzeba jedynie uważać na skrzyżowaniach aby jakiś pchający się i ślepy puszkarz nie przejechał nam po stopach gdy stoimy na światłach...;)

Takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. To już lepiej kupić "adidasy" z Lidla za 25 - bezpieczeństwo to samo, a cena 4 razy niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wicher napisał:

Wydaje mi się, że na Twoje wymagania dobrze sprawdzą sie tego typu buty. Raczej nie nastawiaj sie na buty poniżej kostki,to już ociera sie o delikatny masochizm.

Jest spory wybór tego typu obuwia z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ja korzystam z usług sklepu AMR Motors w Gliwicach i 4Ride w Katowicach na ul.Pokoju.

...

http://allegro.pl/buty-motocyklowe-modeka-le-mans-roz-46-i5056787678.html

 

Ha, dzięki za temat. :). Do AMR mam 300 m, do 4 rider z pracy ze 3 km, Modeką handlujemy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LBG napisał:

Takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. To już lepiej kupić "adidasy" z Lidla za 25 - bezpieczeństwo to samo, a cena 4 razy niższa.

Ups...nie wiedziałem że Kolega pokłada nadzieję na bezpieczeństwo w butach, napisałem więc w czym ja jeżdżę zarówno na litrowym ścigu jak i powiedzmy turystyku (FZS 600 Fazer ale za to z kufrem ;)). Rzecz jasna na niepogodę mam oprócz trampek, koszulki  szortów albo dżinsów (zależnie od temperatury) również wysokie buciory i kilka kurtek niemniej gdy jest ciepło to ubrał bym to tylko na tor albo gdybym miał wystąpić w cyrku. Adidasy z Lidla za 25 zeta to też wyjście bo w cenie którą zaproponowałem są 4 pary i jak się jedne zedrą lub zbytnio zakurzą to zawsze można wyrzucić i ubrać nową świeżą parę...<_<B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkel - wybacz ale opinia jest jak d..pa i każdy ma swoją. To że latam na motocyklach nie musi czynić mnie od razu kretynem myślącym że jeśli na ubieram na siebie torowych ciuchów plus kask za kilka tysięcy plus najlepiej narciarskie buty to będę od razu bezpieczny i nieśmiertelny. Mimo że motocykl ( a miałem ich wiele i nigdy słabe) zawsze traktowałem jako środek do szybkiego i przyjemnego transportu to przede wszystkim zwracałem uwagę na to aby było mi wygodnie. Dla mnie wygoda i dobre samopoczucie w czasie jazdy stanowiły zawsze podstawowy element bezpieczeństwa oraz dawały komfort po dojeździe na miejsce gdzie nie musiałem paradować jak głupek w upale zapakowany w skórzany kombinezon który strach rozpiąć i w buciorach jakbym prosto z nart przyjechał. Owszem, można a nawet trzeba ubrać odpowiedni strój na tor gdzie wywrotki i uślizgi po równej nawierzchni są na porządku dziennym ale na drodze teki strój jest o kant d..py rozbić i na południu Europy poznasz Polaka właśnie po tym jak jedzie w pełnym stroju torowym po ulicach. Na nagle pojawiającą się przeszkodę, krawężnik, drzewo nie pomoże nawet zbroja płytowa.

Accord- piszesz że marian to ,,znawca'' wszystkiego, ale marian ma w szafie ciuchy które już od lat są nie wyciągane bo zauważył że przegrzany, przyciśnięty ciężarem ciuchów człowiek szybciej się męczy i popada wręcz w otępienie a to jest gorsze od zdrapki. Jeśli zwłaszcza młody motocyklista ma na nogach trampki czy sandały a na grzbiecie koszulkę typu T-schirt to już każde uderzenie muchy, piekące ręce od łopoczących rękawków od silnego podmuchu przypominają mu na czym jedzie i jak szybko jedzie. To są bodźce mające prawdziwy wpływ na bezpieczeństwo a nie ciuchy bo ulica to nie tor, a normalny motocyklista nie wywraca się ot tak sobie by musiał w trakcie codziennej jazdy myśleć o zdrapkach czy o trumnie...

victory MP- niema byle by PISać . Żeby POtępić trzeba mieć stosowne argumenty. A tak na marginesie- mam pytanie: jaki wpływ na bezpieczeństwo użytkowników cruiserów i chopperów mają frędzelki na kurtkach i maszty z flagami?;):P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

accord- wiesz co- fajny gość z Ciebie i chyba postawię Ci piwo albo colę. Już myślałem że przeholowałem bo trudno mieć dobry dzień w Dzień Kobiet (dwie baby plus teściowo i obie trzy zmierzłe). Sorry że na Ciebie ,,siadłem''  bo ciuchy to temat rzeka i każdy ma prawo do swojej opinii a i tak zainteresowany kupnem butów Kolega kupi co uzna za stosowne:)...Teraz pozostaje kwestia umówienia się na wspólne ,,gwiazdorzenie'' w Chudowie abym mógł Ci obiecane piwo postawić, ale to dopiero jak będzie cieplej bo w koszulce i trampkach zmarznę a w ciężkiej kurtce i buciorach niebezpiecznie :D:P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
7 godzin temu, odyn napisał:

Też właśnie szukam czegoś na letnie dni, bo skórzane na wysokie temperatury nie zawsze dobrze się sprawdzają. Jak to u was wygląda?

Zainwestuj w coś takiego: https://moto-tour.com.pl/pl/products/buty-motocyklowe-gaerne-voyager-cdg-gore-tex-szare-129373.html

Fakt, trochę się cenią, ale pod względem ceny do jakości moim zdaniem powinny się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.