Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga! Jest PRACA!


4.BIKER

Rekomendowane odpowiedzi

4-BIKER

Producent odzieży motocyklowej, sieć dystrybucji akcesoriów motocyklowych w związku z dynamicznym rozwojem

Poszukuje do oddziału w

 

KATOWICACH

 

 

SPRZEDAWCY na ½ etatu w Salonie Firmowym

Szukamy MOTOCYKLISTY / MOTOCYKLISTKI !

 

Wymagania :

- dobra znajomość lokalnego rynku motoryzacyjnego

- znajomość tematyki branży motocyklowej

- mile widziane doświadczenie w obsłudze klienta

- łatwość w nawiązywaniu kontaktów

- obsługa komputera

- uczciwość

- chęć do pracy

- samodzielność

- niekaralność

-prawo jazdy kat. A

 

W zamian oferujemy :

- stabilne zatrudnienie

- możliwość rozwoju w dynamicznej i nowoczesnej firmie

- dobre wynagrodzenie

- pracę w miłej atmosferze

 

 

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres :

[email protected] , wraz z dopiskiem REKRUTACJA … miasto ….

 

Termin nadsyłania ofert upływa dnia 15-02-2016

 

Zapraszamy na www.4-biker.pl

 

ogłoszenie rekrutacja 2016 katowice 1,2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej dla emeryta lub kogoś z grupą inwalidzką.Albo jak w motohybryd 1 grosz od opisu wystawionej aukcji.Taka dodatkowa praca jak by ktoś chciał se dorobić....

Osobiście jestem za usuwaniem takich ogłoszeń.Tak jak w dziale giełda pisze się cena i dokładnie o co chodzi bo jak nie to do śmietnika.Są inne portale do takich anonsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, marian65 said:

:blink: Umowa zlecenie...czy to tzw umowa śmieciowa?

Dajcie spokój. Każdy musi jakoś żyć. Przecież ten polski pracodawca też musi za coś opłacić podatki itd. Jeszcze ta konkurencja z zachodu :/ Jak dadzą podatek na zachodnie firmy to się pewnie wszystko zmieni :D

Tak serio: Grzesiek popieram. W ogłoszeniu jest napisane: uwaga praca, więc jako oferta powinno podac się kwotę i rodzaj umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ktoś ma podawać rodzaj umowy i kwotę, żeby mu chętni do pracy bezrobotni bramę do firmy wywalili? Jak korzystające ze zwolnień podatkowych zachodnie firmy zatrudnią większość bezrobotnych to można będzie bez obaw podawać oferowany zarobek i rodzaj umowy...;)

luki- czyżbyś się nabijał z mojej nieznajomości nazewnictwa i prawa? Nie każdy Polak musi być po studiach (prawniczych):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, marian65 said:

luki- czyżbyś się nabijał z mojej nieznajomości nazewnictwa i prawa? Nie każdy Polak musi być po studiach (prawniczych):P

 

nic z tych rzeczy :D Ja się z nikogo nie nabijam :P Zwłaszcza z Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - macie racje, gdyby w ogłoszeniu było podane wynagrodzenie - ów pracodawca nie dałby rady wszystkich "przesłuchać"

A na poważnie - jeżeli ktoś zamieszcza ogłoszenie to uważam iz powinno zawierać pełne dane ofertowe niezależnie od rodzaju umowy czy wynagrodzenia;
tak aby każdy potencjalny zainteresowany miał rozeznanie w ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DANVIELD napisał:

Panowie - macie racje, gdyby w ogłoszeniu było podane wynagrodzenie - ów pracodawca nie dałby rady wszystkich "przesłuchać"

A na poważnie - jeżeli ktoś zamieszcza ogłoszenie to uważam iz powinno zawierać pełne dane ofertowe niezależnie od rodzaju umowy czy wynagrodzenia;
tak aby każdy potencjalny zainteresowany miał rozeznanie w ofercie.

 

nie zgadzam sie.

jesli ktos szuka pracy ,

a  ktos szuka pracownikow ,to najlepsza weryfikacja jest rozmowa dwoch osob.

i dla pracodawcy i dla potencjalnego pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, victoryMP napisał:

nie zgadzam sie.

jesli ktos szuka pracy ,

a  ktos szuka pracownikow ,to najlepsza weryfikacja jest rozmowa dwoch osob.

i dla pracodawcy i dla potencjalnego pracownika.

Owszem masz racje - tyle tylko że nieraz pracodawcy zachowuja się zwyczajowo jak oszuści. Ogłoszenie bywa kolorowe..
Zwykle dobór słownictwa sprawia wrażenie że oferta okazuje sie naciąganym bublem.
Na miejscu wychodzi że firma X korzysta z pośrednictwa pracy i jest np jedna z wielu która zalega z wypłatami i łamie prawa pracownicze.

Uważam aby nikogo nie urazić i nie rozczarować - przyszły pracodawca powinien byc transparetny już w momencie zamieszczania treści ogłszenia.
W tym momencie czytelnik (zainteresowany) wie na czym stoi i nie traci czasu (ewentualnie) jeżeli oferta nie jest dla niego interesująca.
Szanujmy się. Czołem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, victoryMP said:

bardzo mi przykro 

Wiem. Wolałbyś bananową republikę.

Rynek pracy powinien być rynkiem pracownika. Przy zarobkach bliskich najniższej krajowej powód jest prozaiczny: nikt nie chce, żeby konkurencja wiedziała ile płaci się pracownikom (łatwiej podkraść wykwalifikowanego pracownika wtedy), albo pracodawca nie chce wpaść, bo drugą połowę płaci pod "stołem".


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luki85 napisał:

 

Wiem. Wolałbyś bananową republikę.

Rynek pracy powinien być rynkiem pracownika. Przy zarobkach bliskich najniższej krajowej powód jest prozaiczny: nikt nie chce, żeby konkurencja wiedziała ile płaci się pracownikom (łatwiej podkraść wykwalifikowanego pracownika wtedy), albo pracodawca nie chce wpaść, bo drugą połowę płaci pod "stołem".


 

z calym szacunkiem ,ale nie masz doswiadczenia w zatrudnianiu pracownikow dlatego ci wybaczam.

Milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DANVIELD napisał:

Owszem masz racje - tyle tylko że nieraz pracodawcy zachowuja się zwyczajowo jak oszuści. Ogłoszenie bywa kolorowe..
Zwykle dobór słownictwa sprawia wrażenie że oferta okazuje sie naciąganym bublem.
Na miejscu wychodzi że firma X korzysta z pośrednictwa pracy i jest np jedna z wielu która zalega z wypłatami i łamie prawa pracownicze.

Uważam aby nikogo nie urazić i nie rozczarować - przyszły pracodawca powinien byc transparetny już w momencie zamieszczania treści ogłszenia.
W tym momencie czytelnik (zainteresowany) wie na czym stoi i nie traci czasu (ewentualnie) jeżeli oferta nie jest dla niego interesująca.
Szanujmy się. Czołem :)

oszusci sa wszedzie.

kolorowe ogloszenia?tak,dlatego ogloszenie powinno zawierac sama esencje,n.p:

,,zatrudnie slusarza w bytomiu,telefon ,,

najgorsze jest to ze przychodza potencjalni pracownicy ,ktorzy nie maja pojecia o slusarstwie,ale pierwsze pytanie to:ile bede zarabial.

sory ale nie chce mi sie za duzo rospisywac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) sam to przerabiałem. Młodzi, bez doświadczenia, bez nawet podstawowej umiejętności prawidłowej obsługi prostych narzędzi takich jak wiertarka, szlifierka przychodzą i na wstępie gadka o kasie. Miałem kilku i na żadnym tak naprawdę nie zarobiłem. Jeden "spawacz", miał pospawać pługi śnieżne, które robiłem dla jednego klienta. Owszem "pospawał". Tylko po czasie musiałem po nocach siedzieć w warsztacie i poprawiać bo "spawy" były nieprzetopione i pługi się rozpadały. W środku śnieżnej wtedy zimy.

Inny, twierdził, że zna obsługę podstawowych narzędzi, jest dokładny do milimetra. Okazało się, że nawet prostej blachy z dwoma otworami nie potrafił poprawnie zrobić. Do tego okazał się bumelantem i w środku sezonu, kiedy klientom zależało na czasie, postanowił sobie nie przyjść parę dni do pracy. A ja wtedy kur...a musiałem po nocach siedzieć i i kajać się przed klientami, że motocykl jeszcze nie gotowy.

Jeszcze inny dostał na papierze dokładnie rozrysowane co i jak ma pociąć. Przychodzę, patrzę a tu materiał za prawie 3tyś pocięty zupełnie inaczej, tak, że nic nie dało się już do tego zlecenia odzyskać. No to znowu szybko po materiał i zapier....ol po nocach, żeby terminu dotrzymać.

I żeby nie było, że za mało im proponowałem, bo zawsze od startu dawałem 10zł na rękę za godzinę z opcją późniejszej podwyżki i premiowania za dobrze wykonaną robotę. Niestety jak dotąd nie znalazłem jeszcze kogoś kto na tą dychę by zapracował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, victoryMP said:

z calym szacunkiem ,ale nie masz doswiadczenia w zatrudnianiu pracownikow dlatego ci wybaczam.

Milego dnia

Znamy się? Skąd wiesz kogo ja zatruniam, a kogo nie? Jak dzielę pracą i dobieram współpracowników? No i najwaźniejsze: jaki to ma związek z tym, że nie podaje się kwot przy ofertach?

 

7 minutes ago, CB1 said:

I żeby nie było, że za mało im proponowałem, bo zawsze od startu dawałem 10zł na rękę za godzinę z opcją późniejszej podwyżki i premiowania za dobrze wykonaną robotę. Niestety jak dotąd nie znalazłem jeszcze kogoś kto na tą dychę by zapracował.

Rozumiem, że płaci się tyle na ile kogo stać. Mamy taki, a nie inny kraj. Rozumiem. Ale wydaje Wam się, że za takie pieniądze przyciągnięcie fachowców ? 80zł dziennie co daje mniej więcej 1600-1800zł miesięcznie? Czy sami będąc fachowcami chcielibyście tyle zarabiać? Co do reszty wypowiedzi się zgadzam. Coraz trudniej o dobrego pracownika. Ci bardziej ambitni nie będą pracować za taką kasę więc wybierają inną drogę (a czasem kraj). I pomyśleć, że z roku na rok jest jeszcze gorzej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla spawacza jest to b. niska stawka..Słaby spawacz spokojnie za więcej znajdzie pracę.Kolega mówi że u nich w wielkim zakładzie dobrych jest tylko trzech.W dodatku czasy się zmieniają młodzież ma dwie lewe ręce i wymagania to będzie się pogłębiać.To taki zawód jak mechanik samochodowy-bardzo na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki zauważ, że mowa o młodych wręcz niedoświadczonych osobach a stawka była początkowa na okres próbny jak napisałem z opcją późniejszej podwyżki i uczciwego premiowania.

Też kiedyś byłem młody po szkole, choć zawodowe doświadczenie jakieś tam już miałem. W niejednej firmie pracowałem i zawsze na początku stawki były niższe.

Chciałem dać szansę jakiemuś młodemu człowiekowi po szkole, żeby wyszkolić go w fachu i mieć później rzetelnego fachowca. Takiego, który będzie samodzielny i odciąży mnie w pracy na rzecz choćby załatwiania prze ze mnie roboty, papierów, materiałów i negocjacji z klientami.

A 10zł/h, cóż wiele ludzi zarabia mniej i traktowani są tak na jakie traktowanie ja bym sobie nie pozwolił. A doskonale wiesz, że przy obecnych kosztach pracy, dając pracownikowi 1800zł na rękę w sumie kosztuje mnie to coś koło 3tyś zł. Dolicz do tego koszt mojego ZUSu, media takie jak prąd, materiały, narzędzia, to się robi niezła sumka, którą widzę tylko na papierze.

Celowo nie piszę o podatkach bo VAT i dochodowy tak doliczam do ceny usługi.

Wiadomo, że nie robi się tego dla przyjemności tylko dla pieniędzy. Ja nie jestem pazerny i bardzo chętnie płaciłbym po europejsku 7-8tyśzł/miesiąc. Powiedz, kogo było by stać na moje usługi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, CB1 said:

Luki zauważ, że mowa o młodych wręcz niedoświadczonych osobach a stawka była początkowa na okres próbny jak napisałem z opcją późniejszej podwyżki i uczciwego premiowania

Oki, źle to zrozumiałem. Jeśli mowa o przyuczeniu do zawodu itd. to stawka nie jest niska. Ale ja się już przyzwyczaiłem, że często niestety zarobię mniej niż młody. Bo takie przyuczenie kosztuje z rok czasu (traktuję to jak inwestycję). Uważam, że młody nie dostaje pieniędzy za pracę, tylko za chęci i lojalność. Ale w końcowym rozrachunku i tak się opłaca się :) Ale trochę to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nfs napisał:

Akurat dla spawacza jest to b. niska stawka..Słaby spawacz spokojnie za więcej znajdzie pracę.Kolega mówi że u nich w wielkim zakładzie dobrych jest tylko trzech.W dodatku czasy się zmieniają młodzież ma dwie lewe ręce i wymagania to będzie się pogłębiać.To taki zawód jak mechanik samochodowy-bardzo na czasie.

To było jakieś 3 lata temu, ale nieważne bo pisałem, 10zł w okresie próbnym.

Jeśli zgłosi się do mnie spawacz, który od strzału pospawa u mnie próbki magnezu, tytanu, miedzi, brązu i innych ciekawych stopów w miarę ładną i dobrze przetopioną spoiną, do tego różne elementy od cienkich blach po grube odlewy to wtedy jestem w stanie zaoferować współudział w dochodach rzędu 30% -40%

I nie wymagam przy tym certyfikatów na wszystkie metody.

Ale widzę, że troche OT się zrobił, więc trzeba pofolgować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.