Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rumunia 2016 przełom czerwca i lipca - szybki wypad


KOMMA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zeszłorocznym wyjeździe do Rumuni czuję lekki niedosyt, pogoda nam nie sprzyjała więc w tym roku chciałbym zrobić powtórkę. 

Tym razem jednak planuję szybki wypad tylko i wyłącznie Transalpina i Transfogarska. Tak okrojone po pierwsze z braku czasu, po drugie to co chciałem obejrzeć z atrakcji turystycznych zaliczyłem w 2015. Brakuje mi jedynie widoków z tych dwóch tras , które pokonaliśmy w deszczu i chmurach.

Plan jest na ostatni tydzień czerwca, 4 może 5 dni, szybki dolot na miejsce w pierwszym dniu ok. 1000km i tak samo ostatni dzień. Reszta to jazda na miejscu.

Resztę sezonu 2016  muszę niestety zarezerwować na inne sprawy.

Jeśli ktoś byłby chętny zapraszam.

Na razie: bmw r1200gs i honda Varadero 1000. 

W tym roku jadę bez plecaczka więc zastanawiam się nad opcją namiot, z możliwością spania przy trasie, tylko wtedy przy kąpieli w strumyku jajka z zimna będą się chować do d.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem parę lat temu na Transfagaraskiej koniec czerwca i była nieprzejezdna. Zasypali śniegiem wjazd do tunelu. Miałem trochę pecha, bo mnie wyprzedzili Ędurowcy i wjechali do tunelu przez furtkę. Tylko tam był wysoki próg no i moja CBR 1000F nie dała rady. Co prawda trzeba było minąć kupę śniegu 1 m od przepaści :), ale do furtki podjechałem. Niestety, Ędurowców już nie było. Wtedy dałem odwrót i szukałem noclegu w jakimś pensjonacie lub na kwaterach. Im dalej od tunelu, tym taniej. Na drugi dzień dojechałem do tunelu z drugiej strony. Ciekawym jest to, że Transalpina była 100% przejezdna już około 2 tygodnie wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że nad szutrami na tym wypadzie nie myśleliśmy, chcieliśmy lecieć na oponach typowo asfaltowych, na których za szutrach może być różnie :mellow:

Zawsze można jechać wspólnie, a na miejscu się rozdzielić.

Plan jest aby w pierwszym dniu dolecieć na miejsce w okolice miejscowości Sybin i tam mieć jeden punkt wypadowy. Zakwaterować się na 3 nocki i polatać dookoła.

Co do wyjazdu to raczej na 100% zmianie ulegnie termin, bo jakoś tak się przypadkiem stało, że w pierwotnym terminie mamy zarezerwowane wczasy z drugim kolegą chętnym na wypad. Najprawdopodobniej będzie to początek sierpnia ale wiadomo, jest jeszcze dość wcześnie na takie konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka. Moze sie spotkamy po drodze. Na forum Vstroma planujemy wyjazd w termnie 18-26.06. Na liście chętnych juz z 8 osob, ale pewnie jak zawsze komuś cos wypadnie. My jednak chcemy tez zahaczyć o inne atrakcje niż tylko te dwie górskie trasy

Pozdrawiam

Tomek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.