Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda na kolach ze Slaska do Holandi XVS1100


raczka100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zycze wszystkiego Naj w Nowym 2016r

mam zapytanie odnosnie przejazdu na kolach ok 1200 km i o technike przejazdu takim motorkiem,jezdzilem na malych odleglosciach i mysle o dluzszym odcinku.jakies porady co do ciaglej jazdy az do tankowania,czy miedzy nimi tez stawac i z jaka predkoscia (mysle 120-130km/h max) 

na co zwrocic baczna uwage przed taka trasa i co ewentualnie zabrac ze soba(oprocz kasy)

prosze o pomoc z informacja

planuje wyjazd jak bedzie cieplo :-)

Edytowane przez raczka100
brak terminu przejazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, DANVIELD napisał:

Na to czy nie zamarzasz ;)

Hej.nie teraz bo zima w PL.planuje jak ciepelko bedzie i lepiej sie rozgoszcze w NL i jakies miejsce Yadzi znajde i na auto.rzucilem zapytanie ,bo moze juz kto jechal taka trasa i poradzi co mam zabrac ,czy co zobaczyc przed wyjazdem w motorze jakie odcinki robic i czy tez ja dam rade sam hehe bo checi sa.

tu jest deszczowo teraz i ok10+ okolice Utrecht

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzić stan opon, stan hamulców, stan oleju,
nastepnie zabrac ze soba olej na dolewkę, 
Postoje zależa od Ciebie, kiedys jechałem z Mińska Mazowieckiego dragstarem po 100 kilometrach chciałem "stanąć"
Nastepnie gdybym nie musiał tankować to jechałbym bez problemu na slask.
Spokojnie na zbiorniku zrobisz 250 km.
Wykup sobie asistance bo opony nasz detkowe i reperaturka na niewiele sie zda.
Powodzenia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trasę z Holandii do Polski zaliczyłem w zeszłym roku. 1250 km. Wyjazd 7.00 w domu 22.00 litrowym Fazerem. Generalnie podróż bardziej nudna niż męcząca, bo z uwagi na odległość drogi boczne i podziwianie widoków odpada ( cały dzień autostradą ). Ja osobiście nie wybrałbym się na taką trasę Drag Starem. Mam taki motor i wiem, że nie jest tak wygodny jak się wydaje, turystykami robiłem kilkukrotnie trasy ok. 1000 km dziennie i wiem, że są dużo lepsze na takie wypady. Co do postojów to zatrzymujesz się kiedy musisz. Biorąc pod uwagę zasięg motoru to  co ok. 250 km. Jedno co mogę Ci doradzić to pamiętaj o tankowaniu, na autostradach odległości między stacjami czasami są duże w Niemczech w pewnym momencie nawet ok 100 km, jak zapomnisz zatankować to mogiła. Raz tak miałem, kumpel nie przewidział, że na autostradzie jego maszyna spali więcej i został na poboczu. Mieliśmy niemały kłopot. Co do prędkości to jedziesz tak, że by było wygodnie i bezpiecznie. Musisz pamiętać, że przed Tobą cały dzień jazdy a duża szybkość wymaga większej koncentracji i szybko męczy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajac na powaznie to jednak jest jakies wyzwanie te 1200km dla dragstara.W normalnym moto daje sie 180 przelotowa i jest to przejechane prawie 200 km w godzine.Dragstar normalnie bez meczenia ma przelotowa 80 do 100km/h wiec 12h jazdy dla niego to minimum.Bedzie to bardziej meczarnia niz frajda.Wiec ja bym sie nastawil na sporo odpoczynkow zbiegajacych sie z tankowaniem aby miec jakas radoche z tej drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisze wszystkim,dzieki za rade i mysle ze na pierwsza tak dluga trase to moze wezme przyczepke i zawioze,lepsza frajde bede mial na miejscu w NL gdzie sa widoki i fajowe waskie drogi :-)

motorek moj mi sie podoba i zonce tez ale nie gardzac moim widzi mi sie Gold Wings 1200-1500 albo cos w tym stylu na takie trasy.dzieki raz jeszcze kolegom i zycze szybkiego powrotu na drogi i spoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.