Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

yamaha fjr-1300 na ciepłym silniku nie odpala


mikolajmoto

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem ze swoją yamahą fjr-1300 odpala normalnie pracuje równo nie gaśnie podczas jazdy lecz jak pośmigam i ja zgaszę  silnik jest ciepły muszę czekać aż wystygnie bo nie mogę jej odpalić po wystygnięciu znowu odpala bez zarzutów co to może być za przyczyna że nie odpala na ciepłym pozdro MIKOŁAJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.12.2015 at 08:48, DANVIELD napisał:

zawory były regulowane?

DANVIELD zawory były regulowane w tamtym sezonie ale podjadę jeszcze raz na wiosnę  niech je wyreguluje.Dzisiaj wymieniłem świece bo myślałem że to mogą być świece odpalam motor przepaliłem je około 30min wszystko oki pracuje normalnie ale nie wchodzi na obroty dochodzi do 4tyś i dalej nie idzie manetka do końca otwarta co to może być za przyczyna bo już mi ręce opadają dzięki za odpowiedź pozdro MIKOŁAJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ADRIAN i LUKI 85  DANVIELD  za rady ale powstał następny problem nie wchodzi na obroty do 4tyś normalnie potem nie idzie dalej obrotomierz stoi w miejscu choć manetka jest do końca otwarta tylko wymieniłem świece na nowe NGK takie jakie były stare co teraz robić ?pozdro MIKOŁAJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obroty idą do 4tys, manetka odkręcona, ale obroty nie idą wyżej? Chodzi mi o to, czy czasem tylko wskazówka nie stoi w miejcu, a po silniku słychać jak ciągnie? Wygląda to na zawory, ale po sezonie nie powinny być tak rozregulowane (jeśli były robione). Co do wcześniejszej usterki (czyli nie dało się na gorącym odpalić) to znajomy miał przerwaną jakąś wiązkę kabli (myszki przegryzły, albo inne gryzonie).

I jeszcze jedno: a chodzi ci silnik na wszystkie cylindry? Czy to raczej takie głośne klupanie? I czy na ssaniu obroty podciągniesz wyżje niż te 4tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w tym wypadku czy sa jakies "błędy"? Może to byc TPS - obstawiam ze jeżeli jeździsz dośc czesto w określonym zakresie obrotów to poprostu ma problem ze stykiem - spotkałem sie juz z tym że potrafił motocykl miec dziurę w obrotach własnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki85 obroty idą do 4tyś manetka odkręcona do końca i obroty nie idą wyżej zgadza się silnik nie ciągnie jest słaba brak mocy nawet się przejechałem i jest to samo przewód raczej nie jest przerwany bo na starych świecach była moc.Na ssaniu mam obroty 2,5 do 3 tyś potem automatycznie się wyłączają ni  nie daje więcej same opadają do 1000 obrotów niema ręcznego ustawiania ssania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DANVIELD napisał:

po pierwsze w tym wypadku czy sa jakies "błędy"? Może to byc TPS - obstawiam ze jeżeli jeździsz dośc czesto w określonym zakresie obrotów to poprostu ma problem ze stykiem - spotkałem sie juz z tym że potrafił motocykl miec dziurę w obrotach własnie z tego powodu.

DANVIELD komputer nie pokazuje mi żadnych błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.