Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Bali 100 ciężko odpala


Jingsow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Na początek chciałbym napisać,że moja wiedza jest dość uboga jedynie oparta na internecie,własnym doświadczeniu itp. ale postaram się opisać problem jak najlepiej.

Mianowicie honda na zimnym silniku nie chcę odpalić ze startera.Słychać,że rozrusznik kręci ale nie odpala.Jedynie co można zrobić to przy pomocy kopniaka parę razy kopnąć potem odpali ale z tym też jest różnie bo jak za mało się pomacha kopniakiem to odpali na niskich obrotach i przy dodaniu gazu gaśnie.Jak wystarczająco dużo dostanie paliwa przy użyciu kopniaka to już odpali i jest w porządku.Znajomy,który się tym zajmuje mówi,że świeca jest w porządku,gaźnik też.Mówił coś o pompce ale powiedział,że nie będzie się w to bawił za dużo roboty -_-.Ssanie wydaję się w porządku bo po odpaleniu lekko koło się rusza(chyba tak powinno być nie?). Da się coś z tym zrobić czy już lepiej nie kombinować tym bardziej,że to nie jest nowy model ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym  ustawienie zapłonu, stan rozrusznika i akumulator. Skoro z kopki pali to możliwe że rozrusznik zbyt leniwie kręci, a jak NFS wspomniał może być słabe ciśnienie sprężania - przy dwusuwie wymiana tłoka, pierścieni, i cylindra ( możliwe że da się zrobić szlif cylindra to nie będzie trzeba nowego)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto mam od brata który dbał póki jeździł potem był garażowany.Akumulator jest dobry był wymieniany na nowy zanim został garażowany co do rozrusznika jest wzięty od peugota bo coś tam wspominał,że go wymieniał.Kompresje też sprawdzał(tzn mechanik przy nim sprawdzał) i mówił,że jest w porządku tak jak wspomniałem dbał, tylko teraz wyjechał za granice i trochę późno mi o tym moto powiedział,że już nie będzie jeździł :P

Jak dobrze pamiętam to mowa była o pompce paliwowej.

Możecie coś więcej napisać na temat tego modułu oraz gaźniku.W sumie też przydała by się informacja ile mniej więcej kosztuje taka operacja.Jak zobaczyłem z ciekawości części to się za głowę złapałem ile by mnie kosztował remont,niezłą mi skarbonkę zostawił :P

A jeszcze zapomniałem dodać.Gadałem z nim przez internet wspomniał,że na początku lał czystą benzynę bo to 2t więc ma dozownik ale z tego co sprawdziłem wlana jest teraz benzyna z olejem tłumaczy się,że to na lepsze smarowanie silnika a to mu nie mogło zaszkodzić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szanse abyś to sam naprawił są zerowe.Proponuję dogadać się np. z Owcą lub jakimś mechanikiem kiedy i za ile może ogólnie spojrzeć na sprzęta plus musisz go jakoś dowieść.

Może wystarczą regulacje a jak głębsza naprawa to będziesz znał kwotę.

No i potrzebujesz pogadankę z mechanikiem co jak gdzie się wlewa,jakiej marki w jakich ilościach,ogólnie o co tam chodzi.

Innej opcji nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dowiezieniem nie będzie problemu bo tak jak w temacie on odpala tylko,że trzeba się przemordować żeby odpalił, nagrzał się i można hulać.W trakcie jazdy nic nie przerywa,jedzie się całkiem dobrze.

Dzięki za odpowiedzi jeszcze bardziej mnie nakierowaliście.Tylko mógłbyś trochę o tym module napisać bo ciężko zrozumieć czy tam nie potrzebnie wstawiłeś ,,i'' i nie powinno być moduł zapłonu? Pytam bo o tym pierwszy raz słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj pogoda była ładna więc zerknąłem na parę innych rzeczy.Rozkręciłem ten filtr powietrza,gąbka nie dość,że cała zasyfiona to do tego już pęka.Kolejna sprawa co mnie trochę zdziwiła to podczas odpalania skuter stał na nóżce i był pochylony w lewą stronę i ciężko palił.Dzisiaj pochyliłem go w prawą opierając się nogą o dziwo było łatwiej go zapalić może mi to ktoś wytłumaczyć racjonalnie? Może to był przypadek? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.