Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

To się nazywa kradzież na bezczelnego. Tylko obstawy im brak (jak mi się wydaje). Podobną sytuację miałem kiedyś w Katowicach tyle że z Cyganem (ten miał obstawę). Idąc obok starego dworca chyba ulicą Stawową poczułem szarpnięcie- cygan chciał mi zakosić torbę, Pasek wytrzymał-  złapałem drania i raz  dwa obiłem mu mordę (byłem młodszy, a może cygan był d*pa... ;)). Po przejściu kilkudziesięciu metrów zauważyłem że zewsząd zaczynają mnie otaczać cyganie- wychodzą z bram, idą uliczką z obydwu stron...Musiałem się migiem ewakuować bo nie wiadomo czy nie zarobił bym kosy...Taka sama sytuacja czeka nas z arabami. Na razie jak widać nie są tak zorganizowani i działają w pojedynkę lub w małych grupkach ale gdy się zorganizują to na widok araba bezpieczniej będzie od razu wyjąć i oddać mu portfel ew pasożyta zastrzelić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest wyjście tylko ludzie są dziś leniwi : wystarczy zamiast szybkich leków zacząć sie leczyć tradycyjnie, przeziębienie nie szczepionką na grypę, która może jest dobra ale na wirus sprzed roku, a walnąć setkę spirytu i do łóżka, zamiast McD trzeba by coś czasem ugotować a wcześniej kupić na targu a nie w Lidlu ... i pare innych rzeczy trzeba by wrócić do podstaw, wtedy takie artykuły można czytać jako ciekawostka a nie ostrzeżenie... sami ludzie są sobie winni, także to raczej nic nie da takie wklejanie, bo jak ktoś chce schudnąć to schudnie i znajdzie sposób żeby zrobić to z głową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda, w międzyczasie matka ojciec w wieku 60 lat idą do nieba, bo "rak to dziś nieuleczalna choroba", potem sama umrze na raka, na koniec i tak nie bedzie wiedzieć czemu...  kazdy ma swój wybór, ale w tej sytuacji to przynajmniej Lidl i Biedronka zarobi, i GlaxoSK zarobi, państwo tez zarobi bo składek przecież nikt ci nie zwróci ;) - haha czysty patriotyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03159-PEKAO-czyli-kura-znoszaca-dla-Wlochow-zlote-jaja.htm
Kolejny przykład wydojenia pieniędzy od obywateli a nastepnie odsprzedanie akcji z zyskiem.

Czy nareszcie bedzie spokój z KODziarstwem?
http://niezalezna.pl/83281-schylek-alimenciarza-i-propagandystow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno Parlament Europejski debatował nad ustawą mającą jeszcze bardziej ograniczyć obywatelom prawo do posiadania broni palnej. Terrorysta nie potrzebuje jak widzimy nawet broni bo dla niego bronią jest wszystko a bandzior już broń ma. Niestety nasze rządy tak panicznie boją się swoich obywateli że odbierają im prawo do obrony siebie i swoich najbliższych. Normalny rząd dostrzegł by szansę w tym że obywatele za własne pieniądze chcą kupić pukawki, że nie trzeba ich będzie szkolić w wojsku przez kilka miesięcy bo się sami wyszkolą a w razie potrzeby nie dosyć że będą bronić sami siebie to jeszcze będą stanowić swego rodzaju armię wyposażoną i wyszkoloną prywatnymi środkami obywateli i gotową do walki w obronie kraju. Niestety nie mamy normalnych rządów ani w Polsce ani w UE i niedługo będziemy zdani na łaskę lub niełaskę terrorystów, bandziorów lub nawet najeźdźców...Terrorystów zresztą zami nam sprowadzą na kark...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian uważam ze gadasz głupio, sam fakt posiadania broni nie czyni cie przecież bezpiecznym, moim zdaniem jest wręcz odwrotnie, bo tylko prowokuje do jej noszenia i wymierzania sprawiedliwości każdemu, kto wyda nam się podejrzany, juz widze te tabuny prawych obywateli goniących bandziorów pod każdym sklepem, w jednej łapie spluwa a w drugiej nadpite piwo... nie dorośliśmy do posiadania broni i nie umiemy się z nią obchodzić, mężczyźni nie idą już do wojska, nie ma kto uczyć obsługi z bronią i nie ma się komu uczyć, bo ci co chcą to wiedzą jak to zrobić... nie umieją nauczyć ludzi jeździć chociaż drożej to kosztuje, to juz widze jak nauczą ludzi strzelać, nie jesteśmy USA gdzie jest tradycja noszenia broni palnej ... nie mamy kasy na szkolenia ludzi z zakresu wojskowości bo u nas jest to w ogóle inaczej zorganizowane, nie wiem ale ja tego nie widze, nawet jesli byłbym "za" uprawnieniami do posiadania broni to my do tego nie dorośliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka analiza sytuacji.. czy to nie dziwne że po zamachu w Nicei - policja po zastrzeleniu terrorysty odchodzi z miejsca zdarzenia?



Co do Turcji.. czy to nie dziwne zdarzenie? Kim sa owi "puczyści"? chrześcijanami? Druga rzecz.. pozostali puczyści maja sie poddac .. i ponieść kare (śmierci?!?)
Może tam trzeba wysłac komisje wenecką i dziennikarskich podpalaczy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker-broń palna jest tylko narzędziem i jedna drugiej nie jest równa. Zwróć uwagę na zamach we Francji- zamachowiec nie potrzebował broni palnej bo na dobrą sprawę każdy przedmiot można wykorzystać jako broń i wykorzystać przeciwko drugiej osobie. Każdy ma w domu nóż, kamień pod nogami czy może wykorzystać np rozbitą butelkę by kogoś zabić, a jednak nie zabijamy się przy każdej okazji. Broń palna nie jest sobie równa i nie koniecznie powinna być dostępna w wersji krótkiej czy automatycznej ale długa czy np. śrutówka z zakazem wynoszenia poza teren posesji by wystarczyła. Takiego czegoś nie da się wsadzić za pasek i niepostrzeżenie użyć a niewielki zasięg wystarczył by do obrony proporcjonalnej do zagrożenia (z daleka śrut wejdzie pod skórę, z bliska urwie np nogi)...W Stanach w ogóle nie trzeba zezwolenia na np dubeltówkę czy pompkę. Wielu z nas dostaje do rąk przedmioty niebezpieczne i momentalnie zmienia swoje nastawienie do życia-np motocykl którego używa ostrożnie aby nie zrobić sobie ani innym krzywdy a zarazem uczy się nim posługiwać tak aby móc wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje. W przypadku broni wystarczyły by niekaralność i badania np takie jakie mają myśliwi i wszystko było by O.K. Śrutówka nie jest może idealną bronią do rozpowszechnienia bo nie da jej się zidentyfikować po pocisku (śrut) ale każda inna broń jaka trafia legalnie do użytkowników jest przestrzelana i widnieje w ewidencji więc bardzo łatwo jest złapać kogoś kto jej użył nieprawidłowo, a to sprawia że taka pukawka bardzo rzadko jest wykorzystywana do celów przestępczych. Problem nie leży jednak w broni i obywatelach lecz we władzach które zbyt mocno się boją bo wiedzą że są nie w porządku wobec tych którzy ich wybrali...Społeczeństwo jednak powinno dysponować czymś do obrony osobistej i kraju zwłaszcza przy tak niedofinansowanej armii i niewydajnej policji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DANVIELD napisał:

Szybka analiza sytuacji.. czy to nie dziwne że po zamachu w Nicei - policja po zastrzeleniu terrorysty odchodzi z miejsca zdarzenia?

 

 

czekają na saperów, bo ciężarówka może być jedna wielka buuumba? otwarcie drzwi spowoduje wybuch...

marian - sorry ale nie zgadzam się z tobą, bo nie mówimy o dubeltówkach czy śrutówkach (akurat to można kupić na większości targowisk), tylko o broni np. półautomatach, my Polacy mamy kurewską fantazję i każdy chce być jak Rambo albo przynajmniej BrudnyHarry, szczególnie po piwie, no stary weź sobie popatrz wśród sąsiadów i potem pomyśl czy każdemu z nich dałbyś broń do ręki? kurwa łuk nie wiem czy bym pozwolił zmontować a co dopiero zwykly np. rewolwer ... nie, broń nie dla nas i ja osobiście ciesze sie, ze jej nie mam, tu trzeba inaczej myśleć i gdzie indziej się zabezpieczać, a nie każdemu idiocie pozwolić legalnie kupić giwere, np chociazby wprowadzić z powrotem szkolenie wojskowe, które kiedys nawet na studiach było obowiązkowe i nie ograniczalo sie do 2-3 dni biwaku na pologonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mysleć, bo do tej pory sie przyzwyczailismy ze samochód-pulapka albo plecak w metrze najlepiej jeszcze na plecach jakieś młodej kobiety, a tu jak już widać nie potrzeba wybuchu zeby zabić kilkadziesiąt osób.

we Francji ostatnio co chwila coś sie dzieje, moze oni juz nie reagują jak my? bo chyba nie myslisz, ze ktos z policji to wspólorganizował albo wczesniej wiedział? zreszta nie wiem, 11 wrzesnia WTC tez ma kilkanaście teorii i tak naprawde kilka z nich wydaje sie sensowne mimo że są diametralnie różne, nie dowiemy sie prawdy a to co sobie tu pogdybamy to nasze, mozemy tylko wyciągnąć jakieś wnioski dla siebie jak np. im mniej ciapatych tym mnie kłopotów albo możemy sie zastanawiać nad uszczelnieniem granic póki nie jest za późno?

ja z gruntu nie jestem rasistą, bo to nie jest niczyja wina, ze jest czarny czy czerwony, ale moze trzeba jednak coś pomyślec i starać sie wymóc na władzy, zeby jednak myśleli wczesniej a nie później, na razie rządzi PiS więc w tym względzie mamy raczej być spokój, ale jak długo bedą rządzic?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker- śrutówka to nie wiatrówka lecz pukawka o gładkich lufach na ładunki śrutowe lub ołowiany (miękki) pocisk tzw brenekę np dubeltówka,,pompka'' automat śrutowy.

Polityka to temat rzeka- zaroz bydzie haja ;). Myślę że problem terroryzmu nie leży w mentalności arabów lecz w sytuacji w jakiej ich postawiono. Tym ludziom najechano kraje, zburzono domy, zabito na własnych podwórkach żony, dzieci i rodziny a na koniec umożliwiono wjazd do krajów prześladowców (z wyjątkiem głównego sprawcy ich niedoli). Nie dziwi mnie więc chęć zemsty jaką pałają muslimy. Co najgorsze dla zwykłych ludzi to Arabowie wiedzą że nie mają czym zniszczyć czołgu i że zginie ich przy tym bardzo wielu, a do polityków nie mają dojścia więc wymyślili że najmniejsze straty przyniosą ataki samobójcze. Zamiast wielu oficjalnie walczących z bronią w ręku wybierają jednego i wysyłają na śmierć by pociągnął za sobą wielu żołnierzy czy cywilów. Najwyraźniej mają nadzieję że organizując ludziom w Europie takie życie jakie mają u siebie ci wpłyną na swoje rządy by ich wojska wycofały się z krajów arabskich. Ciekawe jest dla mnie komu zależy na destabilizacji sytuacji w Europie że wbrew logice zezwolił na masowy napływ ludności arabskiej (w tym tej szukającej zemsty). Odpowiedź nasuwa mi się sama- tym którzy wywołali wojnę z Arabami a obecnie nie wpuszczają żadnego z nich do siebie mimo gigantycznego i rzadko zaludnionego kraju jaki posiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, marian65 napisał:

becker- śrutówka to nie wiatrówka lecz pukawka o gładkich lufach na ładunki śrutowe lub ołowiany (miękki) pocisk tzw brenekę np dubeltówka,,pompka'' automat śrutowy.

 

zeby wyczerpać temat to wiatrówka na co jest tak dla ścisłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker- nie wiesz? Wiatrówka jest na wiater :P.  A ściślej mówiąc wykorzystuje do miotania pocisków sprężone powietrze które jest sprężane nad tłokiem napędzanym sprężyną (jak pompka do roweru), przez powietrze sprężone w stałej butli za pomocą pompki lub w naboju jak do syfonu (CO2). Bywają konstrukcje kombinowane-nabój+tłok. Są konstrukcje jedno i wielostrzałowe, długie jak karabin i krótkie w kształcie pistoletu z lufą gwintowaną lub nie i o różnych sposobach ładowania oraz o różnych kalibrach. U nas najczęściej występuje kaliber 4.5 mm a pociski mają kształt kieliszka bądź kulki (śrutu) i dopuszczalną energią jest 17J (bez zezwolenia). Oczywiście są i większe wiatrówki np o kalibrze 12,5 i energii 240J . Są to zabawki na klasyczne lecz lżejsze pociski i są stosowane m. innymi do polowania (ale nie w Polsce). Dla porównania pociski z broni myśliwskiej mają energię 1900 do ponad 2000J a z kałasza mają energię 1991 J . Przykładem broni śrutowej - palnej może być policyjna ,,pompka''  Mosberg  12/70 lub 12/76 (patrony amerykanske) lub dubeltówka myśliwska strzelające wiązką śrutu do 250 szt. zależnie od kalibru i grubości śrutu. Podany kaliber to kaliber wg wagomiaru a nie w mm czy calach a druga liczba to długość łuski. Policjanty z takiego czegoś mogą cię zdmuchnąć z motonga gumowym śrutem (9 kulek/9mm) lub gumowym pociskiem (odpowiednik breneki)...Noo chyba że użyje loftek (np 9mm 9 szt w ładunku) by cię ukatrupić na ponad 100m jak trafi lub breneki by rozwalić ci silnik...

Sorry że zanudzam ale Kolega chciał liznąć mojej bezkresnej wiedzy...;)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker - Ty mie załomiesz! :angry: Niy na śrot ino na luft. Nie patrzy sie co z ruły wyleci ino co go wyciśnie- sprężone powietrze czy energia gazów prochowych....Śrutówka to giwera zaliczano do broni palnej z której leci masa śrutów (z 12 28 gr) albo ołowiany pocisk a lufbiksa to pneumatyk tyle że może strzelać pojedynczym śrutem lub większe kalibry pociskami jak karabin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zabawkach, miałem kiedyś 9mm gazówkę ale miało to scaloną amunicję z plastikowym zasobnikiem w łusce zamiast pocisku a więc działało jak broń palna (zamek cofany poprzez odrzut).W momencie strzału nacięty na krzyż zasobnik pękał i gazy prochowe wypychały gaz na kilka metrów do przodu ( o ile nie było wiatru). Zabawka wkurzająca bo gdy zamek się cofał to część gazu wylatywała wraz z łuską i piekło w oczy, a jak ręką w której to to trzymałeś przetarłeś twarz to paliło jak ogień. O ile wiem są jeszcze gazówki z zasobnikiem gazu (butla jak do syfonu)ale czy wspomagają go gazy prochowe tego nie wiem nigdy czegoś takiego nie miałem...

Mom pomysła- załóżmy kółko militarne czy miłośników broni zanim admin nos pogoni...B) Aha - z lufbiksy kal 9 czy 12 mm dostaniesz w rzić pociskiem jak z karabina,a z takij 4,5,mm, (jak z odpustu) kieliszkowym śrutem albo takim w kształcie kulki...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.