Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Grecja 2016 - maj lub czerwiec


AdamGliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Wstępnie planuję na maj lub czerwiec 2016 wyjazd do Grecji. Pomysł jest taki, poprzez Austrie do Wenecji, na prom i do Patras, Trochę po Grecji i przez Albanię , Bośnie Hercegowine lub przez Bułgarie i Rumunie do PL. Czas nie wiecej jak 10 - 12 dni. Spokojnie nic na czas. Termin do ustalenia, jest dużo czasu.


Pozdrawiam


Adam


Gliwice


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Coś tam planowałem w tym terminie ale dopiero tak na luźno. Też myślałem o Grecj, tylko wyjazd z Zawiercia przez: Czechy, Słowację, Węgry, Serbie, Macedonię i Grecję. Przystanek w Waterlandzie koło Salonik na cały dzień z noclegiem. Dalej do Kalikratii na półwyspie Chalcydyckim, trzy, cztery noclegi na miejscu po czym powrót przez Albanię, Czarnogórę do Chorwacji. Zwiedzanie Dubrownika, rejs z Orebicia na Korculę na trzy dni. Potem powrót Magistralą Adriatycką ( 8 ) na Istrię do Puli. Trochę zwiedzania, plażowania, koniecznie odwiedzienia praku krajobrazowego Kamniejak i powrót do domu. Wyjazd na 14-17 dni. Jedziemy z żoną. Motocykl KTM 990 Adventure 2012. Prędkości raczej podróżne czyli tak do 130km/h.

Jak coś to pisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, w tym roku przejechałem podobną trase byłe w w czerwcu na Bałkanach. Ponizej masz link do kilku zdjeć z wyjazdu. Jeźdze GS 1200/2012. aby poogladać, zobaczyć coś w Alpach później Wenecja w Austrii i później dwa dni pospać na promie. ale wszytko jest do obgadania..nie ukrywam zę trzy tygodnie nie wyrwę. max dwa.

http://www.motocykle.slask.pl/index.php?/topic/135321-ba%C5%82kany-4-19-czerwca-2015-plskhhrbihsrbhrsloaczpl/

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, fajne zdjęcia :)

Wszystko jest do uzgodnienia. Jeśli by wam pasowało to bardziej by mi odpowiadał czerwiec. Trasa też do uzgodnienia. Jest dużo czasu. Zawsze możesz przyjechać na motongu do knajpki w Podzamczu ( Ogrodzieniec ) na kawkę w celu obgadania trasy. Zawsze tam pełno motocyklistów ze Śląska. Czasowo może być krócej, i tak zawsze biorę te 15 dni urlopu tak więc zostanie latanie po Jurze lub Beskidzie Śląskimm :-)

Jak coś to pisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wstępnie planuję na maj lub czerwiec 2016 wyjazd do Grecji. Pomysł jest taki, poprzez Austrie do Wenecji, na prom i do Patras, Trochę po Grecji i przez Albanię , Bośnie Hercegowine lub przez Bułgarie i Rumunie do PL. Czas nie wiecej jak 10 - 12 dni. Spokojnie nic na czas. Termin do ustalenia, jest dużo czasu.

Pozdrawiam

Adam

Gliwice

Adam nie zebym sie czepial ale 10-12 dni na taka trase to jest naprawde gonitwa! no chyba ze w planach masz tylko jechac,jechac,jechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie oceniam to na dwa tygodnie, w czerwcu 2015 przejechałem 4800 km po Bałkanach miałem na to 11 dni. Dwa tygodnie nic wiecej nie ugram z żonąi i szefem w firmie. 15 dni z czego 2,5 na promie. cóż jak pisał klasyk "... Bo droga jest celem...."

adam

Cześć,

Czasowo można się dogadać. Jestem skłonny na wyjazd z większą przewagą jazdy :) I tak zazwyczaj biorę 15 dni urlopu ( 3tyg ), resztę wolnego najwyżej przeznaczę na Bieszczady lub coś podobnego. Masz sprawdzone jakieś noclegi? Co byś ewentualnie powiedział na dojazd do Wenecji, dalej prom do Puli na Istrię. Zwiedzanie Puli, amfiteatru, wysp Briuni Parku Narodowego Kamienjak z wypadem do Rovinji? :D Dalej na Rijekę i do końca Chorwacji Magistralą ( 8 ). Zawsze można zawinąć na jeden dzień na Korculę ( prom pływa co chwilę z Orebicia ). Zwiedzić stare miasto na Korculi??? Potem przez Czarnogórę, Albanię i do Grecji. powrót przez Bułgarię, Rumunię, Węgry itp. Kiedyś podobną trasę robiłem tyle że samochodem tak więc coś tam wiem. Jak coś to pisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ukrywam że Chorwację widziałem już kilka razy i chyba wystarczy. chciabym ten czas poświęcić Austria/Grossglockrer, Włochy /Wencja no i ... Grecji/Pelopenez,Korynt, Meteory i powrót przez Bułgarie/Wybrzeże, Rumunie/Transfagaska, Transalpina. Malowane Kościoły i Wesoły Cmentarz. Noclegu nie mam upatrzonych. Moje skromne doświadczenie dluższej trasy podpowiada mi ze nie ma to sensu. Leje deszcz, pogoda kicha albo poznajesz super towarzystwo na kempie to.... "niech żyje bal.." , a jest super słoneczko to trzeba kręcić kilometry bo szkoda czasu. Planuje to realnie przed sezonem wiec nie ma praktycznie problemu ze spaniem. Tak jak na Bałkany planuje zabrać namiot i kuchenkę tak wiec jakby co to "dzikus" też się zdaży.

Jest dość czasu ,mozę jeszcze ktoś się zainteresuje, moze pojawi się "trzecia słuszna droga" ... tak patrzyłem wczoraj wieczór na mape . ominać Austrie i Włochy, prom (ten odcinek zostawić na inna okazje) pojechać wprost z PL do Albanii przez Serbie dalej do Grecja ... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

na chwile obecna nie mam zadnego janego planu . ale też nikt nie chial jechać....to oczywiście nie zmienia istoty sprawy ze planuje wyjazd.

Nie maiłem czasu aby nad tym posiedzieć już konkretnie jakby co to na widomośc dam Ci maila do siebie to sie spiszemy ewentualnie co terminu i trasy. Na poczatek maja na dziń lub dwa wybieram się w Sudety i dolny ślask aby motorek rozruszać, tak wiedz moglibyśmy pojechaći obgadać temat

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Finalnie Grecja "....poszła do szuflady..." ale byłą Rumunia ... Rumunia Lipiec 2016: Satu Mare, wesoły cmentarz, malowane kościły, Polska Bukowina, Kaczyka, wąwóz Bikaz, Sighisoara, Braszów, Bran, Transalpina Transfogarska, Oradea.. Razem 3273 km w osiem dni. było super, super pogoda, fantastycznie gościnni ludzie, zdecydowanie polecam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Kraj, Ludzie  i klimaty ,.,,. ale trzeba myśłec coś na 2017 w maju pierwszy weekend mam zajęty. Ale w lipcu moze powtórzę Bałkany z 2015 było extra. byłem sam dwa tygodnie = 4800 km... 

myśłałem też o Trasie Wegry , Serbia ( byłem w tym roku na trzu dni w sierpniu) i  pojechac dalej do Albanii i wrócić taka sama trasą (czyli tak naprawdę Serbia i Albania). 10 -14 dni. ale to plany ....

No chyba ze otworzę szufladę i zobaczę tam realne Grecję .....

Adam

Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.