Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Decha


harmonista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział ale lepszego nie znalazłem...

Pogoda jak na razie OK ale sezon nieubłaganie się kończy...

a zaczyna się nowy zimowy :) zawsze chciałem nauczyć się jazdy na desce ale zawsze była jakaś wymówka żeby odwlec to o kolejny rok... ale nie tym razem!

Razem ze szwagrem szukamy osoby, która wprowadzi nas w temat i nauczy podstaw. Poszukuję najlepiej kogoś z forum (ewentualnie polecaną osobę) do nauki jazdy na desce. W temacie jestem zielony. Nie mam sprzętu ani doświadczenia. Za to chęci są duże. Nie musi to być instruktor z papierami ale trochę cierpliwości na pewno się przyda :)

Myślałem o jakimś kilkudniowym wypadzie (w sprawie terminu i miejsca jestem otwarty na propozycje). Co do gratyfikacji to myślę, że się dogadamy. Czy to będzie stawka godzinowa, czy opłacenie pobytu... kwestia ustalenia.

Info najlepiej na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ja co prawda tylko się staczam po stoku, ale dam jedną radę jak chcesz dobrze śmigać polecam własny sprzęt a przynajmniej buty ;)

Bardzo ważne jest aby noga w nich nie latałą inaczej nie masz kontroli nad deską ! ;)

Ja kupowałam tutaj: http://www.snowboard-online.pl/buty-snowboardowe/?order=price

ale w KTW jest też jakiś sklep xsport.pl chyba i tam też mają rzeczy dobrej jakości po odbiżkach.

Możesz się tez pokusić o poszukanie używek, które ktoś założył 2-3 razy, nie powinieneś mieć z tym problemu.

Dokładnie jak kolega mówi, buty muszą być dobrze dopasowane, bez tego masz zerową kontrolę nad deską w tym momencie nawet technika Cię nie uratuje ;-) a do tego możesz się ponaciągać.

Co do deski, spokojnie możesz iść do komisu i kupić jakąś już z wiązaniami, ewentualnie ją odnowić, najczęściej możesz to zrobic tez w komisie. Jeśli chcesz popróbować kilka dni, to możesz tez wypożyczyć.

Polecam tez od kogoś pożyczyć takie gatki żeby sobie tyłka nie poobijać i może na początek nawet jakieś miękkie ochraniacze na kolana. To były części jakie miała sine ;-P

No i ciuchy, zapewniające swobodę ruchów, dobrze by nie przemokły, nie ubieraj się też za ciepło, bo na desce się dużo ruszasz. Ja w ciuchach snowboardowych mam cieplutko, ale jak w tym samym stroju pojadę na narty to zawsze zmarznę jak pies ;-P

Powodzenia, nie daj sobie wmówić, że narty lepsze!!! A jak już będziesz na desce umiał stać, to spróbuj świeżego śniegu ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mojej strony, możemy się kiedys umówić na wyjazd kilkugodzinny na Czarny Groń miejscowość Rzyki i myślę że będziemy mogli Ci co nieco wytłumaczyć :)

No i moje zdanie jest takie jak twoje, nie warto od razu kupować sprzętu za grube hajsy bo jak Ci nie siądzie ten sport to kasa wyzucona w błoto, i po to są wypożyczalnie, natomiast jeśli chodzi o ciuchy to kurtka i rękawiczki Ci się zawsze przydadzą a jeśli chodzie o spodnie to polecam najtańsze z Decathlonu bo dają rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.