Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wodzisław Śl Wita


darotelewizorek

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM wszystkich na forum

Na imię mam Darek tak już od urodzenia czyli od 35 wiosen temu a pochodzę z miejscowości tak jak w temacie.

Na moto chciałem jeździć od zawsze ale nie miałem czasu albo odwagi żeby wyrobić prawko. W połowie tego sezonu zakupiłem chińską imitację moto junaka 121 o powalającej pojemności 125cc. Plany na przyszły sezon to na wiosnę prawko o ile znajdzie się jakaś nieodpowiedzialna osoba która mi te prawko przyzna. No i zdane prawko będzie się wiązało z wymianą sprzętu na jakiegoś nakeda do 600cc może jakaś Hania broń Boże nie chinol. Lubie grzebać przy silnikach mimo że się na tym nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Darek :) . Nic się nie martw, uczeni nie spadają z nieba. Grzebiąc przy silnikach szybko się wszystkiego nauczysz. Piszesz że chinole są do d...py, może i tak...pamiętaj jednak że jeździć chcą wszyscy a Polska nie produkuje od dawna motocykli. Na motocyklach powinni jeździć młodzi ludzie, a tymczasem wielu starszych nie stać na zakup nowego japońskiego czy europejskiego motonga, jedyną więc alternatywą dla nich są właśnie chinole. Ma to wszystko oprócz niskiej ceny chińskich maszyn i inny sens- ludzie przed przesiadką na konkretne motocykle innych producentów mają już mechanikę w jednym palcu... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się pochwalić że zrobiłem 1,5tys po mojej kapitalce i moto nadal jeżdzi. Junak to jest dobra opcja ale dla tych co potrafią wszystko zrobić samodzielnie i broń Boże nie korzystać z serwisu fabrycznego bo odpowiedz jest jedna "ten typ tak ma" Z ciekawostek technologicznych junaka do brak utwardzonej powierzchni zewnętrznej wałka rozrządu i wałek się ściera wraz z konikami a opiłki lądują na dnie silnika bo magnez się zakleja po 200km filtr odśrodkowy taki jak w maluchu nie daje rady a filtr siatkowy jest zawsze czysty. Nie można kupić uszczelki filtra odśrodkowego tylko cały filtr odśrodkowy. Brak prawdziwych serwisuwek są ale części nie pasują schemat elektryczny niezgodny. Niektóre części z suzuki czy hondy pasują i nawet są tańsze. Chciałem kupić na początek waradero ale za te pieniądze kupie np hanie cb500 więc zakupu junaka nie żałuje ale moje następne moto to jakiś stary japonczyk niż nowy chinczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.