Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy ktoś chodzi na ,,wykopki '' z wykrywaczem?


marian65

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, ale nie pod wpływem ,,złotego pociągu'' ani jakimkolwiek innym ;):D .

Kiedy jeszcze pracowałem miałem wielu kolegów łażących po lasach czy dawnych polach bitew z wykrywaczami metalu, ale nie miałem czasu przyłączyć się do nich. Jakiś rok temu zanabyłem wykrywaczacz (marny ale mam) ale jako emeryta nie mam kontaktu ze znajomymi z pracy i szukać mi się ich nie chce. Może ktoś ma takie hobby i zechciał by przygarnąć mariana w celu przeszkolenia i wspólnych wypadów? ... Co prawda w ciągu tygodnia mam mało czasu (na razie) ale w niedziele chętnie bym się gdzieś ruszył odstresować... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasami pylałem w pewne miejsca z wykrywaczem - głównie po sezonie na plaże kapielisk,
w jeden dzien udało mi sie zebrac 800zł w walucie i świecidełkach.
Warto uwazac na policje bo cały proceder jest nielegalny i mozna nawet skończyć ze skonfiskowanym sprzetem na komendzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem chodze z kumplem i szukamy,głównie jakieś łuski,naboje,stare monety...do tego trzeba cierpliwości więc ja się za to nie biorę :D

Miałem styczność w robocie z prawdziwymi maniakami którzy byli w stanie każdą wolną chwilę spędzać z wykrywaczem w terenie. Ludzie ci mieli bardzo szczegółową wiedzę czego i gdzie szukać więc rzadko wracali z pustymi rękami. Była to ekipa w skład której wchodzili nawet policjanci więc nikt ich nie zaczepiał (poszukiwania z wykrywaczem są jak się nie mylę nielegalne). Tylko jeden z nich buszował po Jurze w poszukiwaniu złotych monet (z dobrym skutkiem) a reszta była nastawiona na militaria. Niestety, odeszli jak ja na emerytury i zniknęli mi z oczu. Pozostaje więc szukać nowych kolegów, najlepiej ze znajomością sprawy bo z kimś i weselej i bezpieczniej...

luki dzięki za informację, poszukam starego tematu a jak Mister się pojawi na forum to spróbuję pogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasami pylałem w pewne miejsca z wykrywaczem - głównie po sezonie na plaże kapielisk,

w jeden dzien udało mi sie zebrac 800zł w walucie i świecidełkach.

Warto uwazac na policje bo cały proceder jest nielegalny i mozna nawet skończyć ze skonfiskowanym sprzetem na komendzie:)

za chodzenie z wykrywaczem po plaży czy przy kąpieliskach też jest nielegalne?

Z tego co wiem to w lesie nie bardzo bo ludzie kopią i nie zasypują dziur. Jakiech tereny archeologiczne.

Ale że po plaży nie można? myślałem że to legalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mnie od kilku sezonów tak wciągnęło chodzenie, że zaniedbałem mojego trampka i ukochane wędkowanie. Niestety nic na to nie poradzę - ta zabawa tak wciąga, że człowiek traci głowę.

Podsumowanie sezonu 2015:

https://www.youtube.com/watch?v=c-y8wGKKKqo

Na Śląsku mamy prężną grupę maniaków - często wspólnie gdzieś śmigamy - praktycznie każdy weekend - nie ważne czy lato, czy zima - każda pora na wykopki jest odpowiednia.

Poniżej moja stronka www - trochę zaniedbana, ale postaram się ją uaktualnić.

www.wykopki.ovh

Moim trampkiem praktycznie od dwóch sezonów prawie wyłącznie śmigam po wertepach w poszukiwaniu miejscówek pod wykopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.