Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki GS 400 obroty nie spadają po wciśnięciu sprzęgła


Gacy666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Może ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem, bo za chwile dostane z tym motocyklem do głowy :/

Ogólnie:

Pacjent: Suzuki GS 400 z 1980 roku, po remoncie silnika (Nawet nie dotarty), więc wszelkie przyczyny typu: za niskie ciśnienie sprężania, za ciasne/lużne zawory, wypalone gniazda zaworowe, problemy z zapłonem itp. można wykluczyć.

W gaźnikach jak dotychczas wymieniłem: wszystkie dysze, iglice, zaworki iglicowe wraz z gniazdami, uszczelki + były czyszczone w myjce ultradźwiękowej. No i mnie coś trafia bo jak bez obciążenia obroty fajnie schodzą, tak podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła "zostają" na prawie takim samym poziomie, zaczynają powoli spadać dopiero po paru sekundach. "Lewego" powietrza nigdzie gaźniki nie łapią, sprawdzone plakiem (Teraz mam przyjemny zapach leśnej sosny w garażu ;) ) Próbowałem już rożnych cudów, podnosiłem/opuszczałem iglice, ustawiałem synchro "na pałę", jak i na zegary, zmieniałem skład mieszanki na śrubie, wkładałem różne filtry powietrza, jednak problem cały czas występuje. Poziom paliwa w komorze ustawiony zgodnie z serwisówką, pływaki całe, przepony na oko również całe. Linki wyglądają całkiem ok (Ale w akcie desperacji zamówiłem nowe ;) ).

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie, nie mam takich urządzeń ;) Aa tak całkiem serio korek spustowy ma gwint 22zwoje/cal, więc musiałbym taką miarkę dorobić, stwierdziłem że nie mam sensu skoro przed remontem miałem ustawioną taką samą wysokość pływaka od korpusu i wszystko było ok. Myślisz, że moje problemy mogą wynikać z zbyt wysokiego poziomu paliwa w komorach? Dlaczego więc nie "odwala" również przy pracy bez obciążenia?

Edit:

Dorobiłem sobie taką miarkę, niestety na obu garach poziom paliwa mieści się w tolerancji (6,5+-0,5mm). Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.