Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubezpieczenia motocykla na wyjazd (Assistance etc)


nurser

Rekomendowane odpowiedzi

Helo :)

Mam prośbe o info na temat tego w co sie zabezpieczyc przed wyjazdem za granica jesli chodzi o sprawe ubezpieczen motocykla.

Moze ktos ma jakies namiary, dobra rozwiazania i pomysly np.pakietowe laczenie ubezpieczenia asistance + ubezpiecznie podrozne osób.

Wszelkie info mile widziane ;)

Obecnie chodzi mi o obszar Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci pomóc w załatwieniu takiego ubezpieczenia - wal na PW

plusem jest to że jesteś ubezpieczony Ty i pojazd którym jedziesz, nieważne czy motocykl, czy auto, czy nawet auto sąsiada - jest to ubezpieczenie na osobę nie na pojazd

zakres ubezpieczenia: https://www.adac.de/mitgliedschaft/leistungen/default.aspx?ComponentId=8862&SourcePageId=190975

....i jeszcze z kartą ADAC są zniżki na stacjach benzynowych w Austrii i Niemczech (tam gdzie honorują) + siakieś inne bonusy, ale ich nie sprawdzałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze z kartą ADAC są zniżki na stacjach benzynowych w Austrii i Niemczech (tam gdzie honorują) + siakieś inne bonusy, ale ich nie sprawdzałam

Jest znizka na stacjach benzynowych ale tylko na Shell a wiadomo ze Shell to najdrozsze stacje benzynowe.Nawet po znizce paliwo jest drozsze jak na innych stacjach np.na Orlen,SB,Score czy Jet gdzie cena za 1Litr paliwa jest nizsza nawet o 10eurocent , przynajmniej tak jest w De.

Ps.Tylko trzeba dodac ze tankowanie na autostradach jest drozsze jak tankowanie w miestach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest znizka na stacjach benzynowych ale tylko na Shell a wiadomo ze Shell to najdrozsze stacje benzynowe.Nawet po znizce paliwo jest drozsze jak na innych stacjach np.na Orlen,SB,Score czy Jet gdzie cena za 1Litr paliwa jest nizsza nawet o 10eurocent , przynajmniej tak jest w De.

Ps.Tylko trzeba dodac ze tankowanie na autostradach jest drozsze jak tankowanie w miestach.

Tak czy siak warto byc czlonkiem ADAC.Nie pamietam ile juz razy ich wzywalem do pomocy , no i na lawete tez mnie pare razy wciagano za 0 DM pozniej €.Koszty jakie ponioslem zwiazane z nie przewidzianym zachorowaniem poza krajem gdzie mieszkam zostaly zwrocone po powrocie bez jakich kolwiek problemow (na podstawie przedlozenia rachunkow) Gdy by mi cos nie pasowalo w ADAC na pewno nie byl bym ich czlonkiem juz od 1991 r. :) a tankuje tam gdzie jest taniej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat :)

Ktoś poleca, korzystał/korzysta z jakiegoś sensownego pakietu ubezpieczeniowego zdrowotny+assistance(kierowca-pasażer)??

Szukam czegoś sprawdzonego, znajomy namawia mnie na Alianz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniej jest wykupić asistans razem z OC ,w niektórych towarz. jest to wręcz jedyna okazja. Wiem ,że w Warcie można wykupić na kilka dni ( kiedyś brałem).Dzisiaj warto mieć assist. nawet jak się jeździ wkoło konina ,bo wystarczy że coś się przytrafi na autostradzie to sholowanie pojazdu może kilkukrotnie przekroczyć składkę ,ale wiadomo najlepsze to ubezpieczenie z którego nie trzeba korzystać .Siebie ubezpieczam na wyjazdy w PZU "wojażer" około 6 zł /dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, powolny napisał:

Najkorzystniej jest wykupić asistans razem z OC ,w niektórych towarz. jest to wręcz jedyna okazja. Wiem ,że w Warcie można wykupić na kilka dni ( kiedyś brałem).Dzisiaj warto mieć assist. nawet jak się jeździ wkoło konina ,bo wystarczy że coś się przytrafi na autostradzie to sholowanie pojazdu może kilkukrotnie przekroczyć składkę ,ale wiadomo najlepsze to ubezpieczenie z którego nie trzeba korzystać .Siebie ubezpieczam na wyjazdy w PZU "wojażer" około 6 zł /dzień .

Dzięki. Właśnie rozmawiałem ze znajomym konsultantem z PZU. Skusiłem się na assistance i ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Może trochę offtop, ale widzę że trochę podróżników czyta ten wątek a mam tylko jedno pytanie i nie chcę zaśmiecać forum nowym. Słyszałem, że w Słowenii obowiązuje nakaz jazdy w odblaskowych kamizelkach, lub pasach. Ich brak wiąże się z surowymi mandatami. Ktoś ma z tym doświadczenia i może się podzielić? Może jeszcze jakieś kraje poza tym, gdzie może to by wymagane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.